Vladimír Javorský | Celebwiki.cz

Vladimír Javorský

Datum narození: 2. 5. 1962
Místo narození: Ostrava
Profese: herec, hudebník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Vladimír Javorský je plachý herec, kterého proslavila role Kyslíka v úspěšném seriálu Chlapci a chlapi. Mimo herectví se věnuje i hudbě.

Vladimír Javorský absolvoval roku 1986 studia herectví na JAMU v Brně. Hned na to se uchytil v brněnském Divadle na provázku. V roce 1993 nastoupil do Činoherního klubu v Praze a roku 1999 začal působit v Národním divadle.

VLADIMÍR JAVORSKÝ - Z KYSLÍKA FEŠÁKEM

Filmovou dráhu Vladimír Javorský zahájil již během studií na JAMU seriálem Černá země. Od té doby se objevuje jak v televizních seriálech - např. Chlapci a chlapi (režie Evžen Sokolovský), Vlak dětství a naděje (režie Karel Kachyňa), Bylo nás pět (režie Karel Smyczek). Působil i v úspěšném seriálu Gympl televize Nova.

Objevil se ve filmu Černí baroni (režie Zdeněk Sirový), Nejasná zpráva o konci světa (režie Juraj Jakubisko), Kousek nebe a Báječná léta pod psa (režie Petr Nikoleav). Vladimír Javorský rovněž zpívá a hraje na saxofon.

V roce 2012 dostal Českého lva za hlavní roli ve filmu Poupata. V retroseriálu Bohéma Vladimír Javorský ztělesnil komika Vlastu Buriana. Epizoda, v níž se objevil, připomněla nehezkou válku, která svého času zuřila mezi Burianem a Jaroslavem Marvanem.

V historickém dramatu Milada (2017) režiséra, scénáristy a producenta Davida Mrnky Vladimír Javorský ztvárnil hlavní mužskou postavu, spolupracovníka Milady Horákové Aloise Schmidta, za niž byl nominován na Českého lva. 

O VLADIMÍRU JAVORSKÉM ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Který film získal Českého lva před 10 nebo 20 lety? PŘEHLED všech 25 vítězných snímků Který film získal Českého lva před 10 nebo 20 lety? PŘEHLED všech 25 vítězných snímků Blíží se slavnostní předávání cen Český lev za rok 2018 a všichni si proto pokládají otázku, kdo si ... číst článek
Nový film ČT Balada o pilotovi: Malík byl ve skutečnosti Balík. Natáčelo se v Kbelích, Chotěšově i Švýcarsku Nový film ČT Balada o pilotovi: Malík byl ve skutečnosti Balík. Natáčelo se v Kbelích, Chotěšově i Švýcarsku Přes dva a půl tisíce pilotů sloužilo v uniformách britského královského letectva. Pro Brity hrdinov... číst článek
Proč je Český lev ve slovenštině? Jinak by prý nikdo nerozuměl! Proč je Český lev ve slovenštině? Jinak by prý nikdo nerozuměl! Už podruhé letos moderuje udílení filmových cen Český lev Adela Banášová (37). Ani letos ale z jejíc... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Penélope Cruz
Penélope Cruz
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Patrik Holubář
Patrik Holubář
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil Meryl Streep
Meryl Streep