Yvetta Blanarovičová | Celebwiki.cz

Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24.9.1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Yvetta Blanarovičová přála ženě, se kterou ji spojuje zákeřná nemoc! Yvetta Blanarovičová přála ženě, se kterou ji spojuje zákeřná nemoc! „Všechno nejlepší!“ zpívá dvacítka seniorů v moderní jídelně. Před Eleonorou Ballíkovou stojí sekt… číst článek
Yvetta Blanarovičová promluvila o Alzheimeru: Pravidelně docházím do jejich centra! Yvetta Blanarovičová promluvila o Alzheimeru: Pravidelně docházím do jejich centra! Herečka Yvetta Blanarovičová (56) pravidelně dochází do centra, kde žijí lidé z alzheimerem. Jedním… číst článek
Této dámě je 100 let! Bývalá dámská krejčová Eleonora Ballíková prozradila recept na svůj věk Této dámě je 100 let! Bývalá dámská krejčová Eleonora Ballíková prozradila recept na svůj věk Herečka Yvetta Blanarovičová v rámci svých studií v centru Zátiší poznala paní Eleonoru Ballíkovou,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová
zobrazit profil Pavlína Štorková
Pavlína Štorková
zobrazit profil Viktor Zavadil
Viktor Zavadil
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Gary Oldman
Gary Oldman
zobrazit profil Alena Doláková
Alena Doláková