Daniela Drtinová

Daniela Drtinová

Datum narození: 1. 7. 1970
Místo narození: Olomouc
Profese: redaktorka, televizní moderátorka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Daniela Drtinová je česká televizní moderátorka, novinářka a vystudovaná právnička. Je známá především z pořadu Události, komentáře, z něhož po konfliktu s vedením ČT odešla.

V letech 1989–1993 vystudovala Daniela Drtinová Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získala titul JUDr. V roce 1997 ukončila postgraduální studium právní vědy (Ph.D.).

Profesní kariéru začínala v Tiskové agentuře Arteria. Od roku 1993 působila v České televizi v redakci zpravodajství, kde působila po boku Václava Moravce, Jakuba Železného, Martina Veselovského, Anety Savarové či Marcely Augustové a moderovala a spoluvytvářela několik pořadů jako například Zprávy, Debata nebo „21“.

Osm let byla také parlamentní zpravodajkou. Do srpna 2013 uváděla Interview ČT24 a také večerní zpravodajský pořad Události, komentáře. V srpnu 2013 vyvolalo mediální odezvu její odvolání z tohoto pořadu. Po odchodu přijala nabídku moderovat od 12. srpna téhož roku vlastní podvečerní pořad Interview Daniely Drtinové. Nakonec ale v ČT počátkem roku 2014 skončila úplně, hlavním důvodem byla její nespokojenost s vedením. Drtinová hovořila o manipulaci se zpravodajstvím a cenzurou.

Daniela Drtinová získala za svou novinářskou práci Cenu Karla Havlíčka Borovského. Ke sklonku roku 2013 usvědčila v Interview ČT 24 Michala Haška, hejtmana Jihočeského kraje a poslance za ČSSD, z veřejné politické lži.

Daniela Drtinová má dceru Natálii, která se narodila roku 2002. Dcera byla jedním z důvodů, proč Daniela Drtinová opustila Českou televizi, ve které pracovala 22 let. O dceru se musí starat a nemůže pracovat pět dní v týdnu. ČT po ní ale chtěla, aby své večerní pořady moderovala od pondělí do pátku.

 

Články o celebritě

Pohřeb Josefa Abrháma (†82): Proč mluvila právě Drtinová? Záhada rozluštěna! Pohřeb Josefa Abrháma (†82): Proč mluvila právě Drtinová? Záhada rozluštěna! Na čestném místě u rakve Josefa Abrháma (†82)byl vedle věnců od nejbližší rodiny i jeden se jmény Da... číst článek
Noční můra Pizingerové: S Bohdalovou prodávám cédéčka Noční můra Pizingerové: S Bohdalovou prodávám cédéčka Aktuálně toho Vendula Pizingerová (48) mnoho nenaspí, ročnímu synkovi Pepíčkovi rostou zoubky. Dříve... číst článek
Emma Smetana přišla o práci! Zato Písařovicová se po odchodu z ČT může radovat Emma Smetana přišla o práci! Zato Písařovicová se po odchodu z ČT může radovat V době, kdy vyšlo najevo, že Daniela Písařovicová (42) Českou televizi vyměnila za internetovou tele... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Halina Pawlovská
Halina Pawlovská
zobrazit profil Jasmina Alagič
Jasmina Alagič
zobrazit profil Jan Pokorný
Jan Pokorný
zobrazit profil Libor Baselides
Libor Baselides
zobrazit profil Stanislava Lekešová
Stanislava Lekešová
zobrazit profil Martin Veselovský
Martin Veselovský
zobrazit profil Miloš Frýba
Miloš Frýba