Alice Nellis | Celebwiki.cz
Alice Nellis

Alice Nellis

Datum narození: 3.1.1971
Místo narození: České Budějovice
Profese: režisérka, scenáristka, překladatelka, muzikantka

Související celebrity

Životopis

Alice Nellis je všestranně talentovaná filmařka. Kromě toho, že dělá skvělé filmy, žije s kameramanem Matějem Cibulkou

Štáb by mohla Alice Nellis snad kromě kameramana klidně vyhodit. K filmu si umí napsat vlastní scénář a celý ho i zrežírovat a občas i odprodukovat. Hudbu by si sama nahrála a reklamní plakáty navrhla. Snímky režisérky Alice Nellis získávají jedno ocenění za druhým. S kameramanem Matějem Cibulkou vychovává dvě adoptované děti.

Po gymnáziu nastoupila zároveň na Pražskou konzervatoř v oboru příčná flétna a na anglistiku a amerikanistiku Karlovy University. Na pražské FAMU, kterou dříve nedokončila, od roku 2002 Alice Nellis vyučuje. Dříve se několik let živila jako flétnistka a překladatelka. Pro Ministerstvo zahraničí spoluvytvořila první verzi internetových stránek České republiky.

Zprvu se nemohla rozhodnout, komu svěřit svůj scénář k filmu Ene bene. Nakonec si ho proto Alice Nellis zrežírovala sama. Komedie s herečkou Ivou Janžurovou v hlavní roli získala cenu za nejlepší debut i hlavní ocenění na filmovém festivalu v americkém San Franciscu. České lvy si odnesla díky Tajnostem a Výletu, ke kterému nazpívala i některé vlastní písně. S dramatem Mamas & Papas jí pomáhal i Matěj Cibulka. Komedie Perfect days – I ženy mají své dny si uvařila ocenění Hrnec smíchu na novoměstském festivalu.

Nellis se věnuje také divadelní režii. Lásku řídí v Divadle Bez zábradlí, Záplavy pak sledovali diváci Na zábradlí od roku 2006. Herecké umění předvedla ve filmu Sluneční stát. Alice Nellis se zpěvákem Davidem Kollerem a výtvarníkem Davidem Černým vybudovala MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění.

Po prvním rozvodu se vdala za ekonomického analytika Simona Nellise. Vztah s ním jí ale nevyšel. Dceru Ellu Rose a syna Olivera teď proto vychovává s partnerem Cibulkou.

 

Články o celebritě

Vladimír Škultéty alias Čočkin ze seriálu Most!: Jsem rasista, ale léčím se Vladimír Škultéty alias Čočkin ze seriálu Most!: Jsem rasista, ale léčím se Na ulici ho lidé poznávali poté, co natočil filmy Pánská jízda či Brak. Sláva však pominula. Nyní… číst článek
Děsivé tajemství pohádky Sedmero krkavců: Ptáci klovali Remundové do hlavy! Děsivé tajemství pohádky Sedmero krkavců: Ptáci klovali Remundové do hlavy! Nová přátelství. Ta navázala během natáčení pohádky Sedmero krkavců herečka Sabina Remundová (46).… číst článek
Odtajněno! Televizní program pro letošní Vánoce! Přehledně v Blesk tv MAGAZÍNU Odtajněno! Televizní program pro letošní Vánoce! Přehledně v Blesk tv MAGAZÍNU V pátek 23. listopadu si budete moct pořídit speciální Blesk TV magazín a v něm, kromě mnoha zajímavých… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Robert Sedláček
Robert Sedláček
zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil David Balda
David Balda
zobrazit profil Matthew  Vaughn
Matthew Vaughn
zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek