Kateřina Macháčková

Datum narození: 30. 11. 1949
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Kateřinu Macháčkovou, dceru herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové, proslavily hlavní role i seriálové postavy.

Po absolutoriu pražské DAMU v roce 1972 Kateřina Macháčková nastoupila do angažmá v pražském Divadle S. K. Neumanna, což je dnešní libeňské Divadlo pod Palmovkou.

KDO NUTIL MACHÁČKOVOU K ROZVODU A POTRATU?

Macháčková hrála klíčové postavy

Půvabná Kateřina Macháčková se poprvé objevila ve filmu režiséra Vladimíra Čecha a scénáristy Jaroslav Dietla Bylo čtvrt a bude půl (1968), kde hlavní roli ztvárnil Michal Pavlata. Stejný režisér si Kateřinu Macháčkovou vybral do svého komediálního muzikálu Svatá hříšnice (1970). V ní si půvabná blondýnka zahrála jednu z hlavních rolí spolu s Martinem Štěpánkem, Ladislavem Peškem, Martinem Růžkem či Václavem Sloupem.

Dále to bylo třeba v snímku Hynka Bočana Plavení hříbat (1975), Dívka jako ty (1975), kde Kateřina Macháčková dostala hlavní roli stejně jako ve snímku Motýlí čas (1990), a to po boku Jaromíra Hanzlíka.

Macháčková zazářila v Životě na zámku

Kateřina Macháčková hrála v několika desítkách televizních filmů a seriálů. Jmenujme třeba Dynastie Nováků, Rozpaky kuchaře Svatopluka (jím byl komik Josef Dvořák), Cirkus Humbero, O zvířatech a lidech (ve skvělém obsazení: Karel Heřmánek, Jiřina Bohdalová, Ivana Chýlková, Josef Somr, Petr Nárožný) či Život na zámku (kde se si zahrála opět jednu z ústředních postav spolu s Tomášem Töpfrem, Kateřinou Hrachovcovou, Jiřinou Jiráskovou a Vlastimilem Brodským).

Kromě své herecké práce se také začala věnovat literární činnosti. Napsala knihu Zápisky z blázince. "V jedné době jsem byla ve složitější životní situaci a odjela jsem dokonce sama na Tahiti. A napsala jsem knihu Útěk z ráje. Měla jsem s sebou i malou kameru a natočila i amatérské video. Je to takový humoristický cestopis," řekla Blesku herečka.

KATEŘINA MACHÁČKOVÁ - DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI

Je dcerou herce a režiséra Miroslava Macháčka a operní pěvkyně Věry Štiborové. Z prvního manželství s hercem Petrem Svojtkou má Kateřina Macháčková syna Petra Svojtku ml.; z druhého s Ivanem Zmatlíkem dceru Helenu, jejíž babičkou byla ilustrátorka Helena Zmatlíková.

 

 

Články o celebritě

Mrtvá sestra herce Petra Štěpánka Kristina (†71): 20 LET BOJE S RAKOVINOU! Mrtvá sestra herce Petra Štěpánka Kristina (†71): 20 LET BOJE S RAKOVINOU! Za pomoci celé slavné rodiny bojovala s rakovinou 20 let. Režisérka Kristina Taberyová (†71), nejmla... číst článek
Kateřina Macháčková přiznala: Nezdravý vztah s kartářkou! A otevřeně o sexu Kateřina Macháčková přiznala: Nezdravý vztah s kartářkou! A otevřeně o sexu Hvězda seriálu Život na zámku Kateřina Macháčková (73) zavítala 29. listopadu do talkshow 7 pádů Hon... číst článek
Před Brejchovou sundal kalhoty! Režisér (†68) by oslavil stovku Před Brejchovou sundal kalhoty! Režisér (†68) by oslavil stovku Herec a režisér, který se nikdy nenechal spoutat konvencemi. Miroslav Macháček (†68) by za divadlo a... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Bebarová
Tereza Bebarová
zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Jiří Lábus
Jiří Lábus
zobrazit profil Martin Zbrožek
Martin Zbrožek
zobrazit profil Jana Kopecká
Jana Kopecká
zobrazit profil Aleš Kubát
Aleš Kubát
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová