Zdeněk Podhůrský

Datum narození: 21. 3. 1959
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor, fotograf, zpěvák, dabingový režisér, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Podhůrský, zpěvák a kytarista rockové kapely Underhill, šéf galerie a vyhledávaný dabér, se coby herec proslavil v Černých baronech.

Po stavební průmyslovce Zdeněk Podhůrský absolvoval pražskou DAMU. Čtyři roky byl členem již neexistujícího Pradivadla. Hostoval v Divadle E. F. Buriana a ve Stavovském divadle.

Podhůrský prodával na Karlově mostě

Před kamerou se Zdeněk Podhůrský proslavil jako Černý prince v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci a rolí vojína Vločky v kultovních Černých baronech.

Po Sametové revoluci 1989 se Zdeněk Podhůrský živil prodejem obrázků na Karlově mostě a vyřezáváním loutek. Otevřel si i galerii naivního umění, kde zprvu vystavovala jeho v pořadí druhá manželka Markéta Podhůrská. Vydali spolu i knihu dětských básní Všelicosy.   

Podhůrský byl muzikálový vrah i ďábel

K divadlu se Zdeněk Podhůrský po dvou letech vrátil. Vraha ztvárnil v muzikálu Krysař a ďábla v Jackovi Rozparovačovi. V televizi moderoval vědomostní soutěž Pálí vám to? V roce 2006 založil rockovou kapelu Underhill, v níž zpívá a hraje na kytaru. Nahrál s ní album Mene Tekel. Zúčastnil se i taneční soutěže Bailando.

Zdeněk Podhůrský se také věnuje dabingu, který i režíruje, dále fotografování a vlastnil palačinkárnu na pražském Žižkově. 

První manželka Hana Podhůrská s ním má dvě děti. Dceru má Zdeněk Podhůrský s druhou ženou Markétou. Předtím byl krátce s tragicky zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. Chodil také s modelkou Ilonou Andrejsovou, se kterou se seznámil na charitativní akci.

 

Další Herci

zobrazit profil Rebecca Ferguson
Rebecca Ferguson
zobrazit profil Jaroslav Matějka
Jaroslav Matějka
zobrazit profil Blake Lively
Blake Lively
zobrazit profil Alexandr Postler starší
Alexandr Postler starší
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Jorga Kotrbová
Jorga Kotrbová