Keanu Reeves

Datum narození: 2. 9. 1964
Místo narození: Bejrút, Libanon
Výška: 186 cm
Profese: herec, producent, režisér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Keanu Reeves se proslavil akčňákem Nebezpečná rychlost. Svou pozici mezi hollywoodskými star si posléze upevnil snímky Ďáblův advokát a Matrix.

Studoval na Etobicoke School of the Arts, De La Salle College a Avondale Alternative Secondary School. Kromě herectví se Keanu Reeves věnoval i hudbě. Jako baskytarista založil kapelu Dogstar.

STAR KEANU REEVES - ZEŠÍLEL?

Keanu Reeves se prosadil v Drákulovi

Herecké začátky Keanu Reevese nebyly nijak výjimečné - nešlo tedy o žádné divácky veleúspěšné snímky, mj. televizní filmy Tak si jdi (1985) či Odplata (1986) s Charslem Bronsonem.

Jednu z ústředních rolí Keanu Reeves dostal na stříbrném plátně v hororu Drákula (1992) po boku Garyho Oldmana, Winony Ryder a Anthonyho Hopkinse. Zlom v jeho kariéře nastal thrillerem Nebezpečná rychlost (1994), kde hlavní ženskou úlohu ztvárnila Sandra Bullock.

Netrvalo dlouho a Keanu Reeves své místo na hollywoodském nebi stvrdil v thrilleru Ďáblův advokát (1997) společně s AL Pacinem a v akčním sci-fi Matrix (1999). A poté šel z jedné hlavní role do druhé (pokračování Matrixu, snímky Buddha, Dům u jezera, Nebezpečné pokušení, Pořádné pecky Billa a Teda…)

Reevesův režijní debut: Muž taiči

Keanu Reeves má za sebou i jiné počiny než herecké. Podílel se na produkci filmů Příležitost dělá zloděje (2010) či John Wick (2014). V obou z nich si zahrál hlavní roli.

Jednu z klíčových postav Keanu Reeves ztvárnil ve svém režijním debutu Muž taiči (2013), v němž statečně sekundoval skutečným mistrům bojového umění, jakými jsou Tiger Chen Hu nebo Iko Uwais.

O KEANU REEVESOVI ČTĚTE ZDE>>

Reevesova přítelkyně se zabila v autě

Patricie, matka Keanu Reevese (celým jménem Keanu Charlese Reevese) byla tanečnice, otec Samuel geolog. Poté, co se manželství rodičů rozpadlo, přestěhoval se s matkou a mladší sestrou Kim do New Yorku a následně do Toronta. Kromě Kim měl herec ještě dvě sestry - Karinu Miller a Emmu Reeves

Úspěch v práci nemusí jít ruku v ruce se šťastným soukromým životem. Keanu Reeves se se svou partnerkou Jennifer Syme těšili na narození dcery, která však přišla na svět mrtvá. Hercova přítelkyně ránu osudu nezvládla, a spáchala sebevraždu. Předávkovala se prášky, nasedla do svého Jeepa Cherokee a ve vysoké rychlosti to napálila do tří zaparkovaných aut - byla na místě mrtvá.

 

 

Články o celebritě

Nejočekávanější filmové premiéry roku 2023: Od Dětí Nagana po Barbie! Nejočekávanější filmové premiéry roku 2023: Od Dětí Nagana po Barbie! Oživlá panenka Barbie, nový Indiana Jones i pokračování sérií Mission: Impossible či Strážci Galaxie... číst článek
Hollywoodská hvězda Keanu Reeves: Noční šichta na  „Masaryčce“! Exkluzivní fotky z centra Prahy Hollywoodská hvězda Keanu Reeves: Noční šichta na „Masaryčce“! Exkluzivní fotky z centra Prahy Dohady fanoušků, že se po Praze pohybuje inkognito hollywoodská hvězda Keanu Reeves (58) se potvrdil... číst článek
Tajný projekt Keanu Reevese odhalen! Kde ho můžete na natáčení v ulicích potkat? Tajný projekt Keanu Reevese odhalen! Kde ho můžete na natáčení v ulicích potkat? Dlouho se spekulovalo o tom, jestli natáčí Keanu Reeves v Praze pokračování slavné série John Wick, ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Martina Babišová
Martina Babišová
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Marie Švestková
Marie Švestková