Peter Bebjak

Peter Bebjak

Datum narození: 1. 9. 1970
Místo narození: Partizánske, Slovensko
Profese: režisér, scenárista, herec, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Peter Bebjak získal za své seriály Spravedlnost a Herec České lvy v kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérie a v kategorii Nejlepší seriál za Devadesátky. Ocenění se dočkal i na rodném Slovensku.

Na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě Peter Bebjak absolvoval obor herectví a posléze filmová a televizní režie. Začínal krátkometrážními filmy. Např. jeho studentský snímek Štefan (1997) získal Stříbrnou medaili, Cenu studentské poroty, IGRIC.

Spolupracoval na režii úspěšných televizních seriálů, jako jsou Kriminálka Anděl, Nevinní, Případy 1. oddělení (1., 2. a 3. série), Za sklem, Četníci z Luhačovic, Mordparta, Specialisté nebo Duch. U řady z nich se podílel na produkci.

Bebjak měl nakročeno na Oscara

Za seriály Spravedlnost (2017) a Herec (2020) získal Peter Bebjak České lvy v kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérie.

Za režii koprodukčního thrilleru Čára (2017) byl Peter Bebjak oceněn na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary a dostal slovenskou cenu Slno v sieti v kategoriích Nejlepší režie a Nejlepší hraný film.

Mezi další režijní počiny Petera Bebjaka patří horor Trhlina (2019), válečné drama Zpráva (2020), které bylo za Slovensko nominováno do soutěže o Oscara pro nejlepší zahraniční film, nebo thriller Stínohra (2022).

Peter Bebjak také píše a hraje

Podle scénáře Josefa Mareše a Matěje Podzimka Peter Bebjak natočil úspěšný seriál České televize Devadesátky, za nejž v březnu 2023 dostal další křišťálovou sošku krále zvířat.

Kromě režie a produkce se Peter Bebjak věnuje i psaní a hraní. Podílel se mj. na scénářích snímků Zpráva či Zlo. Menší roli ztvárnil např. v komedii Hana a její bratři, jednu z hlavních v dramatech Nevěrné hry a Andělé.

 

 

Články o celebritě

4 vánoční nestydové! Hvězdy štědrovečerních pohádek šly donaha 4 vánoční nestydové! Hvězdy štědrovečerních pohádek šly donaha Na Štědrý večer či na 1. svátek vánoční je uvidíme v nových pohádkách, za sebou už mají ale pořádně ... číst článek
Proměna Jiřího Bartošky děsí: Nemoc? Ne, ale... Proměna Jiřího Bartošky děsí: Nemoc? Ne, ale... Legendární herec Jiří Bartoška (75) všechny vylekal tím, že má opět kratší vlasy. Ovšem dobrou zpráv... číst článek
Vražda mladíka z Kavalírky v Případech 1. oddělení: Záběry z místa reálné vraždy a novináři jako podezřelí? Vražda mladíka z Kavalírky v Případech 1. oddělení: Záběry z místa reálné vraždy a novináři jako podezřelí? V pondělí Česká televize odvysílala v pořadí desátý díl úspěšného kriminálního seriálu Případy 1. od... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka
zobrazit profil Martin Horský
Martin Horský
zobrazit profil Terry Gilliam
Terry Gilliam
zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Adam Sedlák
Adam Sedlák
zobrazit profil Antonín Kachlík
Antonín Kachlík