Jiří Adamec | Celebwiki.cz

Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Místo narození: Dvůr Králové nad Labem
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se proslavil především díky úspěšným seriálům, které natočil. Své tři děti z prvního manželství opustil kvůli vztahu s Janu Novákovou. Spolu mají děti dvě.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka a Bylo nás šest. Jako člen KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

JIŘÍ ADAMEC KOUPIL PALÁC ZA MILIONY

Na svém kontě má Jiří Adamec řadu dalších úspěšných seriálů, jako jsou Pojišťovna štěstí či Cesty domů. Věnoval se též režii soutěžních a zábavných pořadů nebo přímých přenosů z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Po Sametové revoluci 1989 byl Jiří Adamec kvůli členství v KSČ vyhozen z České televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze, k čemuž později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajímal.

O JIŘÍM ADAMCOVI ČTĚTE ZDE>>

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kavčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po jedenáctiletém paralelním vztahu se sportovní moderátorkou TV Nova Janou Novákovou, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou, Janou Adamcovou, syna Daniela a dceru Jasmine Annu. S původní rodinou se musel přestal stýkat, což byla cena za její opuštění. Dcera Kristýna ho ani nepozvala na svatbu.

 

Články o celebritě

Vendula Pizingerová o smrti Gotta (†80): Z jeho posledních slov mrazí! Kruh se uzavřel Vendula Pizingerová o smrti Gotta (†80): Z jeho posledních slov mrazí! Kruh se uzavřel Vendula Pizingerová (47) se stejně jako mnoho dalších s Karlem Gottem (†80) velmi dobře znala. Její… číst článek
Protokolář Miroslav Sklenář: Gott (†80) byl veliká osobnost! Zaslouží si důstojné »sbohem« Protokolář Miroslav Sklenář: Gott (†80) byl veliká osobnost! Zaslouží si důstojné »sbohem« Protokolář Miroslav Sklenář (49) exkluzivně Blesku prozradil, co si myslí o návrhu na státní pohřeb… číst článek
Musíš, Kájo, musíš! vzkazují Hlaváčová, Bílá i Bouček nemocnému Gottovi Musíš, Kájo, musíš! vzkazují Hlaváčová, Bílá i Bouček nemocnému Gottovi Celé Česko drží Karlu Gottovi (80) palce v jeho boji s akutní leukemií. A herečka Jana Hlaváčová… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Otakar Vávra
Otakar Vávra
zobrazit profil Olga Sommerová
Olga Sommerová
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský
zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský