Martin Črep | Celebwiki.cz
Fotka není dostupná

Martin Črep

Datum narození: 23. 6. 1973
Profese: fotograf
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Martin Črep se stal jedním z velmi úspěšných nejen reklamních, ale též uměleckých slovenských fotografů. Vystavoval jak doma, tak v zahraničí.

Na počátku kariéry slovenského fotografa Martina Črepa byly hodiny strávené v tmavé komoře, kterou si společně s otcem vytvořili v malé koupelně. Fotit začal v sedmi letech. Jeho učitelem se nakonec stal světoznámý fotograf Yuri Dojc.

Jeden z nejúspěšnějších reklamních fotografů na Slovensku Martin Čepr rád cestuje. Byl např. v Izraeli a Afghánistánu, kde fotil tamní život či architekturu. Kromě reklamy se věnuje i umělecké fotografii. Nafotil například kolekci herců slovenského Národního divadla. Vystavoval na Slovensku i v zahraničí. Jeho práce byly zveřejněny v mnoha módních a společenských časopisech na Slovensku, ve Francii, Holandsku či v Česku. Je spoluzakladatelem Letní školy fotografie v Liptovském Mikuláši, působil v Národním osvětovém centru, kde se mu podařilo začlenit slovenskou fotografii do FIAP (Mezinárodní federace umělecké fotografie). Oceněn byl nejen doma, ale též v Londýně nebo v New Yorku.

Martin Črep v minulosti tvořil pár se slovenskou herečkou Zuzanou Fialovou, která se později vdala za podnikatele Petera Matulíka.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek
zobrazit profil Jiří Beran
Jiří Beran
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)
zobrazit profil Melanie Vančurová
Melanie Vančurová
zobrazit profil Vojtěch Varyš
Vojtěch Varyš
zobrazit profil Jiří Chlebeček
Jiří Chlebeček
zobrazit profil Henry Martin Ford
Henry Martin Ford
zobrazit profil Rostislav Novák starší
Rostislav Novák starší