Michal Penk | Celebwiki.cz

Michal Penk

Datum narození: 19.4.1968
Profese: zpěvák, skladatel, hudebník
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Michal Penk je český populární zpěvák, skladatel a dívčí idol konce minulého století. Jeho kariéru značně poznamenala závislost na těžkých drogách.

Zpěvák a skladatel Michal Penk patřil k dívčím idolům konce minulého století. S hity Odpusťte nám, Stín nebo O bláznech se zarýval do srdcí i do paměti mnoha posluchačů. Sám sebe si zahrál v komedii Kanárská spojka, ke které složil i hudbu. Pak propadl drogám.

Michal Penk byl odmala úspěšným klavíristou. Ze skupiny Julie 2300 přešel do kapel Lucie a Bossanova. V roce 1986 nastoupil do Orchestru Ladislava Štaidla, kde s ním vystupovala zpěvačka Iveta Bartošová. Složil jí písně Útoč svou láskou, Blízko nás nebo Závod s mládím. Nějakou dobu spolu i žili.

Mimoto Michal Penk nazpíval titulní píseň k seriálu Chlapci a chlapi. V roce 1989 si založil zpěvák Michal Penk vlastní skupinu Sing sing, se kterou vydal čtyři alba. Spolupracoval i se zpěvačkou a moderátorkou Terezou Pergnerovou. Byl idolem žen všech věkových kategorií.

Michal Penk se z drogové závislosti léčil několik let. Poté si zahrál v muzikálu Tři mušketýři a vydal svou zatím poslední desku Zapomenutá slova. Většímu úspěchu se ale podruhé netěšil.

V roce 1991 se Penkovi narodil syn Christopher. Po tragicky zesnulé Ivetě Bartošové, které se snažil pomoct, s ním chodila malířka Denisa Prokopová nebo herečka Bára Fišerová.

 

Články o celebritě

Zpěvák Penk se přiznal k trestnému činu! Potrestán ale nebude... Zpěvák Penk se přiznal k trestnému činu! Potrestán ale nebude... Zpěvák Michal Penk (50) má na kontě dost bouřlivou minulost – drogovou závislost i trestní stíhání.… číst článek
Zvrat v případu trestně stíhaného zpěváka Penka: Nečekané rozhodnutí soudkyně Zvrat v případu trestně stíhaného zpěváka Penka: Nečekané rozhodnutí soudkyně Někdejší idol popové hudby 80. let Michal Penk (50) má za sebou bouřlivou minulost plnou bujarých… číst článek
Jitka Zelenková o tajné lásce se Štaidlem: Rozešli jsme se i kvůli Ivetě Bartošové (†48)! Jitka Zelenková o tajné lásce se Štaidlem: Rozešli jsme se i kvůli Ivetě Bartošové (†48)! Na hudební scéně se zpěvačka Jitka Zelenková (68) pohybuje již půlstoletí a za tu dobu toho opravdu… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Igor Timko
Igor Timko
zobrazit profil Simona Hégerová
Simona Hégerová
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek