Antonín Kachlík

Antonín Kachlík

Datum narození: 26. 2. 1923
Datum úmrtí: 20. 4. 2022
Místo narození: Kladno
Profese: režisér, pedagog
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Antonín Kachlík, režisér a pedagog, se proslavil zejména pohádkou Bajaja a též hudebním snímkem Bylo nás deset s tehdy debutující Olgou Schoberovou.

Nejprve Antonín Kachlík studoval Vysokou školu politologickou, ze které ale přešel na FAMU, kde absolvoval obor režie. Kromě té se věnoval též psaní scénářů a pedagogické činnosti.

Vaz Kachlíkovi zlomil Gottwald

Rodák z Kladna Antonín Kachlík natočil také mj. pohádku O zatoulané princezně či snímky Kouzelníkův návrat, Kouzelné dobrodružství, Požáry a spáleniště, Na koho to slovo padne nebo Náš dědek Josef.

Kariéru Antonína Kachlíka zničil film Gottwald, kvůli jehož natočení o jeho práci po Sametové revoluci 1989 již nebyl zájem. Posledním reřisérovým snímkem byla již zmíněná pohádka O zatoulané princezně z roku 1987.

O ANTONÍNU KACHLÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Partnerkou Antonína Kachlíka byla herečka Květoslava Houdlová, s níž měl dceru Kateřinu.

Režisér a pedagog Antonín Kachlík zemřel 20. dubna 2022. Bylo 99 let.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Fero Fenič
Fero Fenič
zobrazit profil Zdeněk Švarc
Zdeněk Švarc
zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský
zobrazit profil Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
zobrazit profil Jaroslav Sauer
Jaroslav Sauer