Michal Penk

Michal Penk

Datum narození: 19. 4. 1968
Profese: zpěvák, skladatel, hudebník
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Michal Penk byl na konci minulého století idolem dívčích srdcí. Jeho rozjetou kariéru ovšem poznamenala drogová závislost.

Zpěvák a skladatel Michal Penk patřil k dívčím idolům konce minulého století. S hity Odpusťte nám, Stín nebo O bláznech se zarýval do srdcí i do paměti mnoha posluchačů. Sám sebe si zahrál v komedii Kanárská spojka, ke které složil i hudbu. Pak propadl drogám.

Zahrál si s Lucií nebo Orchestrem Ladislava Štaidla

Michal Penk byl odmala úspěšným klavíristou. Ze skupiny Julie 2300 přešel do kapel Lucie a Bossanova. V roce 1986 nastoupil do Orchestru Ladislava Štaidla, kde s ním vystupovala zpěvačka Iveta Bartošová. Složil jí písně Útoč svou láskou, Blízko nás nebo Závod s mládím. Nějakou dobu spolu i žili.

Mimoto Michal Penk nazpíval titulní píseň k seriálu Chlapci a chlapi. V roce 1989 si založil zpěvák Michal Penk vlastní skupinu Sing sing, se kterou vydal čtyři alba. Spolupracoval i se zpěvačkou a moderátorkou Terezou Pergnerovou. Byl idolem žen všech věkových kategorií.

Michal Penk se z drogové závislosti léčil několik let. Poté si zahrál v muzikálu Tři mušketýři a vydal svou zatím poslední desku Zapomenutá slova. Většímu úspěchu se ale podruhé netěšil.

V roce 1991 se Penkovi narodil syn Christopher. Po tragicky zesnulé Ivetě Bartošové, které se snažil pomoct, s ním chodila malířka Denisa Prokopová nebo herečka Bára Fišerová.

 

Články o celebritě

Michal Penk o lásce s Bartošovou (†48): Plán na záchranu Ivety! Kdo ho překazil? Michal Penk o lásce s Bartošovou (†48): Plán na záchranu Ivety! Kdo ho překazil? Je těsně spojený nejen s osmdesátkami, ale také s Ivetou Bartošovou (†48), se kterou nějakou dobu ra... číst článek
Sepéši sexu s Bartošovou litoval, říká první manažer Bartošové (†48) Gottlieb Sepéši sexu s Bartošovou litoval, říká první manažer Bartošové (†48) Gottlieb Za svůj život popová princezna Iveta Bartošová (†48), od jejíž sebevraždy pod koly jedoucího vlaku u... číst článek
Exmilenec Bartošové (†48) Penk: Marný pokus o její záchranu! Exmilenec Bartošové (†48) Penk: Marný pokus o její záchranu! Je těsně spojený nejen s osmdesátkami, ale také s Ivetou Bartošovou (†48), se kterou nějakou dobu ra... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Tony  Bennett
Tony Bennett
zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený
zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth
zobrazit profil Jitka Zelenková
Jitka Zelenková