Keanu Reeves | Celebwiki.cz

Keanu Reeves

Datum narození: 2. 9. 1964
Místo narození: Bejrút, Libanon
Výška: 186 cm
Profese: herec, producent, režisér
Znamení: Panna

Životopis

Herec Keanu Reeves se proslavil akčňákem Nebezpečná rychlost. Svou pozici mezi hollywoodskými star si posléze upevnil snímky Ďáblův advokát a Matrix.

Herecké začátky Keanu Reevese nebyly nijak výjimečné – nešlo tedy o žádné divácky veleúspěšné snímky, mj. televizní filmy Tak si jdi (1985) či Odplata (1986) s Charslem Bronsonem. Jednu z ústředních postav dostal na stříbrném plátně v hororu Drákula (1992) po boku Garyho Oldmana, Winonany Ryder a Anthonyho Hopkinse. Zlom v jeho kariéře nastal thrillerem Nebezpečná rychlost (1994), kde hlavní ženskou roli ztvárnila Sandra Bullock. Netrvalo dlouho a Keanu Reeves své místo na hollywoodském nebi stvrdil v thrilleru Ďáblův advokát (1997) společně s AL Pacinem a v akčním sci-fi Matrix (1999). A poté šel z jedné hlavní role do druhé (pokračování Matrixu, snímky Buddha, Dům u jezera, Nebezpečné pokušení…)

STAR KEANU REEVES - ZEŠÍLEL?

Keanu Reevese má za sebou i jiné počiny než herecké. Podílel se na produkci filmů Příležitost dělá zloděje (2010) či John Wick (2014). V obou z nich si zahrál hlavní roli stejně jako ve svém režijním debutu Muž taiči (2013), v němž statečně sekundoval skutečným mistrům bojového umění, jako jsou Tiger Chen Hu nebo Iko Uwais.

Patricie, matka Keanu Reevese (celým jménem Keanu Charlese Reevese) byla tanečnice, otec Samuel geolog. Poté, co se manželství rodičů rozpadlo, přestěhoval se s matkou a mladší sestrou Kim do New Yorku a následně do Toronta. Kromě Kim měl herec ještě dvě sestry - Karinu Miller a Emmu Reeves. Keanu Reeves studoval na Etobicoke School of the Arts, De La Salle College a Avondale Alternative Secondary School. Kromě herectví se věnoval i hudbě. Jako baskytarista založil kapelu Dogstar.

Úspěch v práci nemusí jít ruku v ruce se šťastným soukromým životem. Keanu Reeves se se svou partnerkou Jennifer Syme těšili na narození dcery, která však přišla na svět mrtvá. Hercova přítelkyně ránu osudu nezvládla, a spáchala sebevraždu. Předávkovala se prášky, nasedla do svého Jeepa Cherokee a ve vysoké rychlosti to napálila do tří zaparkovaných aut - byla na místě mrtvá.

 

Články o celebritě

Ambiciózní zabiják Hamilton se samopalem na střelnici! Trefí Hollywood? Ambiciózní zabiják Hamilton se samopalem na střelnici! Trefí Hollywood? Ze závodních okruhů rovnou hvězdou stříbrného plátna? Proč ne! Šestinásobný mistr světa formule 1 Le... číst článek
Láska na obzoru? Keanu Reeves ruku v ruce se známou umělkyní! Láska na obzoru? Keanu Reeves ruku v ruce se známou umělkyní! Herec Keanu Reeves (55) bývá na své soukromí poměrně háklivý a už dlouhá léta veřejnosti oficiálně n... číst článek
Tragický osud oslavence Keanu Reevese (55): Předávkování heroinem, autonehoda i smrt dítěte! Tragický osud oslavence Keanu Reevese (55): Předávkování heroinem, autonehoda i smrt dítěte! Představitel legendárního Nea či lovce démonů Constantina v pondělí slaví pětapadesáté narozeniny, a... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Andrea Daňková
Andrea Daňková
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk
zobrazit profil Zuzana Porubjaková
Zuzana Porubjaková
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Khan Bonfils
Khan Bonfils
zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný