Michal Penk

Michal Penk

Datum narození: 19. 4. 1968
Profese: zpěvák, skladatel, hudebník
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Michal Penk je český populární zpěvák, skladatel a dívčí idol konce minulého století. Jeho kariéru značně poznamenala závislost na těžkých drogách.

Zpěvák a skladatel Michal Penk patřil k dívčím idolům konce minulého století. S hity Odpusťte nám, Stín nebo O bláznech se zarýval do srdcí i do paměti mnoha posluchačů. Sám sebe si zahrál v komedii Kanárská spojka, ke které složil i hudbu. Pak propadl drogám.

Michal Penk byl odmala úspěšným klavíristou. Ze skupiny Julie 2300 přešel do kapel Lucie a Bossanova. V roce 1986 nastoupil do Orchestru Ladislava Štaidla, kde s ním vystupovala zpěvačka Iveta Bartošová. Složil jí písně Útoč svou láskou, Blízko nás nebo Závod s mládím. Nějakou dobu spolu i žili.

Mimoto Michal Penk nazpíval titulní píseň k seriálu Chlapci a chlapi. V roce 1989 si založil zpěvák Michal Penk vlastní skupinu Sing sing, se kterou vydal čtyři alba. Spolupracoval i se zpěvačkou a moderátorkou Terezou Pergnerovou. Byl idolem žen všech věkových kategorií.

Michal Penk se z drogové závislosti léčil několik let. Poté si zahrál v muzikálu Tři mušketýři a vydal svou zatím poslední desku Zapomenutá slova. Většímu úspěchu se ale podruhé netěšil.

V roce 1991 se Penkovi narodil syn Christopher. Po tragicky zesnulé Ivetě Bartošové, které se snažil pomoct, s ním chodila malířka Denisa Prokopová nebo herečka Bára Fišerová.

 

Články o celebritě

Tajemství zesnulého Štaidla (†75): Připravil Karla Gotta o 3 slavíky! Jak? Tajemství zesnulého Štaidla (†75): Připravil Karla Gotta o 3 slavíky! Jak? Byli letitými přáteli a parťáky, vztah mezi Karlem Gottem (†80) a jeho dvorním kapelníkem a skladate... číst článek
Zelenkové zakázaná láska se Štaidlem (†75): Nevěry vydržela, Ivetu už ne... Zelenkové zakázaná láska se Štaidlem (†75): Nevěry vydržela, Ivetu už ne... Byla jednou z prvních, která vyslala zemřelému hudebníkovi osobní vzkaz do nebe. Zpěvačka Jitka Zele... číst článek
Tajný milenecký poměr Štaidla (†75) se Zelenkovou: 11 let nevěr a drsný rozchod kvůli Bartošové! Tajný milenecký poměr Štaidla (†75) se Zelenkovou: 11 let nevěr a drsný rozchod kvůli Bartošové! Jako jedna z prvních se po smrti Ladislava Štaidla (†75) se vzpomínkou ozvala zpěvačka Jitka Zelenko... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Tereza Černochová
Tereza Černochová
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Annamária d’Almeida
Annamária d’Almeida