Jiří Adamec | Celebwiki.cz

Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Místo narození: Dvůr Králové nad Labem
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se proslavil především díky úspěšným seriálům, které natočil. Své tři děti z prvního manželství opustil kvůli vztahu s Janu Novákovou. Spolu mají děti dvě.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka a Bylo nás šest. Jako člen KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

JIŘÍ ADAMEC KOUPIL PALÁC ZA MILIONY

Na svém kontě má Jiří Adamec řadu dalších úspěšných seriálů, jako jsou Pojišťovna štěstí či Cesty domů. Věnoval se též režii soutěžních a zábavných pořadů nebo přímých přenosů z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Po Sametové revoluci 1989 byl Jiří Adamec kvůli členství v KSČ vyhozen z České televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze, k čemuž později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajímal.

O JIŘÍM ADAMCOVI ČTĚTE ZDE>>

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kavčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po jedenáctiletém paralelním vztahu se sportovní moderátorkou TV Nova Janou Novákovou, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou, Janou Adamcovou, syna Daniela a dceru Jasmine Annu. S původní rodinou se musel přestal stýkat, což byla cena za její opuštění. Dcera Kristýna ho ani nepozvala na svatbu.

 

Články o celebritě

Protokolář Miroslav Sklenář: Gott (†80) byl veliká osobnost! Zaslouží si důstojné »sbohem« Protokolář Miroslav Sklenář: Gott (†80) byl veliká osobnost! Zaslouží si důstojné »sbohem« Protokolář Miroslav Sklenář (49) exkluzivně Blesku prozradil, co si myslí o návrhu na státní pohřeb… číst článek
Musíš, Kájo, musíš! vzkazují Hlaváčová, Bílá i Bouček nemocnému Gottovi Musíš, Kájo, musíš! vzkazují Hlaváčová, Bílá i Bouček nemocnému Gottovi Celé Česko drží Karlu Gottovi (80) palce v jeho boji s akutní leukemií. A herečka Jana Hlaváčová… číst článek
Vondráčková překvapila sebekritikou: Nešlo na to koukat! Co pak řekla o Daře Rolins? Vondráčková překvapila sebekritikou: Nešlo na to koukat! Co pak řekla o Daře Rolins? S rozvodem se jí nezměnil jen osobní život, ale i pracovní. Lucie Vondráčková (39) přiznala, že je… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil Jiří Adamec
Jiří Adamec
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Karel Janák
Karel Janák
zobrazit profil Jakub Červenka
Jakub Červenka
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Jaroslav Dudek
Jaroslav Dudek