Yvetta Blanarovičová | Celebwiki.cz

Yvetta Blanarovičová

Datum narození: 24. 9. 1963
Místo narození: Bojnice, Slovensko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

V pohádce Princezna ze mlejna se Yvetta Blanarovičová starala o každou čertovinu. Zahrála si mimoto i na předních scénách českého divadla, moderuje, dabuje a s kapelou HPJ koncertuje po Česku.

Na žilinské konzervatoři studovala Yvetta Blanarovičová zpěv a housle. V roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Brzy nato účinkovala v Národním a Realistickém divadle. Role jí nabídl i hudební Karlín, Divadlo na Vinohradech nebo na Fidlovačce. Excelovala v Anně Karenině i v muzikálech Carmen, Cats a Čarodějky s Eastwicku. Za hlavní roli Elisy Doolittlové z dramatu My Fair Lady získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Ocenění za nejlepší herecký výkon získala snědá tmavovláska s hnědýma očima (což zdědila po předcích srbochorvatského původu) Yvetta Blanarovičová i za čerta z Princezny ze mlejna nebo za čarodějnici v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Objevila se v komediích Vrať se do hrobu!, Golet v údolí nebo v česko-francouzském poetickém snímku Příliš hlučná samota od režisérky Věry Caïs. Zahrála si k tomu také v seriálu Pojišťovna štěstí a ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě.

Jako zpěvačka spolupracovala Yvetta Blanarovičová s Českým národním symfonickým orchestrem, s brněnskou Filharmonií i Pražským symfonickým orchestrem. Iniciovala také řadu benefičních koncertů. V roce 2004 založila nadační fond Fantazie, s občanským sdružením La Sophia se snaží pomáhat opuštěným dětem.

Její bývalý partner hudebník Marco Pillo s ní nahrál album Santa Maria. Dříve žila Blanarovičová s podnikatelem Janem Mlezivou. Nakonec se vdalaza Pavla Tomana z Černého divadla, narodil se jim syn Matyáš, ale po pár letech se rozvedli.

 

Články o celebritě

Podzimní plány na Nově: Nezůstane tam kámen na kameni? Podzimní plány na Nově: Nezůstane tam kámen na kameni? Diváky novácké show Tvoje tvář má známý hlas překvapily zprávy o velkých změnách ohledně moderátora ... číst článek
Yvetta Blanarovičová se dala na umění: Předvedla tajemnou nahotu! Yvetta Blanarovičová se dala na umění: Předvedla tajemnou nahotu! Od té chvíle, kdy se herečka Yvetta Blanarovičová (56) vrátila z dovolené na řeckém ostrově Kos, roz... číst článek
Ostrov Kos jinak: Prázdné pláže, testy zdarma a nevšední zážitky! Ostrov Kos jinak: Prázdné pláže, testy zdarma a nevšední zážitky! Země pod Olympem se otevřela turistům. Je prázdná, tichá a než se turismus znovu rozjede, nabízí nev... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Kateřina  Janečková
Kateřina Janečková
zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Jana Krausová
Jana Krausová
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová