Daniela Drtinová | Celebwiki.cz

Daniela Drtinová

Datum narození: 1.7.1970
Místo narození: Olomouc
Profese: redaktorka, televizní moderátorka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Daniela Drtinová je česká televizní moderátorka, novinářka a vystudovaná právnička. Je známá především z pořadu Události, komentáře, z něhož po konfliktu s vedením ČT odešla.

V letech 1989–1993 vystudovala Daniela Drtinová Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získala titul JUDr. V roce 1997 ukončila postgraduální studium právní vědy (Ph.D.).

Profesní kariéru začínala v Tiskové agentuře Arteria. Od roku 1993 působila v České televizi v redakci zpravodajství, kde působila po boku Václava Moravce, Jakuba Železného, Martina Veselovského, Anety Savarové či Marcely Augustové a moderovala a spoluvytvářela několik pořadů jako například Zprávy, Debata nebo „21“.

Osm let byla také parlamentní zpravodajkou. Do srpna 2013 uváděla Interview ČT24 a také večerní zpravodajský pořad Události, komentáře. V srpnu 2013 vyvolalo mediální odezvu její odvolání z tohoto pořadu. Po odchodu přijala nabídku moderovat od 12. srpna téhož roku vlastní podvečerní pořad Interview Daniely Drtinové. Nakonec ale v ČT počátkem roku 2014 skončila úplně, hlavním důvodem byla její nespokojenost s vedením. Drtinová hovořila o manipulaci se zpravodajstvím a cenzurou.

Daniela Drtinová získala za svou novinářskou práci Cenu Karla Havlíčka Borovského. Ke sklonku roku 2013 usvědčila v Interview ČT 24 Michala Haška, hejtmana Jihočeského kraje a poslance za ČSSD, z veřejné politické lži.

Daniela Drtinová má dceru Natálii, která se narodila roku 2002. Dcera byla jedním z důvodů, proč Daniela Drtinová opustila Českou televizi, ve které pracovala 22 let. O dceru se musí starat a nemůže pracovat pět dní v týdnu. ČT po ní ale chtěla, aby své večerní pořady moderovala od pondělí do pátku.

 

Články o celebritě

Halík sepsul populisty i strašení uprchlíky. „Zvoní mu telefon z pekla,“ ucedil Ovčáček Halík sepsul populisty i strašení uprchlíky. „Zvoní mu telefon z pekla,“ ucedil Ovčáček Mezi katolickým knězem Tomášem Halíkem a Pražským hradem se rozhořel další konflikt. Halík patří… číst článek
Publicistka Drtinová: V kině po boku fešného mladíka! Kdo to je? Publicistka Drtinová: V kině po boku fešného mladíka! Kdo to je? Po těžkém rozvodu a i následném rozchodu je moderátorka Daniela Drtinová (47) opět samý úsměv. Na… číst článek
Ženy mají menší platy i ve státní správě. Věc bude řešit vláda Ženy mají menší platy i ve státní správě. Věc bude řešit vláda Ve státní správě v Česku přetrvává podle vládní zprávy o rovnosti žen a mužů za rok 2016 „segregace… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Vlado Štancel
Vlado Štancel
zobrazit profil Eva Jurinová
Eva Jurinová
zobrazit profil Libor Baselides
Libor Baselides
zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Lucie Výborná
Lucie Výborná
zobrazit profil Jan Rosák
Jan Rosák
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Marcela Skřivánková
Marcela Skřivánková