Pierre Richard | Celebwiki.cz

Pierre Richard

Datum narození: 16.8.1934
Místo narození: Valenciennes, France
Profese: Herec, komik
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Nesmělý, potrhlý, roztržitý. Tak nějak se vystihuje charakter postav, které světu představil herec, režisér a především komik Pierre Richard.

Všechno to mělo být úplně jinak. Nebo alespoň podle rodiny tohohle umanutého herce. Pierre Richard sice slevil ze svých požadavků a místo herectví vystudoval alespoň zdravotnické učiliště, potom se ale stejně sebral a utekl do Paříže za svým snem.

V Paříži se Pierre Richard zapsal do kurzů herectví, a pak se vrhnul po hlavě do reálného hereckého světa. Protloukal se po kabaretech a divadlech, psal scénáře ke krátkým sketchům a vracel se ke kořenům v podobě inspirace groteskami Charlieho Chaplina. Snad dílem náhody se mu dostala možnost napsat scénář, kde by promítnul své nápady na mírně potrhlou postavu výsadkáře. A právě tímto, filmem Roztržití, se mu roku 1970 podařilo konečně prorazit.

Stejný druh černého humoru a satiry pak neslo i jeho další herecké působení. Naivita jeho smůlou provázených postav se rozvinula do mnoha podob. Nejznámější role Pierre Richarda byla patrně Velký blondýn s černou botou. Dlouhou dobu také tvořil herecké partnerství s Gérardem Depardieu. Komedie Kopyto, Otec a otec nebo Uprchlíci se staly divácky nejoblíbenější a herci tu ukázali velmi odlišné postavy s rozdílným charakterem.

Ačkoli se o soukromí Pierra Richarda nikdy nikde zuřivě nedebatovalo, v soukromí není tou naivní a roztržitou postavou, kterou světu tolikrát předvedl. Zdá se, že ženatý byl celkem čtyřikrát a přesná data sňatků a rozvodů jsou záhadou. Jisté ale je, že má na svém manželském kontě i exotické krásky z Brazílie nebo Maroka.

V roce 1996 obdržel Pierre Richard na festivalu v Karlových Varech cenu a byl za ni nesmírně vděčný. Navzdory jeho kariéře a oblibě, to byla první herecká cena, kterou v životě dostal. Francouzská akademie pak konečně po dalších deseti letech ocenila jeho přínos Caesarem, francouzskou obdobou Oscarů. Do České republiky se Richard rád vrací. Setkali se s ním tak osobně třeba i Taťána Kuchařová nebo Karel Gott. Jezdí sem především kvůli svému vinařství. Je velkým milovníkem vína, zejména červeného.

 

Články o celebritě

Rodina herce Petra Olivy (†75) rozhodla jasně: Veřejný pohřeb nebude! Rodina herce Petra Olivy (†75) rozhodla jasně: Veřejný pohřeb nebude! Herec a dabér Petr Oliva (†75) zemřel v sobotu ráno na následky rozsáhlého zápalu plic. Jeho kamarádi… číst článek
Příčina smrti herce Petra Olivy (†75) odhalena: Zabila ho nemoc, s kterou bojoval od mládí! Příčina smrti herce Petra Olivy (†75) odhalena: Zabila ho nemoc, s kterou bojoval od mládí! Celé roky ho mučilo astma a dýchací problémy se mu také staly osudnými. Petr Oliva (†75) včera ráno… číst článek
Zemřel herec Petr Oliva (†75): První slova exmanželky Rázlové po jeho smrti! Zemřel herec Petr Oliva (†75): První slova exmanželky Rázlové po jeho smrti! Petr Oliva, herec Divadla Radka Brzobohatého, dnes ráno zemřel. Smutnou zprávu oznámilo samo divadlo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Erdogan Atalay
Erdogan Atalay
zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová
zobrazit profil Jan František Uher
Jan František Uher
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Filip Tůma
Filip Tůma
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Zdeněk Bařinka
Zdeněk Bařinka
zobrazit profil Hana Holišová
Hana Holišová