Lena Headey

Datum narození: 3. 10. 1973
Místo narození: Hamilton, Bermudy
Výška: 166 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Lena Headey, která si získala diváky ztvárněním hlavní hrdinky seriálu Terminátor: Příběh Sáry Connorové, se ve Hře o trůny z produkce HBO stala královnou.

Na filmovém plátně se Lena Headey objevila ve svých sedmnácti letech, a to v mysteriózním dramatu Vodní svět (1992), kde hrála jednu z hlavních postav. Od té doby šla z role do role, ať už ve filmu, tak v televizi.

LEANA HEADEY A MÓDNÍ HOROR NA EMMY

Diváky u obrazovek si Lena Headey získala rolí Sarah Connor v seriálu Terminátor: Příběh Sáry Connorové. Z filmů za zmínku stojí mj. Kniha džunglí, Posedlost s Gwyneth Paltrow, horor Střepy v hlavě, válečný akčňák Rudý baron, fantasy 300:Vzestup říše, thriller Probuzená posedlost, drama Dopad, akčňák Výbušnej koktejl či thriller 9 kulek.

Největší rolí Leny Headey se stala královna Cersei Lannister ve Hře o trůny, výpravném a velmi úspěšném fantasy seriálu z produkce HBO, který vychází z knižní předlohy George R.R. Martina.

Za tuto roli byla Lena Headey v roce 2017 nominována na Zlatý glóbus a opakovaně na The Saturn Awards.

Další zajímavou hereckou příležitost Lena Headey dostala v seriálu HBO Instalatéři z Bílého domu (The White House Plumbers), který diváky zavede do zákulisí skandálu Watergate.

Kritici Leny Headey skvěle hodnotili za film Aberdeen, za nějž získala Silver Iris Award za nejlepší ženský herecký výkon na Evropském filmovém festivalu v roce 2001 v Bruselu.

O LENĚ HEADEY ČTĚTE ZDE>>

Od dětství se Lena Headey věnovala baletu. Přála si ale být kadeřnicí. To by se však zřejmě nedostala do náruče tolika slavných mužů. Zasnoubena byla s herci Johnnym Cicco a později s Jasonem Flemyngem, s nímž natáčela Knihu džunglí.

Posléze randila s brazilským modelem Marcosem Dominou. Ale ani tento vztah nevydžel. Při práci na seriálu Hra o trůny se setkala s kolegou Jeromem Flynnem, který v něm hraje žoldnéře Bronna. I tento vztah neskončil šťastně, což se odrazilo i na natáčení - nezvládli být spolu na place.

V květnu 2007 si Lena Headey vzala hudebníka Petera Poula Loughrana, s nímž má syna Wylieho Elliota Loughrana (narozen 31. března 2010). I tenhle svazek zkrachoval, od roku 2011 žili odděleně, v prosinci 2013 se dočkali rozvodu. Své druhé dítě, dceru Tallulah Kiarra Headey, britská kráska porodila 10. července 2015. Mezi jaké matky patří Lena Headey? ČTĚTE ZDE>>

V roce 2022 se Lena Headey provdala za herce Marca Menchaceho.

Tělo Leny Headey zdobí řada tetování, mj. květiny na zádech. Své jméno v thajštině má na paži či citát na boku. V rolích, kde se pomalované partie nehodí, vše nežádoucí překryje make-up.

 

Další Herci

zobrazit profil Anthony Hopkins
Anthony Hopkins
zobrazit profil Alena Mudrová
Alena Mudrová
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Charlie Vickers
Charlie Vickers
zobrazit profil Filip Švarc
Filip Švarc
zobrazit profil Václav Glazar
Václav Glazar
zobrazit profil Ashley Park
Ashley Park