Pierre Richard

Datum narození: 16. 8. 1934
Místo narození: Valenciennes, France
Profese: Herec, komik
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Nesmělý, potrhlý, roztržitý. Tak nějak se vystihuje charakter postav, které světu představil herec, režisér a především komik Pierre Richard.

Pierre Richard se narodil ve Valenciennes do středostavovské rodiny jako Pierre-Richard maurice Charles Léopold Defays. Jméno dostal po oblíbeném hreci své matky. Ta pro něj ovšem hereckou kariéru rozhodně nezamýšlela. Jeho to ovšem k herectví vždy táhlo.

Na přání rodiny vystudoval zdravotnické učiliště

Pierre Richard sice slevil ze svých požadavků a místo herectví vystudoval alespoň zdravotnické učiliště, potom se ale stejně sebral a utekl do Paříže za svým snem.

V Paříži se Pierre Richard zapsal do kurzů herectví, a pak se vrhnul po hlavě do reálného hereckého světa. Protloukal se po kabaretech a divadlech, psal scénáře ke krátkým sketchům a vracel se ke kořenům v podobě inspirace groteskami Charlieho Chaplina.

Snad dílem náhody se mu dostala možnost napsat scénář, kde by promítnul své nápady na mírně potrhlou postavu výsadkáře. A právě tímto, filmem Roztržití, se mu roku 1970 podařilo konečně prorazit.

Exceloval společně s Gérardem Depardieu

Stejný druh černého humoru a satiry pak neslo i jeho další herecké působení. Naivita jeho smůlou provázených postav se rozvinula do mnoha podob. Nejznámější role Pierre Richarda byla patrně Velký blondýn s černou botou. Dlouhou dobu také tvořil herecké partnerství s Gérardem Depardieu. Komedie Kopyto, Otec a otec nebo Uprchlíci se staly divácky nejoblíbenější a herci tu ukázali velmi odlišné postavy s rozdílným charakterem.

Ačkoli se o soukromí Pierra Richarda nikdy nikde zuřivě nedebatovalo, v soukromí není tou naivní a roztržitou postavou, kterou světu tolikrát předvedl. Třikrát se oženil a rozvedl. a přesná data sňatků a rozvodů jsou záhadou. Jisté ale je, že má na svém manželském kontě i exotické krásky z Brazílie nebo Maroka.Ze vztahů má navíc dva syny, kteří šli v jeho šlépějích a rovněž hrají.

V roce 1996 obdržel cenu na MFF Karlovy Vary

V roce 1996 obdržel Pierre Richard na festivalu v Karlových Varech cenu a byl za ni nesmírně vděčný. Navzdory jeho kariéře a oblibě, to byla první herecká cena, kterou v životě dostal. Francouzská akademie pak konečně po dalších deseti letech ocenila jeho přínos Caesarem, francouzskou obdobou Oscarů. Do České republiky se Richard rád vrací. Setkali se s ním tak osobně třeba i Taťána Kuchařová nebo Karel Gott. Jezdí sem především kvůli svému vinařství. Je velkým milovníkem vína, zejména červeného.

 

Články o celebritě

Taťána Kuchařová 16 let po získání korunky nejkrásnější ženy světa: Okamžik, co jí navždy změnil život! Taťána Kuchařová 16 let po získání korunky nejkrásnější ženy světa: Okamžik, co jí navždy změnil život! Těžko uvěřit, že uplynulo už neuvěřitelných 16 let od chvíle, kdy byla na hlavu modelky Taťány Kucha... číst článek
Nová role francouzské legendy: Pierre Richard v českém filmu! Nová role francouzské legendy: Pierre Richard v českém filmu! Proslavil se před více než půl stoletím jako Roztržitý či Velký blondýn s černou botou. Nyní se Pier... číst článek
Ondra je minulostí! Táňa se už zubí vedle známého herce Ondra je minulostí! Táňa se už zubí vedle známého herce Konec smutku! Jen pár měsíců po rozchodu s Ondřejem Brzobohatým (38) už Táňa (34) zase září a ne sam... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Rostislav Novák starší
Rostislav Novák starší
zobrazit profil Simona Stašová
Simona Stašová
zobrazit profil Berenika Suchánková
Berenika Suchánková
zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil Petr Klimeš
Petr Klimeš