Zuzana Bydžovská | Celebwiki.cz

Zuzana Bydžovská

Datum narození: 10.10.1961
Místo narození: Most
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka s nezaměnitelným hlasem, držitelka dvou Českých lvů a členka souboru Divadla Na Zábradlí. Soukromý život má komplikovaný, její životní partner Miroslav Etzler ji opustil.

Po studiu konzervatoře nastoupila Zuzana Bydžovská do Divadla  Na zábradlí. V letech 1990 – 2000 byla v angažmá v Národním divadle. Po této zkušenosti ovšem nastoupila opět do Divadla Na zábradlí a hostuje také v Ungeltu a Kalichu.

Zuzana Bydžovská poznala kameru už jako dítě, v 11 letech debutovala ve snímku Přijela k nám pouť. Po té si ji vytipoval do svých filmů režisér František Filip a pod jeho taktovkou Bydžovská zazářila ve snímcích Ten svetr si nesvlíkej, Jestli jednou odejdu a Případ platfus.

Poté se stala Zuzana Bydžovská jednou z nejobsazovanějších hereček, sluší jí plátno i  televize a tak na sebe nenechaly dlouho čekat ani seriály a televizní inscenace. Mezi seriály, v kterých ji můžeme vidět patří Rozpaky kuchaře Svatopluka, Vlak dětství a naděje, Hospoda, Hotel Herbich a z těch novějších Letiště, Soukromé pasti či Expozitura.

Této herečce se ovšem daří i na filmovém plátně. Zuzana Bydžovská je držitelkou dvou Českých lvů. První za ženský herecký výkon ve vedlejší roli za roli matky ve snímku Gympl a druhý za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Venkovský učitel.  

Ze současného soukromí toho o Zuzaně Bydžovské není moc známo, ale v lásce ji štěstí moc nepřeje. Její životní láska, herecký kolega Miroslav Etzler ji opustil kvůli Vilmě Cibulkové a nechal ji se synem Kristiánem samotnou.

 

Články o celebritě

Mirek Etzler řádí na sociální síti! Selfie od nočníku je síla Mirek Etzler řádí na sociální síti! Selfie od nočníku je síla Herec Miroslav Etzler (55) chytnul se svým posledním potomkem druhý dech, a pravidelně o tom přesvědčuje… číst článek
Otřesná pohádka i dabing! Diváci novou pohádku Čarovný kamínek nešetřili Otřesná pohádka i dabing! Diváci novou pohádku Čarovný kamínek nešetřili Česká televize představila divákům letos hned tři nové vánoční pohádky, ovšem zejména třetí z nich… číst článek
Matouš Ruml, hvězda StarDance: LEST NA EBENA PŘI NATÁČENÍ! Matouš Ruml, hvězda StarDance: LEST NA EBENA PŘI NATÁČENÍ! Nesměl ani muknout! Matouš Ruml (34) musel při natáčení letošní štědrovečení pohádky ČT Princezna… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
zobrazit profil Richard Genzer
Richard Genzer
zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Mariana Prachařová
Mariana Prachařová
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Robert Charles Redford
Robert Charles Redford