Jiří Štrébl

Jiří Štrébl

Datum narození: 11. 11. 1958
Místo narození: Praha
Profese: herec, fotograf
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jiří Štrébl vystudoval ekonomii. Už na škole jej to ovšem táhlo k divadlu a později před televizní a divadelní kamery.

Rodiče Jiřího Štrébla měli umělecké sklony a on od mládí hrál v pražském amatérském souboru Na Zatlance. Špatný kádrový posudek mu nejdříve studium znemožnil, tak se vyučil prodavačem. Následně, už jako dělnický kádr, absolvoval Vysokou školu ekonomickou.

JIŘÍ ŠTRÉBL - KOHO JEŠTĚ DIVÁCI ZMLÁTILI?

K divadlu tíhl už na škole

Jako ekonom se Jiří Štrébl nikdy neživil, jelikož jej to stále táhlo k divadlu. Už ve dvaceti vyhrál konkurz do Rubínu, kde ztvárnil např. titulní roli Krysaře. Diváci jej mohli vidět v Divadle Palace, ve Studiu Hrdinů, v Paláci Akropolis či v Divadelní společnosti Masopust. Kromě herectví se věnoval fotografování, zejména divadelních představení, a stal se v tomto oboru uznávaným tvůrcem.

Televizním divákům se vryl do paměti jako Miloš Knobloch z novácké Ulice, jehož seriálou ženou je Vanda Hybnerová. Lidé jej zastavovali a nadávali mu za to, co seriálový záporák zrovna udělal. Dokonce byl herec i fyzicky napaden. Kromě Ulice se objevil v několika desítkách seriálů, v nichž dostal většinou jen epizodní úlohy.

O JIŘÍM ŠTRÉBLOVI ČTĚTE ZDE>>

Za zmínku rozhodně stojí výkon Jiřího Štrébla v roli vraždícího advokáta v díle Slepý svědek v krimi sérii Případy 1. oddělení, jež tvořila parta skvělých herců: Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka a Miroslav Hanuš.

Tvář Jiřího Štrébla může být filmovým fandům známa z thrilleru z prostředí estébáků Pouta (2009), z černé komedie Hlava – ruce – srdce (2010), kde si zahrál šoféra, nebo z životopisného dramatu Filipa Renče Lída Baarová (2016), v němž ztvárnil producent Ericha von Neussera.

Jiří Štrébl má syna Eduarda a dceru Ester. Jeho sestra Alena Štréblová je též herečka. Jiří Štrébl vystřídal řadu partnerek, většinou o dost mladších. Patří mezi ně také herečka Vanda Hybnerová, s níž se málem vzali, či novinářka Renata Kalenská.

 

Články o celebritě

Už dnes startuje další řada: VELKÉ ZVRATY V ULICI! Už dnes startuje další řada: VELKÉ ZVRATY V ULICI! Po prázdninové pauze se dnes večer vrací na televizní obrazovky nekonečný seriál Ulice. Kartami osud... číst článek
Jastraban z Ulice: Změny ve scénáři kvůli rakovině Jastraban z Ulice: Změny ve scénáři kvůli rakovině Těžkou rolí si v následujících týdnech projde Adrian Jastraban (52) coby Bedřich Liška v nekonečném ... číst článek
Hvězda novinky Anatomie života Štrébl: Kvůli roli Miloše z Ulice mě napadli! Hvězda novinky Anatomie života Štrébl: Kvůli roli Miloše z Ulice mě napadli! Sedm let hraje v nekonečném seriálu Ulice, jednu z hlavních mužských rolí získal i v novince Anatomi... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková
zobrazit profil Simona Stašová
Simona Stašová
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil
zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý
zobrazit profil Adrian Jastraban
Adrian Jastraban
zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová