Zdeněk Podhůrský

Datum narození: 21. 3. 1959
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor, fotograf, zpěvák, dabingový režisér, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Podhůrský, zpěvák a kytarista rockové kapely Underhill, šéf galerie a vyhledávaný dabér, se coby herec proslavil v Černých baronech.

Po stavební průmyslovce Zdeněk Podhůrský absolvoval pražskou DAMU. Čtyři roky byl členem již neexistujícího Pradivadla. Hostoval v Divadle E. F. Buriana a ve Stavovském divadle.

Podhůrský prodával na Karlově mostě

Před kamerou se Zdeněk Podhůrský proslavil jako Černý prince v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci a rolí vojína Vločky v kultovních Černých baronech.

Po Sametové revoluci 1989 se Zdeněk Podhůrský živil prodejem obrázků na Karlově mostě a vyřezáváním loutek. Otevřel si i galerii naivního umění, kde zprvu vystavovala jeho v pořadí druhá manželka Markéta Podhůrská. Vydali spolu i knihu dětských básní Všelicosy.   

Podhůrský byl muzikálový vrah i ďábel

K divadlu se Zdeněk Podhůrský po dvou letech vrátil. Vraha ztvárnil v muzikálu Krysař a ďábla v Jackovi Rozparovačovi. V televizi moderoval vědomostní soutěž Pálí vám to? V roce 2006 založil rockovou kapelu Underhill, v níž zpívá a hraje na kytaru. Nahrál s ní album Mene Tekel. Zúčastnil se i taneční soutěže Bailando.

Zdeněk Podhůrský se také věnuje dabingu, který i režíruje, dále fotografování a vlastnil palačinkárnu na pražském Žižkově. 

První manželka Hana Podhůrská s ním má dvě děti. Dceru má Zdeněk Podhůrský s druhou ženou Markétou. Předtím byl krátce s tragicky zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. Chodil také s modelkou Ilonou Andrejsovou, se kterou se seznámil na charitativní akci.

 

Články o celebritě

Ivetě Bartošové (†48) by dnes bylo 55 let: Co vše ji dovedlo až k drsné sebevraždě! Ivetě Bartošové (†48) by dnes bylo 55 let: Co vše ji dovedlo až k drsné sebevraždě! Iveta Bartošová (†48), která by dnes oslavila své 55. narozeniny, patřila k nejúspěšnějším českým zp... číst článek
Nejhorší modely 2020 podle Iny T.: Diblík Patrasová, »nádražák« David, důchodce Zeman a erotické peklo Nejhorší modely 2020 podle Iny T.: Diblík Patrasová, »nádražák« David, důchodce Zeman a erotické peklo Nejhorší hodnocení známkou 5 se v uplynulém roce objevovalo více, než bych čekala. Zhusta u stejných... číst článek
Kritička Blesku Ina T.: Lesk a hrůza českých premiér! Gondíková bez vkusu, křečovitá Morávková, Plodková s Janžurovou daly lekci Kritička Blesku Ina T.: Lesk a hrůza českých premiér! Gondíková bez vkusu, křečovitá Morávková, Plodková s Janžurovou daly lekci I přes v Čechách běžně zavedenou ignoraci etikety proběhla slavnostní premiéra snímku Bábovky v rela... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Neužil
Václav Neužil
zobrazit profil Dana Batulková
Dana Batulková
zobrazit profil Miroslav Donutil
Miroslav Donutil
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Jitka Kocurová
Jitka Kocurová