Alice Nellis | Celebwiki.cz
Alice Nellis

Alice Nellis

Datum narození: 3.1.1971
Místo narození: České Budějovice
Profese: režisérka, scenáristka, překladatelka, muzikantka

Související celebrity

Životopis

Alice Nellis je všestranně talentovaná filmařka. Kromě toho, že dělá skvělé filmy, žije s kameramanem Matějem Cibulkou

Štáb by mohla Alice Nellis snad kromě kameramana klidně vyhodit. K filmu si umí napsat vlastní scénář a celý ho i zrežírovat a občas i odprodukovat. Hudbu by si sama nahrála a reklamní plakáty navrhla. Snímky režisérky Alice Nellis získávají jedno ocenění za druhým. S kameramanem Matějem Cibulkou vychovává dvě adoptované děti.

Po gymnáziu nastoupila zároveň na Pražskou konzervatoř v oboru příčná flétna a na anglistiku a amerikanistiku Karlovy University. Na pražské FAMU, kterou dříve nedokončila, od roku 2002 Alice Nellis vyučuje. Dříve se několik let živila jako flétnistka a překladatelka. Pro Ministerstvo zahraničí spoluvytvořila první verzi internetových stránek České republiky.

Zprvu se nemohla rozhodnout, komu svěřit svůj scénář k filmu Ene bene. Nakonec si ho proto Alice Nellis zrežírovala sama. Komedie s herečkou Ivou Janžurovou v hlavní roli získala cenu za nejlepší debut i hlavní ocenění na filmovém festivalu v americkém San Franciscu. České lvy si odnesla díky Tajnostem a Výletu, ke kterému nazpívala i některé vlastní písně. S dramatem Mamas & Papas jí pomáhal i Matěj Cibulka. Komedie Perfect days – I ženy mají své dny si uvařila ocenění Hrnec smíchu na novoměstském festivalu.

Nellis se věnuje také divadelní režii. Lásku řídí v Divadle Bez zábradlí, Záplavy pak sledovali diváci Na zábradlí od roku 2006. Herecké umění předvedla ve filmu Sluneční stát. Alice Nellis se zpěvákem Davidem Kollerem a výtvarníkem Davidem Černým vybudovala MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění.

Po prvním rozvodu se vdala za ekonomického analytika Simona Nellise. Vztah s ním jí ale nevyšel. Dceru Ellu Rose a syna Olivera teď proto vychovává s partnerem Cibulkou.

 

Články o celebritě

Děsivé tajemství pohádky Sedmero krkavců: Ptáci klovali Remundové do hlavy! Děsivé tajemství pohádky Sedmero krkavců: Ptáci klovali Remundové do hlavy! Nová přátelství. Ta navázala během natáčení pohádky Sedmero krkavců herečka Sabina Remundová (46).… číst článek
Odtajněno! Televizní program pro letošní Vánoce! Přehledně v Blesk tv MAGAZÍNU Odtajněno! Televizní program pro letošní Vánoce! Přehledně v Blesk tv MAGAZÍNU V pátek 23. listopadu si budete moct pořídit speciální Blesk TV magazín a v něm, kromě mnoha zajímavých… číst článek
Nela Boudová, Lucie Benešová a další hvězdy: Proč si vzaly děti z děcáku? Nela Boudová, Lucie Benešová a další hvězdy: Proč si vzaly děti z děcáku? Některé si děti vzaly do pěstounské péče, protože nemohly otěhotnět, jiné to cítily jako povinnost… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Tomáš Pavlíček
Tomáš Pavlíček
zobrazit profil František Filip
František Filip
zobrazit profil Karin Babinská
Karin Babinská
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Martin Šulík
Martin Šulík
zobrazit profil Jakub Zindulka
Jakub Zindulka
zobrazit profil Luc Besson
Luc Besson
zobrazit profil Tomáš Bařina
Tomáš Bařina