Johnny Galecki

Johnny Galecki

Datum narození: 30. 4. 1975
Místo narození: Bree, Belgie
Výška: 165 cm
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Johnny Galecki je známý jako Leonard Hofstadter v oblíbeném seriálu The Big Bang Theory. Jeho hlavní seriálové úsilí je získat srdce Penny. I v reálném životě se mu to na chvilku podařilo.

Otec Johnnyho Galeckiho pracoval u letectva a i díky tomu se tenhle Američan narodil v Belgii, kde vázala otce jeho práce. Když mu byli tři roky, tak se s ním rodiče přestěhovali zpět do USA, do Chicaga. Už od malička Johnny Galecki přesně věděl, že chce být hercem. V sedmi letech začal hrát v divadle a nadšení ho nikdy neopustilo.

Velkou příležitostí se pro Johnnyho Galeckiho stal film Vánoční prázdniny a pokračoval snímky Jiskra a například sitcomem Roseanne po jehož ukončení dostal možnost ukázat svůj herecký um ve filmu Mr. Bean  - největší filmová katastrofa po boku slavného Rowana Atkinsona. Ještě více byl vidět v Tajemství loňského léta nebo Nerovné Partii.

Přesto měl pocit, že se neprosazuje dost a zaměřoval se hlavně na televizi. Tvůrci serálu The Big Bang Theory si ho ale nakonec všimli díky divadelní hře ve které ztvárnil prostituta. A tak se stal postavou v kultovním sitcomu. Leonard Hofstadter, jeho postava, usiluje v příběhu o získání srdce Penny (Kaley Cuoco) a k tomu všemu bojuje v soužití s podivným géniem, spolubydlícím a nakonec i přítelem Shaldonem Cooperem (Jim Parsons). Chemie v seriálu zapůsobila na diváky a stala se doposud nejúspěšnější rolí do jaké byl Johnny Galecki obsazen.

V soukromém životě je zaměstnán svou přítelkyní Kelli Garner se kterou tvoří zamilovaný pár. Zároveň bojuje za lepší honorář za své seriálové působení v The Big Bang Theory. Stejně jako Sheldon si uvědomuje, že i Leonard je nepostradatelný a má svou hodnotu.

 

Další Herci

zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Khan Bonfils
Khan Bonfils
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Martina Zábranská
Martina Zábranská
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík