Pierre Richard | Celebwiki.cz

Pierre Richard

Datum narození: 16. 8. 1934
Místo narození: Valenciennes, France
Profese: Herec, komik
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Nesmělý, potrhlý, roztržitý. Tak nějak se vystihuje charakter postav, které světu představil herec, režisér a především komik Pierre Richard.

Všechno to mělo být úplně jinak. Nebo alespoň podle rodiny tohohle umanutého herce. Pierre Richard sice slevil ze svých požadavků a místo herectví vystudoval alespoň zdravotnické učiliště, potom se ale stejně sebral a utekl do Paříže za svým snem.

V Paříži se Pierre Richard zapsal do kurzů herectví, a pak se vrhnul po hlavě do reálného hereckého světa. Protloukal se po kabaretech a divadlech, psal scénáře ke krátkým sketchům a vracel se ke kořenům v podobě inspirace groteskami Charlieho Chaplina. Snad dílem náhody se mu dostala možnost napsat scénář, kde by promítnul své nápady na mírně potrhlou postavu výsadkáře. A právě tímto, filmem Roztržití, se mu roku 1970 podařilo konečně prorazit.

Stejný druh černého humoru a satiry pak neslo i jeho další herecké působení. Naivita jeho smůlou provázených postav se rozvinula do mnoha podob. Nejznámější role Pierre Richarda byla patrně Velký blondýn s černou botou. Dlouhou dobu také tvořil herecké partnerství s Gérardem Depardieu. Komedie Kopyto, Otec a otec nebo Uprchlíci se staly divácky nejoblíbenější a herci tu ukázali velmi odlišné postavy s rozdílným charakterem.

Ačkoli se o soukromí Pierra Richarda nikdy nikde zuřivě nedebatovalo, v soukromí není tou naivní a roztržitou postavou, kterou světu tolikrát předvedl. Zdá se, že ženatý byl celkem čtyřikrát a přesná data sňatků a rozvodů jsou záhadou. Jisté ale je, že má na svém manželském kontě i exotické krásky z Brazílie nebo Maroka.

V roce 1996 obdržel Pierre Richard na festivalu v Karlových Varech cenu a byl za ni nesmírně vděčný. Navzdory jeho kariéře a oblibě, to byla první herecká cena, kterou v životě dostal. Francouzská akademie pak konečně po dalších deseti letech ocenila jeho přínos Caesarem, francouzskou obdobou Oscarů. Do České republiky se Richard rád vrací. Setkali se s ním tak osobně třeba i Taťána Kuchařová nebo Karel Gott. Jezdí sem především kvůli svému vinařství. Je velkým milovníkem vína, zejména červeného.

 

Články o celebritě

Nesplněné přání zesnulého Petra Olivy (†75): Zemřel dva týdny před vytouženou cestou! Nesplněné přání zesnulého Petra Olivy (†75): Zemřel dva týdny před vytouženou cestou! Nejen,že se herec a dabér Petra Oliva(†75) nedočkal žádného velkého posledního rozloučení, jelikož s... číst článek
Tajný pohřeb herce a dabéra Petra Olivy (†75): Kolegové chtějí vlastní pietu! Tajný pohřeb herce a dabéra Petra Olivy (†75): Kolegové chtějí vlastní pietu! Deset minut před půl jedenáctou hodinou se v pražském krematoriu v Olšanech konal pohřeb herce a dab... číst článek
Rodina herce Petra Olivy (†75) rozhodla jasně: Veřejný pohřeb nebude! Rodina herce Petra Olivy (†75) rozhodla jasně: Veřejný pohřeb nebude! Herec a dabér Petr Oliva (†75) zemřel v sobotu ráno na následky rozsáhlého zápalu plic. Jeho kamarád... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Aneta Vrzalová
Aneta Vrzalová
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil Veronika Arichteva
Veronika Arichteva
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger