Zdeněk Podhůrský | Celebwiki.cz

Zdeněk Podhůrský

Datum narození: 21. 3. 1959
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Podhůrský je český herec a moderátor. Má rockovou kapelu Underhill, vede vlastní umělecké galerie, vydal dvě knihy a měl i vlastní palačinkárnu.

Zdeněk Podhůrský po stavební průmyslovce absolvoval pražskou DAMU. Čtyři roky byl  členem již neexistujícího Pradivadla. Hostoval v Divadle E. F. Buriana a ve Stavovském divadle. Černého prince si zahrál v televizní pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci a vojína Vločka v kultovních Černých baronech.

Po Sametové revoluci se Zdeněk Podhůrský živil prodejem obrázků na Karlově mostě a vyřezáváním loutek. Otevřel si i galerii naivního umění, kde zprvu vystavovala jeho v pořadí druhá manželka Markéta Podhůrská. Vydali spolu i knihu dětských básní Všelicosy.

K divadlu se Zdeněk Podhůrský po dvou letech vrátil. Vraha ztvárnil v muzikálu Krysař a ďábla v Jackovi Rozparovačovi. Začal se věnovat i dabingu. V televizi moderoval vědomostní soutěž Pálí vám to?. V roce 2006 založil rockovou kapelu Underhill. Nahrál s ní album Mene Tekel. Krom toho rád fotografuje. Zúčastnil se i taneční soutěže Bailando.

První manželka Hana Podhůrská s ním má dvě děti. Dceru má Podhůrský s druhou ženou Markétou. Předtím byl krátce s tragicky zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. V současné době je ve vztahu s modelkou Ilonou Andrejsovou, se kterou se seznámil na charitativní akci. Chodí spolu již několik let. 

 

Články o celebritě

Podhůrský málem přišel o nohu: Najednou koukám, bota je vejpůl! Podhůrský málem přišel o nohu: Najednou koukám, bota je vejpůl! Finále 11. ročníku  soutěže o nejsympatičtější zdravotní sestru Batist Nej sestřička 2019 se konalo ... číst článek
Kouzelná premiéra Čarodějky plná hvězd: Andrea s Pedritkem i Zounar jako hastroš! Kouzelná premiéra Čarodějky plná hvězd: Andrea s Pedritkem i Zounar jako hastroš! Rudý koberec před divadlem, majestátní výzdoba jako na Halloweenu a hlavně velkolepý program v podob... číst článek
Párty plná úletů: Překvapila splasknutá Konvičková, ztrapnil se Podhůrský! Párty plná úletů: Překvapila splasknutá Konvičková, ztrapnil se Podhůrský! Další večírek plný překvapení. Adam Mišík (22) přišel s novým objevem. Zpěvačka Markéta Konvičková (... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Marečková
Tereza Marečková
zobrazit profil Romana Goščíková
Romana Goščíková
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Martin Zahálka
Martin Zahálka
zobrazit profil Natalia Germani
Natalia Germani
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Kristína Svarinská
Kristína Svarinská
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček