Jan Vejnar

Jan Vejnar

Datum narození: 5. 12. 1987
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jan Vejnar společně s Tomášem Pavlíčkem v roce 2024 dostal Cenu české filmové kritiky za režii hororové tragikomedie Přišla v noci. Na Českého lva získali hned několik nominací.

Během studia na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku Jan Vejnar režíroval několik krátkých filmů, např. Videoterapie (2011), Figurant (2019), k němuž si napsal i scénář, stejně jako ke komedii Přidat si Alenu (2020), ve které mu hlavní roli ztvárnila  Eva Podzimková.

Po absolutoriu začal Jan Vejnar spolupracovat s produkční společností Lucky Man Films, v níž natočil několik reklam. Byly to zejména nekomerční a charitativní spoty. Věnuje se také rozhlasové tvorbě. Jeho prvotinou se stala původní komediální hra Schůze garážového družstva.

Za svůj režijní a scenáristický celovečerní debut, hororovou tragikomedii Přišla v noci (2023), byl Jan Vejnar společně s Tomášem Pavlíčkem nominován na Ceny české filmové kritiky v kategoriích Nejlepší film, Nejlepší režie a Nejlepší scénář. Za totéž měli tvůrci našlápnuto i na Českého lva.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Stanley Tucci
Stanley Tucci
zobrazit profil Woody Allen
Woody Allen
zobrazit profil Tomáš Mašín
Tomáš Mašín
zobrazit profil Dalibor Záruba
Dalibor Záruba
zobrazit profil Jan Hřebejk
Jan Hřebejk
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Olga Dabrowská
Olga Dabrowská
zobrazit profil Olga Sommerová
Olga Sommerová