Michal Penk | Celebwiki.cz

Michal Penk

Datum narození: 19.4.1968
Profese: zpěvák, skladatel, hudebník
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Michal Penk je český populární zpěvák, skladatel a dívčí idol konce minulého století. Jeho kariéru značně poznamenala závislost na těžkých drogách.

Zpěvák a skladatel Michal Penk patřil k dívčím idolům konce minulého století. S hity Odpusťte nám, Stín nebo O bláznech se zarýval do srdcí i do paměti mnoha posluchačů. Sám sebe si zahrál v komedii Kanárská spojka, ke které složil i hudbu. Pak propadl drogám.

Michal Penk byl odmala úspěšným klavíristou. Ze skupiny Julie 2300 přešel do kapel Lucie a Bossanova. V roce 1986 nastoupil do Orchestru Ladislava Štaidla, kde s ním vystupovala zpěvačka Iveta Bartošová. Složil jí písně Útoč svou láskou, Blízko nás nebo Závod s mládím. Nějakou dobu spolu i žili.

Mimoto Michal Penk nazpíval titulní píseň k seriálu Chlapci a chlapi. V roce 1989 si založil zpěvák Michal Penk vlastní skupinu Sing sing, se kterou vydal čtyři alba. Spolupracoval i se zpěvačkou a moderátorkou Terezou Pergnerovou. Byl idolem žen všech věkových kategorií.

Michal Penk se z drogové závislosti léčil několik let. Poté si zahrál v muzikálu Tři mušketýři a vydal svou zatím poslední desku Zapomenutá slova. Většímu úspěchu se ale podruhé netěšil.

V roce 1991 se Penkovi narodil syn Christopher. Po tragicky zesnulé Ivetě Bartošové, které se snažil pomoct, s ním chodila malířka Denisa Prokopová nebo herečka Bára Fišerová.

 

Články o celebritě

Jitka Zelenková o tajné lásce se Štaidlem: Rozešli jsme se i kvůli Ivetě Bartošové (†48)! Jitka Zelenková o tajné lásce se Štaidlem: Rozešli jsme se i kvůli Ivetě Bartošové (†48)! Na hudební scéně se zpěvačka Jitka Zelenková (68) pohybuje již půlstoletí a za tu dobu toho opravdu… číst článek
Lucie Bílá (51) těsně před vyhlášením Českého slavíka: Přišla o dalšího chlapa!  Lucie Bílá (51) těsně před vyhlášením Českého slavíka: Přišla o dalšího chlapa! Když v sobotu čekala na jubilejní dvacátou sošku Českého slavíka, působila vyrovnaně. Přesto se v… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Michal Penk slaví 49 Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Michal Penk slaví 49 49. narozeniny dnes slaví zpěvák Michal Penk. Přejeme všechno nejlepší, hodně… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Dorota Barová
Dorota Barová
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Revolta (Marek Kaleta)
Revolta (Marek Kaleta)
zobrazit profil Simona Hégerová
Simona Hégerová
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Josef Vágner
Josef Vágner
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger