Keanu Reeves

Datum narození: 2. 9. 1964
Místo narození: Bejrút, Libanon
Výška: 186 cm
Profese: herec, producent, režisér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Keanu Reeves se proslavil akčňákem Nebezpečná rychlost. Svou pozici mezi hollywoodskými star si posléze upevnil snímky Ďáblův advokát a Matrix.

Studoval na Etobicoke School of the Arts, De La Salle College a Avondale Alternative Secondary School. Kromě herectví se Keanu Reeves věnoval i hudbě. Jako baskytarista založil kapelu Dogstar.

STAR KEANU REEVES - ZEŠÍLEL?

Keanu Reeves se prosadil v Drákulovi

Herecké začátky Keanu Reevese nebyly nijak výjimečné - nešlo tedy o žádné divácky veleúspěšné snímky, mj. televizní filmy Tak si jdi (1985) či Odplata (1986) s Charslem Bronsonem.

Jednu z ústředních rolí Keanu Reeves dostal na stříbrném plátně v hororu Drákula (1992) po boku Garyho Oldmana, Winony Ryder a Anthonyho Hopkinse. Zlom v jeho kariéře nastal thrillerem Nebezpečná rychlost (1994), kde hlavní ženskou úlohu ztvárnila Sandra Bullock.

Netrvalo dlouho a Keanu Reeves své místo na hollywoodském nebi stvrdil v thrilleru Ďáblův advokát (1997) společně s AL Pacinem a v akčním sci-fi Matrix (1999). A poté šel z jedné hlavní role do druhé (pokračování Matrixu, snímky Buddha, Dům u jezera, Nebezpečné pokušení, Pořádné pecky Billa a Teda…)

Reevesův režijní debut: Muž taiči

Keanu Reeves má za sebou i jiné počiny než herecké. Podílel se na produkci filmů Příležitost dělá zloděje (2010) či John Wick (2014). V obou z nich si zahrál hlavní roli.

Jednu z klíčových postav Keanu Reeves ztvárnil ve svém režijním debutu Muž taiči (2013), v němž statečně sekundoval skutečným mistrům bojového umění, jakými jsou Tiger Chen Hu nebo Iko Uwais.

O KEANU REEVESOVI ČTĚTE ZDE>>

Reevesova přítelkyně se zabila v autě

Patricie, matka Keanu Reevese (celým jménem Keanu Charlese Reevese) byla tanečnice, otec Samuel geolog. Poté, co se manželství rodičů rozpadlo, přestěhoval se s matkou a mladší sestrou Kim do New Yorku a následně do Toronta. Kromě Kim měl herec ještě dvě sestry - Karinu Miller a Emmu Reeves

Úspěch v práci nemusí jít ruku v ruce se šťastným soukromým životem. Keanu Reeves se se svou partnerkou Jennifer Syme těšili na narození dcery, která však přišla na svět mrtvá. Hercova přítelkyně ránu osudu nezvládla, a spáchala sebevraždu. Předávkovala se prášky, nasedla do svého Jeepa Cherokee a ve vysoké rychlosti to napálila do tří zaparkovaných aut - byla na místě mrtvá.

 

 

Články o celebritě

Travolta Gump a Jackman jako Bond? Tihle slavní odmítli ikonické role Travolta Gump a Jackman jako Bond? Tihle slavní odmítli ikonické role Nemálo herců udělalo v kariéře chybu při neuváženém odmítnutí role! Mohli se stát ještě slavnějšími,... číst článek
Keanu Reeves se vrací k muzice: Po 23 letech nové album i velké turné! Keanu Reeves se vrací k muzice: Po 23 letech nové album i velké turné! Ačkoli dnes patří mezi nejznámější herce planety, v minulosti měl Keanu Reeves (58) i jinou kariéru!... číst článek
Odborník od tenisu trénuje hvězdy z Hollywoodu. Reeves chtěl fotku, říká Odborník od tenisu trénuje hvězdy z Hollywoodu. Reeves chtěl fotku, říká Jeho jméno je spojováno především se světem sportu. Pečoval o nejlepší tenisty světa i opory Manches... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Andrew Garfield
Andrew Garfield
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Robin Wright
Robin Wright
zobrazit profil Jana Andresíková
Jana Andresíková
zobrazit profil Jeremy Strong
Jeremy Strong
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová