Kateřina Macháčková | Celebwiki.cz

Kateřina Macháčková

Datum narození: 30. 11. 1949
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Kateřina Macháčková pochází z umělecké rodiny. Je dcerou herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové.

Po absolutoriu pražské DAMU v roce 1972 Kateřina Macháčková nastoupila do angažmá v pražském Divadle S. K. Neumanna, což je dnešní libeňské Divadlo pod Palmovkou.

KDO NUTIL MACHÁČKOVOU K ROZVODU A POTRATU?

Půvabná Kateřina Macháčková se poprvé objevila ve filmu režiséra Vladimíra Čecha a scénáristy Jaroslav Dietla Bylo čtvrt a bude půl (1968), kde hlavní roli ztvárnil Michal Pavlata. Stejný režisér si Kateřinu Macháčkovou vybral do svého komediálního muzikálu Svatá hříšnice (1970). V ní si půvabná blondýnka zahrála jednu z hlavních rolí spolu s Martinem Štěpánkem, Ladislavem Peškem, Martinem Růžkem či Václavem Sloupem. Dále to bylo třeba v snímku Hynka Bočana Plavení hříbat (1975), Dívka jako ty (1975), kde dostala hlavní roli stejně jako ve snímku Motýlí čas (1990), a to po boku Jaromíra Hanzlíka.

Kateřina Macháčková hrála v několika desítkách televizních filmů a seriálů. Jmenujme třeba Dynastie Nováků, Rozpaky kuchaře Svatopluka (jím byl komik Josef Dvořák), Cirkus Humbero, O zvířatech a lidech (ve skvělém obsazení: Karel Heřmánek, Jiřina Bohdalová, Ivana Chýlková, Josef Somr, Petr Nárožný, Jan Hartl, Jan Potměšil) či Život na zámku (kde se si zahrála opět jednu z ústředních postav spolu s Tomášem Töpfrem, Kateřinou Hrachovcovou, Jiřinou Jiráskovou a Vlastimilem Brodským).

Kromě své herecké práce se také věnuje literární činnosti. Napsala knihu Zápisky z blázince. "V jedné době jsem byla ve složitější životní situaci a odjela jsem dokonce sama na Tahiti. A napsala jsem knihu Útěk z ráje. Měla jsem s sebou i malou kameru a natočila i amatérské video. Je to takový humoristický cestopis," řekla Blesku herečka.

Je dcerou herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové. Z prvního manželství s hercem Petrem Svojtkou má Kateřina Macháčková syna Petra Svojtku ml.; z druhého s Ivanem Zmatlíkem dceru Helenu, jejíž babičkou byla ilustrátorka Helena Zmatlíková.

KATEŘINA MACHÁČKOVÁ - DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

 

Články o celebritě

Hvězda Života na zámku Kateřina Macháčková (70): Tvář si kryje tmavými brýlemi! Jak se změnila? Hvězda Života na zámku Kateřina Macháčková (70): Tvář si kryje tmavými brýlemi! Jak se změnila? V oblíbeném seriálu České televize Život na zámku ztvárnila Kateřina Macháčková (70) Marii Královou,... číst článek
Pohroma jménem koronavirus: Národní musí vrátit 20,5 milionu, herci řeší splácení hypoték Pohroma jménem koronavirus: Národní musí vrátit 20,5 milionu, herci řeší splácení hypoték Opatření, jež vláda v úterý zavedla kvůli šíření koronaviru, mají dopady především na divadla. Zákeř... číst článek
Hvězda Života na zámku Kateřina Macháčková (70): Proč žije sama? Hvězda Života na zámku Kateřina Macháčková (70): Proč žije sama? Proslavila ji role učitelky Králové v seriálu Život na zámku, ovšem těžko uvěřit, že od jeho natáčen... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Reidinger
Petr Reidinger
zobrazit profil Jana Brejchová
Jana Brejchová
zobrazit profil Marko Igonda
Marko Igonda
zobrazit profil Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek
zobrazit profil Alexandr Postler mladší
Alexandr Postler mladší
zobrazit profil Martin Kavan
Martin Kavan
zobrazit profil Paul  Walker
Paul Walker
zobrazit profil Michaela Badinková
Michaela Badinková