Michal Penk | Celebwiki.cz

Michal Penk

Datum narození: 19.4.1968
Profese: zpěvák, skladatel, hudebník
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Michal Penk je český populární zpěvák, skladatel a dívčí idol konce minulého století. Jeho kariéru značně poznamenala závislost na těžkých drogách.

Zpěvák a skladatel Michal Penk patřil k dívčím idolům konce minulého století. S hity Odpusťte nám, Stín nebo O bláznech se zarýval do srdcí i do paměti mnoha posluchačů. Sám sebe si zahrál v komedii Kanárská spojka, ke které složil i hudbu. Pak propadl drogám.

Michal Penk byl odmala úspěšným klavíristou. Ze skupiny Julie 2300 přešel do kapel Lucie a Bossanova. V roce 1986 nastoupil do Orchestru Ladislava Štaidla, kde s ním vystupovala zpěvačka Iveta Bartošová. Složil jí písně Útoč svou láskou, Blízko nás nebo Závod s mládím. Nějakou dobu spolu i žili.

Mimoto Michal Penk nazpíval titulní píseň k seriálu Chlapci a chlapi. V roce 1989 si založil zpěvák Michal Penk vlastní skupinu Sing sing, se kterou vydal čtyři alba. Spolupracoval i se zpěvačkou a moderátorkou Terezou Pergnerovou. Byl idolem žen všech věkových kategorií.

Michal Penk se z drogové závislosti léčil několik let. Poté si zahrál v muzikálu Tři mušketýři a vydal svou zatím poslední desku Zapomenutá slova. Většímu úspěchu se ale podruhé netěšil.

V roce 1991 se Penkovi narodil syn Christopher. Po tragicky zesnulé Ivetě Bartošové, které se snažil pomoct, s ním chodila malířka Denisa Prokopová nebo herečka Bára Fišerová.

 

Články o celebritě

Zpěvák Michal Penk opět na scéně! Jeho poslední fotka pobláznila fanoušky Zpěvák Michal Penk opět na scéně! Jeho poslední fotka pobláznila fanoušky Hvězda 80. let Michal Penk (51) svou dobře našlápnutou kariéru vyměnil za pervitin. I když se několikrát… číst článek
Michal Penk se svěřil: Dvakrát se mi nepovedlo se zabít. Asi tu ještě mám být Michal Penk se svěřil: Dvakrát se mi nepovedlo se zabít. Asi tu ještě mám být Známý expartner tragicky zemřelé Ivety Bartošové (†48) Michal Penk (51) otevřeně promluvil o příčinách… číst článek
Už nemohla mlčet! Dvojče Bartošové (†48) Ivana promluvila poprvé od Ivetiny smrti Už nemohla mlčet! Dvojče Bartošové (†48) Ivana promluvila poprvé od Ivetiny smrti Na veřejnosti se dvojče tragicky zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové (†48) Ivana (53) objevovala málokdy,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Kanye West
Kanye West
zobrazit profil Michal Penk
Michal Penk
zobrazit profil Michal David
Michal David
zobrazit profil Debbi (Deborah Kahl)
Debbi (Deborah Kahl)
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený