Keanu Reeves | Celebwiki.cz

Keanu Reeves

Datum narození: 2.9.1964
Místo narození: Bejrút, Libanon
Výška: 186 cm
Profese: herec, producent, režisér
Znamení: Panna

Životopis

Herec Keanu Reeves se proslavil akčňákem Nebezpečná rychlost. Svou pozici mezi hollywoodskými star si posléze upevnil snímky Ďáblův advokát a Matrix.

Herecké začátky Keanu Reevese nebyly nijak výjimečné – nešlo tedy o žádné divácky veleúspěšné snímky, mj. televizní filmy Tak si jdi (1985) či Odplata (1986) s Charslem Bronsonem. Jednu z ústředních postav dostal na stříbrném plátně v hororu Drákula (1992) po boku Garyho Oldmana, Winonany Ryder a Anthonyho Hopkinse. Zlom v jeho kariéře nastal thrillerem Nebezpečná rychlost (1994), kde hlavní ženskou roli ztvárnila Sandra Bullock. Netrvalo dlouho a Keanu Reeves své místo na hollywoodském nebi stvrdil v thrilleru Ďáblův advokát (1997) společně s AL Pacinem a v akčním sci-fi Matrix (1999). A poté šel z jedné hlavní role do druhé (pokračování Matrixu, snímky Buddha, Dům u jezera, Nebezpečné pokušení…)

STAR KEANU REEVES - ZEŠÍLEL?

Keanu Reevese má za sebou i jiné počiny než herecké. Podílel se na produkci filmů Příležitost dělá zloděje (2010) či John Wick (2014). V obou z nich si zahrál hlavní roli stejně jako ve svém režijním debutu Muž taiči (2013), v němž statečně sekundoval skutečným mistrům bojového umění, jako jsou Tiger Chen Hu nebo Iko Uwais.

Patricie, matka Keanu Reevese (celým jménem Keanu Charlese Reevese) byla tanečnice, otec Samuel geolog. Poté, co se manželství rodičů rozpadlo, přestěhoval se s matkou a mladší sestrou Kim do New Yorku a následně do Toronta. Kromě Kim měl herec ještě dvě sestry - Karinu Miller a Emmu Reeves. Keanu Reeves studoval na Etobicoke School of the Arts, De La Salle College a Avondale Alternative Secondary School. Kromě herectví se věnoval i hudbě. Jako baskytarista založil kapelu Dogstar.

Úspěch v práci nemusí jít ruku v ruce se šťastným soukromým životem. Keanu Reeves se se svou partnerkou Jennifer Syme těšili na narození dcery, která však přišla na svět mrtvá. Hercova přítelkyně ránu osudu nezvládla, a spáchala sebevraždu. Předávkovala se prášky, nasedla do svého Jeepa Cherokee a ve vysoké rychlosti to napálila do tří zaparkovaných aut - byla na místě mrtvá.

 

Články o celebritě

Natočí Matrix 4: Keanu Reeves se vrací! Natočí Matrix 4: Keanu Reeves se vrací! Matrix 4 je skutečností. Filmové studio Warner Bros. konečně oficiálně potvrdilo přípravy na čtvrtém… číst článek
Keanu Reeves se vrátil k 30 let staré roli: Co je to za holobrádka? Keanu Reeves se vrátil k 30 let staré roli: Co je to za holobrádka? Jakkoliv ho můžete mít stále zažitého jako Nea z kultovní trilogie Matrix (1999 až 2003), Keanu Reeves… číst článek
John Wick 4 je skutečností: Do kin si prostřílí cestu v roce 2021 John Wick 4 je skutečností: Do kin si prostřílí cestu v roce 2021 V kinech právě úřaduje třetí díl hyperakční série John Wick, který se stal nejúspěšnějším filmem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jonas Chernick
Jonas Chernick
zobrazit profil Michal Čapka
Michal Čapka
zobrazit profil Andrea Černá
Andrea Černá
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková