Štefan Margita

Datum narození: 3. 8. 1956
Místo narození: Košice
Profese: operní zpěvák, tenorista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Štefan Margita svým tenorem rozezvučel opery v San Francisku, v Miláně, Paříži či v New Yorku. V Česku se stal slavným, až když si vzal zpěvačku Hanu Zagorovou.

Slovák Štefan Margita vystudoval fotografii na umělecké průmyslovce. Poté nastoupil na konzervatoř. Z prešovské zpěvohry přešel na operu v Košicích. V roce 1986 získal angažmá v Národním divadle v Praze. Jeho umění poznala i tamní Státní opera. Od roku 1998 je na volné noze.

ŠTEFAN MARGITA O BRATRECH

Margita uváděl pořad Hogo Fogo

V Paříži hrál ve Vojně a míru i v opeře Vojcek. Postavu Sinovija ztvárnil v Lady Macbeth v německých Drážďanech. Operní pěvec Štefan Margita zpíval na londýnských i japonských festivalech. Tel Aviv, druhé největší město Izraele, mu aplaudoval v Její pastorkyni. V roce 2008 oblékl šat hlavní role v opusu Leoše Janáčka Z mrtvého domu, který uvedla Metropolitní opera v New Yorku.

Čtyři roky Štefan Margita uváděl se svojí 26. srpna 2022 zesnulou ženou, zpěvačkou Hanou Zagorovou, televizní pořad Hogo Fogo. V něm zpovídali a nachytávali slavné osobnosti.

Margita dostal medaili od Zemana

V říjnu 2017 převzal Štěfan Margita z rukou prezidenta Miloše Zemana Medaili Za zásluhy.

O ŠTEFANU MARGITOVI ČTĚTE ZDE>> 

S Hanou Zagorovou se pěvec oženil roku 1992. Stal se jejím druhým manželem. Tím prvním byl baletní fenomén Vlastimil Harapes

 

Články o celebritě

Další Zpěváci

zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Freddie Mercury
Freddie Mercury
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey