Tomáš Mašín | Celebwiki.cz
Tomáš Mašín

Tomáš Mašín

Datum narození: 22. 2. 1965
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista, výtvarník, filmový architekt
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Tomáš Mašín, nominovaný na dva České lvy za historické drama 3 sezóny v pekle, se podílel na úspěšném krimi seriálu Profesor T. (2019).

Poté, co Tomáš Mašín vystudoval na AVU obor grafika, malba, konceptuální umění a nová média, dva roky pracoval jako filmový architekt. V roce 1995 stál u zrodu produkční společnosti Dawson Productions.

TOMÁŠ MAŠÍN - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

V té době se Tomáš Mašín věnoval multimediálním projektům, vytvořil znělky pro televizní show Point, BigBeat a MTV, jako scenárista debutoval krátkometrážním snímkem Hotel (1995) a stal se jedním z uznávaných režisérů reklamních spotů, za něž dostal mnohá ocenění.

První celovečerní snímek Tomáše Mašína - historické drama 3 sezóny v pekle (2009) - byl nominován na 11 Českých lvů. Nakonec získal tři, a to za kameru, zvuk a v kategorii Nejlepší herec si křišťálovou sošku odnesl Kryštof Hádek. Tomáš Mašín neproměnil nominaci za režii, ani za scénář.

Tomáš Mašín s filmem 3 sezóny v pekle bodoval v zahraničí. Na FF v Tallinnu obdržel cenu Don Quijote Award mezinárodní federace Filmových klubů (FICC) a za rok 2009 získal výroční cenu FITES (Český filmový a televizní svaz).

Podle knihy Michala Hvoreckého Tomáš Mašín natočil kriminální komedii Wilsonov (2015), k níž mu scénář napsal Marek Epstein. Tomáš Mašín se podílel na režii úspěšného krimi seriálu Profesor T. (2018) s Pavlem Řezníčkem v hlavní roli.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Daria Kashcheeva
Daria Kashcheeva
zobrazit profil Bohdan Sláma
Bohdan Sláma
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský