Yvetta Blanarovičová | Celebwiki.cz

Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24.9.1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Hvězdy Novy strachy bez sebe: Oběd 50 metrů nad zemí se neobešel bez alkoholu! Hvězdy Novy strachy bez sebe: Oběd 50 metrů nad zemí se neobešel bez alkoholu! Na pozdní oběd přímo do oblak se vydaly známé tváře TV Nova. Většině až na místě došlo, že 50 metrů… číst článek
Podzim v Ulici bude nářez! Kdo naseká dluhy, kdo zapírá děti a nevěru a kdo udělá coming out? Podzim v Ulici bude nářez! Kdo naseká dluhy, kdo zapírá děti a nevěru a kdo udělá coming out? Podívejte se na shrnutí toho, co čeká vaše oblíbené postavy a rodiny v Ulici. Na přetřes přijde spousta… číst článek
Blanarovičová utíkala nebezpečným domorodcům! Jak skončilo drama na exotické dovolené? Blanarovičová utíkala nebezpečným domorodcům! Jak skončilo drama na exotické dovolené? Stále atraktivní herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová (55) prožila velmi krušné chvíle. Pohádková… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Jiří Laštovka
Jiří Laštovka
zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Michal Weigel
Michal Weigel
zobrazit profil Tomáš Pavelka
Tomáš Pavelka
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek