Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24. 9. 1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Langmajerovi se vrátila maminka z hospicu! Našla znovu chuť k životu, raduje se herec Langmajerovi se vrátila maminka z hospicu! Našla znovu chuť k životu, raduje se herec Herec Jiří Langmajer (56) má důvod oslavovat! Konečně si maminku odvezl z hospicu domů. Ta se dokonc... číst článek
Maminku Langmajera převezli z hospicu: Dojemný dík sestřičkám Maminku Langmajera převezli z hospicu: Dojemný dík sestřičkám Herec Jiří Langmajer (56) si dříve své soukromí střežil jako oko v hlavě. Poslední dobou se ale svým... číst článek
Smutné vzpomínky Yvetty Blanarovičové na mrtvé kolegy: Jak popsala Bartošovou (†48) a Muka (†45)? Smutné vzpomínky Yvetty Blanarovičové na mrtvé kolegy: Jak popsala Bartošovou (†48) a Muka (†45)? S oběma prožila část svého života, ale zbyly jí jen vzpomínky. Zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičo... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Forman
Petr Forman
zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić
zobrazit profil Josef Polášek
Josef Polášek
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Vladimír Javorský
Vladimír Javorský
zobrazit profil Zuzana Porubjaková
Zuzana Porubjaková
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson