Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24. 9. 1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Slavní oplakávají Yvonne Přenosilovou: Absolonová za ní byla ještě v létě, Neckář se jí snažil dovolat den po smrti! Slavní oplakávají Yvonne Přenosilovou: Absolonová za ní byla ještě v létě, Neckář se jí snažil dovolat den po smrti! V neděli odpoledne zemřela pěvecká hvězda 60. let a průkopnice českého rythm and blues a rock´n´roll... číst článek
Hvězdy oplakávají smrt Vaša Patejdla (†68): Šťastnou cestu do »Ztraceného ráje«! Hvězdy oplakávají smrt Vaša Patejdla (†68): Šťastnou cestu do »Ztraceného ráje«! Zpěvák a skladatel Vašo Patejdl (†68), člen kapely Elán, odešel z tohoto světa. Pro mnohé z jeho přá... číst článek
Marian Vojtko a jeho pohádková babička: Skoro sto let a jeden neobvyklý ranní rituál! Marian Vojtko a jeho pohádková babička: Skoro sto let a jeden neobvyklý ranní rituál! Muzikálový zpěvák Marian Vojtko (50) má v rodině dlouhověkost! Jeho milované babičce, která žije na ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Boris Hybner
Boris Hybner
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský
zobrazit profil Domhnall Gleeson
Domhnall Gleeson
zobrazit profil Gustav Bubník
Gustav Bubník
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal
zobrazit profil Milla Jovovich
Milla Jovovich