Kateřina Macháčková | Celebwiki.cz

Kateřina Macháčková

Datum narození: 30. 11. 1949
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Kateřina Macháčková pochází z umělecké rodiny. Je dcerou herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové.

Po absolutoriu pražské DAMU v roce 1972 Kateřina Macháčková nastoupila do angažmá v pražském Divadle S. K. Neumanna, což je dnešní libeňské Divadlo pod Palmovkou.

KDO NUTIL MACHÁČKOVOU K ROZVODU A POTRATU?

Půvabná Kateřina Macháčková se poprvé objevila ve filmu režiséra Vladimíra Čecha a scénáristy Jaroslav Dietla Bylo čtvrt a bude půl (1968), kde hlavní roli ztvárnil Michal Pavlata. Stejný režisér si Kateřinu Macháčkovou vybral do svého komediálního muzikálu Svatá hříšnice (1970). V ní si půvabná blondýnka zahrála jednu z hlavních rolí spolu s Martinem Štěpánkem, Ladislavem Peškem, Martinem Růžkem či Václavem Sloupem. Dále to bylo třeba v snímku Hynka Bočana Plavení hříbat (1975), Dívka jako ty (1975), kde dostala hlavní roli stejně jako ve snímku Motýlí čas (1990), a to po boku Jaromíra Hanzlíka.

Kateřina Macháčková hrála v několika desítkách televizních filmů a seriálů. Jmenujme třeba Dynastie Nováků, Rozpaky kuchaře Svatopluka (jím byl komik Josef Dvořák), Cirkus Humbero, O zvířatech a lidech (ve skvělém obsazení: Karel Heřmánek, Jiřina Bohdalová, Ivana Chýlková, Josef Somr, Petr Nárožný, Jan Hartl, Jan Potměšil) či Život na zámku (kde se si zahrála opět jednu z ústředních postav spolu s Tomášem Töpfrem, Kateřinou Hrachovcovou, Jiřinou Jiráskovou a Vlastimilem Brodským).

Kromě své herecké práce se také věnuje literární činnosti. Napsala knihu Zápisky z blázince. "V jedné době jsem byla ve složitější životní situaci a odjela jsem dokonce sama na Tahiti. A napsala jsem knihu Útěk z ráje. Měla jsem s sebou i malou kameru a natočila i amatérské video. Je to takový humoristický cestopis," řekla Blesku herečka.

Je dcerou herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové. Z prvního manželství s hercem Petrem Svojtkou má Kateřina Macháčková syna Petra Svojtku ml.; z druhého s Ivanem Zmatlíkem dceru Helenu, jejíž babičkou byla ilustrátorka Helena Zmatlíková.

KATEŘINA MACHÁČKOVÁ - DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

 

Články o celebritě

Hvězda Ordinace na dně: Smrt milované osoby Hvězda Ordinace na dně: Smrt milované osoby Mnoho slavných si k ní chodilo pro radu a útěchu. Pro svou rodinu byla Eva Kocmanová (†64) také vším... číst článek
Hvězda Ordinace v růžové zahradě v slzách: Smrt v rodině Romana Štabrňáka! Hvězda Ordinace v růžové zahradě v slzách: Smrt v rodině Romana Štabrňáka! Jen dva dny jí byly dopřány z nového roku. Představitel Vilíka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě ... číst článek
Velká ztráta hvězdy Ordinace: Štabrňák oplakává tchyni Velká ztráta hvězdy Ordinace: Štabrňák oplakává tchyni Představiteli Vilíka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě Romanovi Štabrňákovi (36) zemřela ve čtvrt... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Lucia Bugalová
Lucia Bugalová
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Rebecca  Ferguson
Rebecca Ferguson
zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová
zobrazit profil Andrew Garfield
Andrew Garfield
zobrazit profil Ladislav Županič
Ladislav Županič
zobrazit profil Hana Holišová
Hana Holišová