Zdeněk Macura

Datum narození: 6. 5. 1974
Profese: obdivovatel Ivety Bartošové
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Macura se zapsal do povědomí veřejnosti jako samozvaný ochránce Ivety Bartošové, její únosce a sok v lásce Josefa Rychtáře.

Dokud se Zdeněk Macura (údajně softwarový inženýr) nestal nekritickým obdivovatelem Ivety Bartošové, nikdo o něm nevěděl. Do povědomí široké veřejnosti se zapsal především jejím "únosem" do Itálie v létě 2013, který začala vyšetřovat i policie. Nebylo zřejmé, zda s ním Iveta Bartošová odjela dobrovolně, přesněji při plném vědomí, nebo byla pod prášky či opilá. Vyšetřovací verze ale naznačuje, že jela dobrovolně, byť ona sama to popírala. „Policie případ údajného únosu odložila. Po zhodnocení všech okolností případu dospěl vyšetřovatel k rozhodnutí, že nebyla naplněna skutková podstata trestného činu,“ zhodnotila okolnosti policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Kvůli Ivetě Bartošové se Zdeněk Macura opakovaně před televizními kamerami a fotoaparáty novinářů pohádal a dokonce i porval s jejím manželem Josefem Rychtářem. Jejich konflikty dokonce řešily soudy (například kvůli napadení, kdy se Rychtář do Macury pustil pěstmi na pozemku psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde se Iveta Bartošová léčila; Macura soud vyhrál, Rychtář začátkem roku 2014 dostal 80 hodin veřejně prospěšných prací, odvolal se však).

Zdeněk Macura buď miluje pozornost médií, nebo není duševně zcela zdráv. Opakovaně oznamoval, že Ivetu Bartošovou zachrání a vyléčí ze závislostí, jimiž je proslulá, "svou láskou". Josefu Rychtářovi dokonce nabídl za Bartošovou 300 000 korun. A například na Nový rok 2014 vystoupil jako panovník Zdeněk Macura I. s papírovou korunou na hlavě a na trůnu z dřevěných palet s novoročním poselstvím. Začal také na svém pozemku v Líbeznicích u Prahy budovat z dřevěných palet nízkonákladový azylový domek pro Ivetu a pro týrané ženy vůbec.

Ještě před rozvodem se svojí bývalou ženou Petrou Macurovou založil Zdeněk Macura politickou stranu Ježíš je Pán, jejímž heslem je "Nechme se vést Duchem Svatým a ať je Ježíš naším Pánem", přičemž ale Zdeněk Macura tvrdí, že nejde o náboženský projekt.

 

Články o celebritě

Seriál o Ivetě Bartošové (†48) by měl končit u kolejí: Macura znovu v akci! Seriál o Ivetě Bartošové (†48) by měl končit u kolejí: Macura znovu v akci! K natočení minisérie Iveta o životě Ivety Bartošové dala souhlas nejen zpěvaččina rodina, ale i její... číst článek
Nový seriál o Bartošové (†48): Musel ho schválit Artur (25)! Nový seriál o Bartošové (†48): Musel ho schválit Artur (25)! Bez jeho souhlasu by to nešlo! Než se začala točit třídílná minisérie o životě jedné z nejslavnějšíc... číst článek
Zásadní role Artura Štaidla: MUSEL SCHVÁLIT SERIÁL O MÁMĚ Zásadní role Artura Štaidla: MUSEL SCHVÁLIT SERIÁL O MÁMĚ Bez jeho souhlasu by to nešlo! Než se začala točit třídílná minisérie o životě jedné z nejslavnějšíc... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Romana Žatecká
Romana Žatecká
zobrazit profil Ondřej Liška
Ondřej Liška
zobrazit profil Kristina Taberyová
Kristina Taberyová
zobrazit profil PSY (Park Jae-sang)
PSY (Park Jae-sang)
zobrazit profil Klára Jerneková
Klára Jerneková
zobrazit profil Ladislav Šedivý
Ladislav Šedivý
zobrazit profil Zdeněk Růžička
Zdeněk Růžička
zobrazit profil Ksenia Rappaport
Ksenia Rappaport