Emilia Clarke

Datum narození: 23. 10. 1986
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 157 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Emilia Clarke proslula rolí Daenerys Targaryen v úspěšném fantasy seriálu z produkce HBO Hra o trůny, který získal řadu ocenění.

O hraní se Emilie Clarke začala zajímat již jako malá, když viděla muzikál Show Boat, na němž tenkrát otec, divadelní zvukový technik, pracoval. Ve škole účinkovala v divadelních hrách a už v deseti se postavila na skutečná divadelní prkna. Tehdy si také objevila v reklamě.

Na televizní obrazovce si Emilia Clarke poprvé zahrála v seriálu Doktoři (1999). Po absolvování Drama Centre London (studium ukončila roku 2009) ztvárnila,, hned jednu z hlavních rolí v hororu Trias útočí (2010), který se stal odrazovým můstkem její kariéry.

Nejenže byla časopisem Screen International označena za jednu z „britských hvězd zítřka“, ale roku 2011 dostala roli Daenerys Targaryen v seriálu HBO Hra o trůny, který je natočený na motivy knižní předlohy George R. R. Martina. Za svůj výkon v Hře o trůny Emilia Clarke získala EWwy Award (2011) pro nejlepší herečku ve vedlejší roli v dramatickém seriálu. Ve stejné kategorii byla nominována na cenu Emmy (2013).

EMILIA CLARKE - NEJVÍCE SEXY ŽENOU PLANETY?

Jednu z hlavních postav Emilia Clarke ztvárnila v hudebním dramatu Spike Island (2012), v komedii Dom Hemigway (2013) a v thrilleru Terminator Genisys (2015) po boku Arnolda Schwarzeneggera. Dostala nabídku od tvůrců dramatu Padesát odstínů šedi, kterou kvůli nahým scénám odmítla.

Ústřední postavu si Emilia Clarke zahrála v romantickém dramatu Než jsem tě poznala (2016), v thrilleru Above Suspicion (2019), v hororu Murder Manual (2020) či v sci-fi The Pod Generation (2023).

Jako G'iah, sestra Talose v podání Bena Mendelsohna, která pro rebely získala špinavé bomby, se Emilia Clark předvedla v seriálu studia Marvel Tajná invaze (Secret Invasion) z roku 2023.

Své herecké schopnosti Emilia Clark ukázala také na divadelních prknech, a to např. v inscenaci Snídaně u Tiffanyho na londýnském West Endu.

EMILIA CLARKE - VŠE O HEREČCE ZE HRY O TRŮNY ZDE>>

 

Články o celebritě

Hvězda Stmívání se zbavuje domu na pláži: Prodává ho se stoprocentní přirážkou! Hvězda Stmívání se zbavuje domu na pláži: Prodává ho se stoprocentní přirážkou! Herečka Kristen Stewartová (30), kterou si diváci nejspíše zapamatovali coby nemotornou Bellu Swanov... číst článek
Sexy hvězda Hry o trůny prodává dům: Požaduje za něj částku, která bere dech! Sexy hvězda Hry o trůny prodává dům: Požaduje za něj částku, která bere dech! Herečka Emilia Clarkeová (33), která se proslavila jako „matka draků“ Daenerys v populárním seriálu ... číst článek
Největší herecké sexsymboly současnosti: Která je vaše favoritka? Největší herecké sexsymboly současnosti: Která je vaše favoritka? Když se řekne slovo sexsymbol, každý z nás má o člověku, který by ho měl prezentovat, jiné představy... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Pavla Gajdošíková
Pavla Gajdošíková
zobrazit profil Skylar Gaertner
Skylar Gaertner
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Tovah Feldshuh
Tovah Feldshuh
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec