Jiří Adamec | Celebwiki.cz

Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Místo narození: Dvůr Králové nad Labem
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se proslavil především díky úspěšným seriálům, které natočil. Své tři děti z prvního manželství opustil kvůli vztahu s Janu Novákovou. Spolu mají děti dvě.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka a Bylo nás šest. Jako člen KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

JIŘÍ ADAMEC KOUPIL PALÁC ZA MILIONY

Na svém kontě má Jiří Adamec řadu dalších úspěšných seriálů, jako jsou Pojišťovna štěstí či Cesty domů. Věnoval se též režii soutěžních a zábavných pořadů nebo přímých přenosů z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Po Sametové revoluci 1989 byl Jiří Adamec kvůli členství v KSČ vyhozen z České televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze, k čemuž později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajímal.

O JIŘÍM ADAMCOVI ČTĚTE ZDE>>

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kavčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po jedenáctiletém paralelním vztahu se sportovní moderátorkou TV Nova Janou Novákovou, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou, Janou Adamcovou, syna Daniela a dceru Jasmine Annu. S původní rodinou se musel přestal stýkat, což byla cena za její opuštění. Dcera Kristýna ho ani nepozvala na svatbu.

 

Články o celebritě

Režisér Adamec: Vyzradil další Slavíkovo tajemství! Režisér Adamec: Vyzradil další Slavíkovo tajemství! Byl suverénní hvězdou! Ale i on občas potřeboval radu přátel a i v důležitých životních rozhodnutích… číst článek
Kapelník Pavel Větrovec: Prozradil soukromé tajemství o Gottovi Kapelník Pavel Větrovec: Prozradil soukromé tajemství o Gottovi Božský Kája už navždy bude jen jeden! Ale i on měl lidské vlastnosti a problémy. Jeden dosti intimní… číst článek
Hádka mezi Vondráčkovou a Adamcem: Že Lucka raději nemlčela! Hádka mezi Vondráčkovou a Adamcem: Že Lucka raději nemlčela! Zpěvačka Lucie Vondráčková (39) nedávno neudržela jazyk za zuby a pustila se do poměrně drsné kritiky… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Barry Levinson
Barry Levinson
zobrazit profil Ondřej Provazník
Ondřej Provazník
zobrazit profil Drahomíra Vihanová
Drahomíra Vihanová
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
zobrazit profil Robert Sedláček
Robert Sedláček
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský