Magdaléna Zimová

Magdaléna Zimová

Datum narození: 27. 1. 1974
Místo narození: Trenčianské Teplice, Slovensko
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Magdaléna Zimová se proslavila především jako televizní sestřička ze seriálového hitu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.

Slovenská herečka Magdaléna Zimová, rozená Matejková, vystudovala pražskou DAMU. V Praze také poznala svého exmanžela Karla Zimu, se kterým má dvě děti, a to dceru Agátu a syna Jonáše. Nejmladšího syna Bruna porodila svému druhému muži Filipu Polemovi, který podniká v zahradnictví. Jejím bratrem je též herec Martin Matejka.

MAGDALÉNA ZIMOVÁ - EXMANŽEL SÁHL PO PRÁŠCÍCH

V Ordinaci si Zimová vzala ředitele

Mezi nejznámější divadelní role Magdalény Zimové patří ústřední postava ve hře Malá mořská víla či Bertička v inscenaci Opice a ženich.

Do srdcí televizních diváků se Magdaléna Zimová zapsala jako zdravotní sestra Míša Prouzová v seriálu Ordinace růžové zahradě, v němž se provdala za ředitele kamenické nemocnice v podání Igora Chemly. Hrála též mj. v seriálech Svatby v Benátkách nebo Dabing Street.

Objevila se také např. ve filmu Rajonové blues, kde si Magdaléna Zimová zahrála s Michalem Juřicou nebo s Igorem Barešem, dále pak ve snímcích Ve stínu, Modrý tygr či Ztraceni v Mnichově.

 

 

Další Herci

zobrazit profil Javier Bardem
Javier Bardem
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Jiří Krytinář
Jiří Krytinář
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall
zobrazit profil Josha Stradowski
Josha Stradowski
zobrazit profil Martin Kraus
Martin Kraus
zobrazit profil Pierre Richard
Pierre Richard