Zuzana Bydžovská | Celebwiki.cz

Zuzana Bydžovská

Datum narození: 10.10.1961
Místo narození: Most
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka s nezaměnitelným hlasem, držitelka dvou Českých lvů a členka souboru Divadla Na Zábradlí. Soukromý život má komplikovaný, její životní partner Miroslav Etzler ji opustil.

Po studiu konzervatoře nastoupila Zuzana Bydžovská do Divadla  Na zábradlí. V letech 1990 – 2000 byla v angažmá v Národním divadle. Po této zkušenosti ovšem nastoupila opět do Divadla Na zábradlí a hostuje také v Ungeltu a Kalichu.

Zuzana Bydžovská poznala kameru už jako dítě, v 11 letech debutovala ve snímku Přijela k nám pouť. Po té si ji vytipoval do svých filmů režisér František Filip a pod jeho taktovkou Bydžovská zazářila ve snímcích Ten svetr si nesvlíkej, Jestli jednou odejdu a Případ platfus.

Poté se stala Zuzana Bydžovská jednou z nejobsazovanějších hereček, sluší jí plátno i  televize a tak na sebe nenechaly dlouho čekat ani seriály a televizní inscenace. Mezi seriály, v kterých ji můžeme vidět patří Rozpaky kuchaře Svatopluka, Vlak dětství a naděje, Hospoda, Hotel Herbich a z těch novějších Letiště, Soukromé pasti či Expozitura.

Této herečce se ovšem daří i na filmovém plátně. Zuzana Bydžovská je držitelkou dvou Českých lvů. První za ženský herecký výkon ve vedlejší roli za roli matky ve snímku Gympl a druhý za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Venkovský učitel.  

Ze současného soukromí toho o Zuzaně Bydžovské není moc známo, ale v lásce ji štěstí moc nepřeje. Její životní láska, herecký kolega Miroslav Etzler ji opustil kvůli Vilmě Cibulkové a nechal ji se synem Kristiánem samotnou.

 

Články o celebritě

Miroslav Etzler shodil 18 kilo: Měl jsem játra zarostlá tukem! Miroslav Etzler shodil 18 kilo: Měl jsem játra zarostlá tukem! Potkali jsme se před Divadlem Broadway, kde měl za chvilku stát na jevišti jako režisér Kohoutek… číst článek
Novopečený táta Mirek Etzler: Válka s dcerami kvůli synkovi (4 měs.)! Zavrhly ho Novopečený táta Mirek Etzler: Válka s dcerami kvůli synkovi (4 měs.)! Zavrhly ho Radost z novorozeného syna Samuela (4 měsíce) střídá smutek z dospělých dětí, které bratříčka zatím… číst článek
Miroslav Etzler: Drsná válka v rodině. Zavrhly ho vlastní dcery! Miroslav Etzler: Drsná válka v rodině. Zavrhly ho vlastní dcery! Radost ze čtyřměsíčního syna Samuela střídá smutek z dospělých dcer, které ho zatím nepřijaly. Miroslav… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Karel Zima
Karel Zima
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Anna Klausnerová
Anna Klausnerová
zobrazit profil Ota Jirák
Ota Jirák
zobrazit profil Stefanie Reinsperger
Stefanie Reinsperger