Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24. 9. 1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Andrea Černá alias Princezna ze mlejna: Přála si 5 dětí! Ale nemá ani jedno Andrea Černá alias Princezna ze mlejna: Přála si 5 dětí! Ale nemá ani jedno Jako mlynářskou dcerku Elišku neboli Princeznu ze mlejna ji milují miliony dětí. Vlastního potomka s... číst článek
Režisér a pohádkový král Zdeněk Troška (69): Proč už dokraloval?! Režisér a pohádkový král Zdeněk Troška (69): Proč už dokraloval?! Zbožňované i zatracované! To jsou pohádky režiséra Zdeňka Trošky (69). Od roku 1987, kdy do kin vsto... číst článek
Seriál Aha! Král pohádek Troška: Proč ho nenechají točit? Seriál Aha! Král pohádek Troška: Proč ho nenechají točit? Zbožňované i zatracované! To jsou pohádky režiséra Zdeňka Trošky (69). Od roku 1987, kdy do kin vsto... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Böhm
Jiří Böhm
zobrazit profil Petra Polnišová
Petra Polnišová
zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková
zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Alexandra Borbély
Alexandra Borbély
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová