Michal Samir

Datum narození: 14. 11. 1985
Místo narození: Turnov
Profese: režisér, scenárista, producent
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Michal Samir byl nominován na Českého lva za seriál Profesor T. Úspěch sklidil též s minisérií Iveta, která mapuje část života zpěvačky Ivety Bartošové.

Absolvoval filmovou režii se zaměřením na hereckou průpravu na prestižní Drama Centre London. Po několika krátkometrážních snímcích Michal Samir na filmovém plátně debutoval psychologickou tragikomedií Hany (2014), již natočil podle vlastního scénáře.

Samir oslovil rodiny zesnulých zpěváků

V roce 2018 byl za scénář, na němž se podílel, Michal Samir nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší televizní seriál. Jednalo se o krimi Profesor T. s Pavlem Řezníčkem v hlavní roli.

Scénáře i režie se Michal Samir ujal při tvorbě třídílného životopisného dramatu Iveta (2022). Postavu Ivety Bartošové v ní ztvárnila Anna Fialová a její první lásku Petra Sepéšiho Vojtěch Vodochodský. S natáčením musely dát souhlas rodiny obou tragicky zesnulých zpěváků.

Michal Samir točil o Karlosovi 

Podle scénáře Michala Samira napsaného na motivy knihy Karla Jaromíra Erbena vzniklo hororové drama Polednice (2016), v němž si ústřední postavu zahrála Anna Geislerová. Snímek byl nominován na čtyři sošky krále zvířat. Neuspěl ani v jedné kategorii.

V roce 2022 se Michal Samir pustil do sportovního dokumentu o Karlosu Vémolovi s názvem Karlos.

 

Články o celebritě

Rajmont o roli protekčního spratka v minisérii Iveta: Tři hodiny s Novotným Rajmont o roli protekčního spratka v minisérii Iveta: Tři hodiny s Novotným Poslední tři díly minisérie Iveta jsou tu a s nimi i nové postavy. Každý je zná, všechny žijí, o to ... číst článek
Premiéra závěrečné řady seriálu Iveta: RYCHTÁŘ MĚL ZÁKAZ VSTUPU Premiéra závěrečné řady seriálu Iveta: RYCHTÁŘ MĚL ZÁKAZ VSTUPU Poslední díly seriálu Iveta jsou hlavně o jejich vztahu. Vdovec po Bartošové (†48) Josef Rychtář (66... číst článek
Muži Ivety Bartošové (†48) na premiéře minisérie o jejím životě: Jeden se netajil dojetím, druhý nebyl ani pozvaný! Muži Ivety Bartošové (†48) na premiéře minisérie o jejím životě: Jeden se netajil dojetím, druhý nebyl ani pozvaný! Pondělní premiéry poslední série Ivety, která mapuje nejtěžší životní období pěnice Ivety Bartošové ... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko
zobrazit profil Peter Bebjak
Peter Bebjak
zobrazit profil Vladimír Smutný
Vladimír Smutný
zobrazit profil Karin Babinská
Karin Babinská
zobrazit profil Helena Třeštíková
Helena Třeštíková
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Anna Kohoutová
Anna Kohoutová