Kateřina Macháčková

Datum narození: 30. 11. 1949
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Kateřinu Macháčkovou, dceru herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové, proslavily hlavní role i seriálové postavy.

Po absolutoriu pražské DAMU v roce 1972 Kateřina Macháčková nastoupila do angažmá v pražském Divadle S. K. Neumanna, což je dnešní libeňské Divadlo pod Palmovkou.

KDO NUTIL MACHÁČKOVOU K ROZVODU A POTRATU?

Macháčková hrála klíčové postavy

Půvabná Kateřina Macháčková se poprvé objevila ve filmu režiséra Vladimíra Čecha a scénáristy Jaroslav Dietla Bylo čtvrt a bude půl (1968), kde hlavní roli ztvárnil Michal Pavlata. Stejný režisér si Kateřinu Macháčkovou vybral do svého komediálního muzikálu Svatá hříšnice (1970). V ní si půvabná blondýnka zahrála jednu z hlavních rolí spolu s Martinem Štěpánkem, Ladislavem Peškem, Martinem Růžkem či Václavem Sloupem.

Dále to bylo třeba v snímku Hynka Bočana Plavení hříbat (1975), Dívka jako ty (1975), kde Kateřina Macháčková dostala hlavní roli stejně jako ve snímku Motýlí čas (1990), a to po boku Jaromíra Hanzlíka.

Macháčková zazářila v Životě na zámku

Kateřina Macháčková hrála v několika desítkách televizních filmů a seriálů. Jmenujme třeba Dynastie Nováků, Rozpaky kuchaře Svatopluka (jím byl komik Josef Dvořák), Cirkus Humbero, O zvířatech a lidech (ve skvělém obsazení: Karel Heřmánek, Jiřina Bohdalová, Ivana Chýlková, Josef Somr, Petr Nárožný) či Život na zámku (kde se si zahrála opět jednu z ústředních postav spolu s Tomášem Töpfrem, Kateřinou Hrachovcovou, Jiřinou Jiráskovou a Vlastimilem Brodským).

Kromě své herecké práce se také začala věnovat literární činnosti. Napsala knihu Zápisky z blázince. "V jedné době jsem byla ve složitější životní situaci a odjela jsem dokonce sama na Tahiti. A napsala jsem knihu Útěk z ráje. Měla jsem s sebou i malou kameru a natočila i amatérské video. Je to takový humoristický cestopis," řekla Blesku herečka.

KATEŘINA MACHÁČKOVÁ - DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

Je dcerou herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové. Z prvního manželství s hercem Petrem Svojtkou má Kateřina Macháčková syna Petra Svojtku ml.; z druhého s Ivanem Zmatlíkem dceru Helenu, jejíž babičkou byla ilustrátorka Helena Zmatlíková.

 

 

Články o celebritě

Dcera Dominika k nedožitému výročí otce: Vytáhla klenoty z archivu Dcera Dominika k nedožitému výročí otce: Vytáhla klenoty z archivu U příležitosti dnešních nedožitých 84. narozenin Karla Gotta otevřela jeho nejstarší dcera Dominika ... číst článek
Polonazí Muži roku rozpálili známé dámy! Nosková po rozchodu, čiperná Bubílková i „Pamela“ z Účastníků Polonazí Muži roku rozpálili známé dámy! Nosková po rozchodu, čiperná Bubílková i „Pamela“ z Účastníků Letošní ročník soutěže krásy Muž roku 2023 představil svých dvanáct finalistů. A pánové to na tiskov... číst článek
Herec Petr Svojtka (†35): JAK HO ZABILY ALKOHOLOVÉ ORGIE? Herec Petr Svojtka (†35): JAK HO ZABILY ALKOHOLOVÉ ORGIE? Charismatický herec Petr Svojtka, psychiatr ze seriálu Arabela nebo princ Jižní říše z Malé mořské v... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Colin Woodell
Colin Woodell
zobrazit profil Rachel Weisz
Rachel Weisz
zobrazit profil Daniel Craig
Daniel Craig
zobrazit profil Kamila Janovičová
Kamila Janovičová
zobrazit profil Miriam Kantorková
Miriam Kantorková
zobrazit profil Miloš Vávra
Miloš Vávra
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská