Zdeněk Macura | Celebwiki.cz

Zdeněk Macura

Datum narození: 6. 5. 1974
Profese: obdivovatel Ivety Bartošové
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Macura se zapsal do povědomí veřejnosti jako samozvaný ochránce Ivety Bartošové, její únosce a sok v lásce Josefa Rychtáře.

Dokud se Zdeněk Macura (údajně softwarový inženýr) nestal nekritickým obdivovatelem Ivety Bartošové, nikdo o něm nevěděl. Do povědomí široké veřejnosti se zapsal především jejím "únosem" do Itálie v létě 2013, který začala vyšetřovat i policie. Nebylo zřejmé, zda s ním Iveta Bartošová odjela dobrovolně, přesněji při plném vědomí, nebo byla pod prášky či opilá. Vyšetřovací verze ale naznačuje, že jela dobrovolně, byť ona sama to popírala. „Policie případ údajného únosu odložila. Po zhodnocení všech okolností případu dospěl vyšetřovatel k rozhodnutí, že nebyla naplněna skutková podstata trestného činu,“ zhodnotila okolnosti policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Kvůli Ivetě Bartošové se Zdeněk Macura opakovaně před televizními kamerami a fotoaparáty novinářů pohádal a dokonce i porval s jejím manželem Josefem Rychtářem. Jejich konflikty dokonce řešily soudy (například kvůli napadení, kdy se Rychtář do Macury pustil pěstmi na pozemku psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde se Iveta Bartošová léčila; Macura soud vyhrál, Rychtář začátkem roku 2014 dostal 80 hodin veřejně prospěšných prací, odvolal se však).

Zdeněk Macura buď miluje pozornost médií, nebo není duševně zcela zdráv. Opakovaně oznamoval, že Ivetu Bartošovou zachrání a vyléčí ze závislostí, jimiž je proslulá, "svou láskou". Josefu Rychtářovi dokonce nabídl za Bartošovou 300 000 korun. A například na Nový rok 2014 vystoupil jako panovník Zdeněk Macura I. s papírovou korunou na hlavě a na trůnu z dřevěných palet s novoročním poselstvím. Začal také na svém pozemku v Líbeznicích u Prahy budovat z dřevěných palet nízkonákladový azylový domek pro Ivetu a pro týrané ženy vůbec.

Ještě před rozvodem se svojí bývalou ženou Petrou Macurovou založil Zdeněk Macura politickou stranu Ježíš je Pán, jejímž heslem je "Nechme se vést Duchem Svatým a ať je Ježíš naším Pánem", přičemž ale Zdeněk Macura tvrdí, že nejde o náboženský projekt.

 

Články o celebritě

Iveta Bartošová (†48): 25 let od události, jež vedla k tragédii Iveta Bartošová (†48): 25 let od události, jež vedla k tragédii Před 25 lety žilo Česko největší kauzou své doby. Když na přelomu května a června 1994 Iveta Bartošo... číst článek
Iveta Bartošová žije, na kolejích byla jiná, říká Macura! Utěšuje se spikleneckou teorií? Iveta Bartošová žije, na kolejích byla jiná, říká Macura! Utěšuje se spikleneckou teorií? Ani více než pět let od smrti Ivety Bartošové (†48) se její někdejší „ochránce“ Zdeněk Macura (45) n... číst článek
Zacházeli s ní jako se psem! Exmanažer Bartošové (†48) po letech promluvil Zacházeli s ní jako se psem! Exmanažer Bartošové (†48) po letech promluvil Tři roky byl Štěpán Karlesz manažerem Ivety Bartošové (†48), která před pěti lety skočila pod jedouc... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jaroslav Kudrna
Jaroslav Kudrna
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil Petr Čajánek
Petr Čajánek
zobrazit profil Dannie (Daniela Langoska Samoura)
Dannie (Daniela Langoska Samoura)
zobrazit profil Hana Podhůrská
Hana Podhůrská
zobrazit profil Libor Uhlík
Libor Uhlík
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká