Yvetta Blanarovičová | Celebwiki.cz

Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24. 9. 1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Yvetta Blanarovičová před 50 lety: Z okatého klučiny kráskou s nadupaným dekoltem! Yvetta Blanarovičová před 50 lety: Z okatého klučiny kráskou s nadupaným dekoltem! Zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičová (56) nastoupila na vlnu sdílení fotek z dětství trochu pozdě... číst článek
Yvetta Blanarovičová propadá panice: Bude to dřina! Co jí leze na nervy? Yvetta Blanarovičová propadá panice: Bude to dřina! Co jí leze na nervy? Herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová (56) je už v karanténě šest týdnů, a to kvůli své mamince, k... číst článek
Rouška není hanba! Rytmus i Pazderková propagují ochranu před koronavirem Rouška není hanba! Rytmus i Pazderková propagují ochranu před koronavirem Situace kolem koronaviru přiostřuje. Vláda rozhodla o omezení pohybu v naší republice a lidé zoufale... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Carice van Houten
Carice van Houten
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Zdeňka Žádníková
Zdeňka Žádníková
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Ayelet Zurerová
Ayelet Zurerová