Daniela Drtinová | Celebwiki.cz

Daniela Drtinová

Datum narození: 1. 7. 1970
Místo narození: Olomouc
Profese: redaktorka, televizní moderátorka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Daniela Drtinová je česká televizní moderátorka, novinářka a vystudovaná právnička. Je známá především z pořadu Události, komentáře, z něhož po konfliktu s vedením ČT odešla.

V letech 1989–1993 vystudovala Daniela Drtinová Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získala titul JUDr. V roce 1997 ukončila postgraduální studium právní vědy (Ph.D.).

Profesní kariéru začínala v Tiskové agentuře Arteria. Od roku 1993 působila v České televizi v redakci zpravodajství, kde působila po boku Václava Moravce, Jakuba Železného, Martina Veselovského, Anety Savarové či Marcely Augustové a moderovala a spoluvytvářela několik pořadů jako například Zprávy, Debata nebo „21“.

Osm let byla také parlamentní zpravodajkou. Do srpna 2013 uváděla Interview ČT24 a také večerní zpravodajský pořad Události, komentáře. V srpnu 2013 vyvolalo mediální odezvu její odvolání z tohoto pořadu. Po odchodu přijala nabídku moderovat od 12. srpna téhož roku vlastní podvečerní pořad Interview Daniely Drtinové. Nakonec ale v ČT počátkem roku 2014 skončila úplně, hlavním důvodem byla její nespokojenost s vedením. Drtinová hovořila o manipulaci se zpravodajstvím a cenzurou.

Daniela Drtinová získala za svou novinářskou práci Cenu Karla Havlíčka Borovského. Ke sklonku roku 2013 usvědčila v Interview ČT 24 Michala Haška, hejtmana Jihočeského kraje a poslance za ČSSD, z veřejné politické lži.

Daniela Drtinová má dceru Natálii, která se narodila roku 2002. Dcera byla jedním z důvodů, proč Daniela Drtinová opustila Českou televizi, ve které pracovala 22 let. O dceru se musí starat a nemůže pracovat pět dní v týdnu. ČT po ní ale chtěla, aby své večerní pořady moderovala od pondělí do pátku.

 

Články o celebritě

Šokovaná moderátorka Drtinová: Po internetu kolují její prsa! Šokovaná moderátorka Drtinová: Po internetu kolují její prsa! Před 12 lety se moderátorka DVTV Daniela Drtinová (49) zapojila do charitativního projektu na podpor... číst článek
Celeste Buckinghamová si ze SuperStar odnesla trauma: Anorexie a sexuální obtěžování! Celeste Buckinghamová si ze SuperStar odnesla trauma: Anorexie a sexuální obtěžování! Úspěšná slovenská zpěvačka Celeste Buckinghamová (23), která se dokázala uchytit i za oceánem, proml... číst článek
Halík sepsul populisty i strašení uprchlíky. „Zvoní mu telefon z pekla,“ ucedil Ovčáček Halík sepsul populisty i strašení uprchlíky. „Zvoní mu telefon z pekla,“ ucedil Ovčáček Mezi katolickým knězem Tomášem Halíkem a Pražským hradem se rozhořel další konflikt. Halík patří mez... číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Matěj Misař
Matěj Misař
zobrazit profil Michal Jagelka
Michal Jagelka
zobrazit profil Marie Tomsová
Marie Tomsová
zobrazit profil Viktor Vincze
Viktor Vincze
zobrazit profil Václav Moravec
Václav Moravec
zobrazit profil Pavlína Danková
Pavlína Danková
zobrazit profil Jana Adámková
Jana Adámková