Alice Nellis | Celebwiki.cz
Alice Nellis

Alice Nellis

Datum narození: 3. 1. 1971
Místo narození: České Budějovice
Profese: režisérka, scenáristka, překladatelka, muzikantka

Související celebrity

Životopis

Alice Nellis je všestranně talentovaná filmařka. Kromě toho, že dělá skvělé filmy, žije s kameramanem Matějem Cibulkou

Štáb by mohla Alice Nellis snad kromě kameramana klidně vyhodit. K filmu si umí napsat vlastní scénář a celý ho i zrežírovat a občas i odprodukovat. Hudbu by si sama nahrála a reklamní plakáty navrhla. Snímky režisérky Alice Nellis získávají jedno ocenění za druhým. S kameramanem Matějem Cibulkou vychovává dvě adoptované děti.

Po gymnáziu nastoupila zároveň na Pražskou konzervatoř v oboru příčná flétna a na anglistiku a amerikanistiku Karlovy University. Na pražské FAMU, kterou dříve nedokončila, od roku 2002 Alice Nellis vyučuje. Dříve se několik let živila jako flétnistka a překladatelka. Pro Ministerstvo zahraničí spoluvytvořila první verzi internetových stránek České republiky.

Zprvu se nemohla rozhodnout, komu svěřit svůj scénář k filmu Ene bene. Nakonec si ho proto Alice Nellis zrežírovala sama. Komedie s herečkou Ivou Janžurovou v hlavní roli získala cenu za nejlepší debut i hlavní ocenění na filmovém festivalu v americkém San Franciscu. České lvy si odnesla díky Tajnostem a Výletu, ke kterému nazpívala i některé vlastní písně. S dramatem Mamas & Papas jí pomáhal i Matěj Cibulka. Komedie Perfect days – I ženy mají své dny si uvařila ocenění Hrnec smíchu na novoměstském festivalu.

Nellis se věnuje také divadelní režii. Lásku řídí v Divadle Bez zábradlí, Záplavy pak sledovali diváci Na zábradlí od roku 2006. Herecké umění předvedla ve filmu Sluneční stát. Alice Nellis se zpěvákem Davidem Kollerem a výtvarníkem Davidem Černým vybudovala MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění.

Po prvním rozvodu se vdala za ekonomického analytika Simona Nellise. Vztah s ním jí ale nevyšel. Dceru Ellu Rose a syna Olivera teď proto vychovává s partnerem Cibulkou.

 

Články o celebritě

Frčíme: Animovaní elfové na napínavé cestě za dobrodružstvím Frčíme: Animovaní elfové na napínavé cestě za dobrodružstvím Rodinná americká komedie Frčíme režiséra a scenáristy Dana Scanlona, kterého proslavila jeho Univerz... číst článek
Herec Neužil se měnil v Zátopka: Energie i pocit zmaru a žádné buchty Herec Neužil se měnil v Zátopka: Energie i pocit zmaru a žádné buchty Nebývá zvykem, aby se český herec musel na filmovou roli tak moc fyzicky připravovat. Pokud ale hraj... číst článek
Miliardová akce hotová. A Zaorálek tleská skvělému nápadu operních hvězd Miliardová akce hotová. A Zaorálek tleská skvělému nápadu operních hvězd Generální rekonstrukce budovy Státní opery v Praze, která stála 1,3 miliardy korun a trvala necelé t... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
zobrazit profil Ondřej Provazník
Ondřej Provazník
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Theodora Remundová
Theodora Remundová
zobrazit profil Petr Kolečko
Petr Kolečko
zobrazit profil Simona Brdičková
Simona Brdičková
zobrazit profil Andrea Sedláčková
Andrea Sedláčková
zobrazit profil Jaroslav Dudek
Jaroslav Dudek