Alice Nellis | Celebwiki.cz
Alice Nellis

Alice Nellis

Datum narození: 3.1.1971
Místo narození: České Budějovice
Profese: režisérka, scenáristka, překladatelka, muzikantka

Související celebrity

Životopis

Alice Nellis je všestranně talentovaná filmařka. Kromě toho, že dělá skvělé filmy, žije s kameramanem Matějem Cibulkou

Štáb by mohla Alice Nellis snad kromě kameramana klidně vyhodit. K filmu si umí napsat vlastní scénář a celý ho i zrežírovat a občas i odprodukovat. Hudbu by si sama nahrála a reklamní plakáty navrhla. Snímky režisérky Alice Nellis získávají jedno ocenění za druhým. S kameramanem Matějem Cibulkou vychovává dvě adoptované děti.

Po gymnáziu nastoupila zároveň na Pražskou konzervatoř v oboru příčná flétna a na anglistiku a amerikanistiku Karlovy University. Na pražské FAMU, kterou dříve nedokončila, od roku 2002 Alice Nellis vyučuje. Dříve se několik let živila jako flétnistka a překladatelka. Pro Ministerstvo zahraničí spoluvytvořila první verzi internetových stránek České republiky.

Zprvu se nemohla rozhodnout, komu svěřit svůj scénář k filmu Ene bene. Nakonec si ho proto Alice Nellis zrežírovala sama. Komedie s herečkou Ivou Janžurovou v hlavní roli získala cenu za nejlepší debut i hlavní ocenění na filmovém festivalu v americkém San Franciscu. České lvy si odnesla díky Tajnostem a Výletu, ke kterému nazpívala i některé vlastní písně. S dramatem Mamas & Papas jí pomáhal i Matěj Cibulka. Komedie Perfect days – I ženy mají své dny si uvařila ocenění Hrnec smíchu na novoměstském festivalu.

Nellis se věnuje také divadelní režii. Lásku řídí v Divadle Bez zábradlí, Záplavy pak sledovali diváci Na zábradlí od roku 2006. Herecké umění předvedla ve filmu Sluneční stát. Alice Nellis se zpěvákem Davidem Kollerem a výtvarníkem Davidem Černým vybudovala MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění.

Po prvním rozvodu se vdala za ekonomického analytika Simona Nellise. Vztah s ním jí ale nevyšel. Dceru Ellu Rose a syna Olivera teď proto vychovává s partnerem Cibulkou.

 

Články o celebritě

Režisér StarDance Petrenko hlásí: Už znám vítěze nové řady! Vsadí si na něj? Režisér StarDance Petrenko hlásí: Už znám vítěze nové řady! Vsadí si na něj? Režisér Roman Petrenko (54) je s tanečním pořadem StarDance… když hvězdy tančí spjat již od prvních… číst článek
Janžurová o vyhazovu z Pelíšků: Moc jsem do toho Hřebejkovi vrtala... Janžurová o vyhazovu z Pelíšků: Moc jsem do toho Hřebejkovi vrtala... Málo se ví, že jednu z hlavních rolí v legendárních Pelíšcích Jana Hřebejka měla mít oblíbená Iva… číst článek
Který film získal Českého lva před 10 nebo 20 lety? PŘEHLED všech 25 vítězných snímků Který film získal Českého lva před 10 nebo 20 lety? PŘEHLED všech 25 vítězných snímků Blíží se slavnostní předávání cen Český lev za rok 2018 a všichni si proto pokládají otázku, kdo… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Robert Sedláček
Robert Sedláček
zobrazit profil Václav Vorlíček
Václav Vorlíček
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Peter Krištúfek
Peter Krištúfek
zobrazit profil Marek Leščák
Marek Leščák
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Martin Dušek
Martin Dušek
zobrazit profil Jakub Červenka
Jakub Červenka