Jiří Adamec | Celebwiki.cz

Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Místo narození: Dvůr Králové nad Labem
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se proslavil především díky úspěšným seriálům, které natočil. Své tři děti z prvního manželství opustil kvůli vztahu s Janu Novákovou. Spolu mají děti dvě.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka a Bylo nás šest. Jako člen KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

JIŘÍ ADAMEC KOUPIL PALÁC ZA MILIONY

Na svém kontě má Jiří Adamec řadu dalších úspěšných seriálů, jako jsou Pojišťovna štěstí či Cesty domů. Věnoval se též režii soutěžních a zábavných pořadů nebo přímých přenosů z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Po Sametové revoluci 1989 byl Jiří Adamec kvůli členství v KSČ vyhozen z České televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze, k čemuž později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajímal.

O JIŘÍM ADAMCOVI ČTĚTE ZDE>>

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kavčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po jedenáctiletém paralelním vztahu se sportovní moderátorkou TV Nova Janou Novákovou, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou, Janou Adamcovou, syna Daniela a dceru Jasmine Annu. S původní rodinou se musel přestal stýkat, což byla cena za její opuštění. Dcera Kristýna ho ani nepozvala na svatbu.

 

Články o celebritě

Kapelník Pavel Větrovec: Prozradil soukromé tajemství o Gottovi Kapelník Pavel Větrovec: Prozradil soukromé tajemství o Gottovi Božský Kája už navždy bude jen jeden! Ale i on měl lidské vlastnosti a problémy. Jeden dosti intimní… číst článek
Hádka mezi Vondráčkovou a Adamcem: Že Lucka raději nemlčela! Hádka mezi Vondráčkovou a Adamcem: Že Lucka raději nemlčela! Zpěvačka Lucie Vondráčková (39) nedávno neudržela jazyk za zuby a pustila se do poměrně drsné kritiky… číst článek
Radost na truchlící Bertramce! Mluvčí Gotta porodila a dítě po něm pojmenovala Radost na truchlící Bertramce! Mluvčí Gotta porodila a dítě po něm pojmenovala Týden po smrti Mistra přišel důvod k radosti. Mluvčí Karla Gotta (†80) Aneta… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Hynek Bočan
Hynek Bočan
zobrazit profil Tomáš Lipský
Tomáš Lipský
zobrazit profil Theodora Remundová
Theodora Remundová
zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek
zobrazit profil Lucie Radová
Lucie Radová
zobrazit profil Václav Matějka
Václav Matějka
zobrazit profil Jozef Halász
Jozef Halász
zobrazit profil Ivan Passer
Ivan Passer