Zdeněk Podhůrský | Celebwiki.cz

Zdeněk Podhůrský

Datum narození: 21.3.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Podhůrský je český herec a moderátor. Má rockovou kapelu Underhill, vede vlastní umělecké galerie, vydal dvě knihy a měl i vlastní palačinkárnu.

Zdeněk Podhůrský po stavební průmyslovce absolvoval pražskou DAMU. Čtyři roky byl  členem již neexistujícího Pradivadla. Hostoval v Divadle E. F. Buriana a ve Stavovském divadle. Černého prince si zahrál v televizní pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci a vojína Vločka v kultovních Černých baronech.

Po Sametové revoluci se Zdeněk Podhůrský živil prodejem obrázků na Karlově mostě a vyřezáváním loutek. Otevřel si i galerii naivního umění, kde zprvu vystavovala jeho v pořadí druhá manželka Markéta Podhůrská. Vydali spolu i knihu dětských básní Všelicosy.

K divadlu se Zdeněk Podhůrský po dvou letech vrátil. Vraha ztvárnil v muzikálu Krysař a ďábla v Jackovi Rozparovačovi. Začal se věnovat i dabingu. V televizi moderoval vědomostní soutěž Pálí vám to?. V roce 2006 založil rockovou kapelu Underhill. Nahrál s ní album Mene Tekel. Krom toho rád fotografuje. Zúčastnil se i taneční soutěže Bailando.

První manželka Hana Podhůrská s ním má dvě děti. Dceru má Podhůrský s druhou ženou Markétou. Předtím byl krátce s tragicky zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. V současné době je ve vztahu s modelkou Ilonou Andrejsovou, se kterou se seznámil na charitativní akci. Chodí spolu již několik let. 

 

Články o celebritě

Proutník Podhůrský oznámil své překvapivé plány s houslistkou Muzikářovou! Proutník Podhůrský oznámil své překvapivé plány s houslistkou Muzikářovou! Moderátor, herec, zpěvák, dabingový režisér a fotograf - amatér Zdeněk Podhůrský (60) se nezdá. Kromě… číst článek
Iveta Bartošová (✝48) by dnes slavila narozeniny: 13 událostí, které ji dohnaly k sebevraždě! Iveta Bartošová (✝48) by dnes slavila narozeniny: 13 událostí, které ji dohnaly k sebevraždě! Dnes by zpěvačka Iveta Bartošová (✝48) oslavila své 53. narozeniny. Na jednu stranu nadaná umělkyně,… číst článek
Podhůrský slavil 60: Místo gratulantů jen omluvenky! Proč hvězdy nepřišly?! Podhůrský slavil 60: Místo gratulantů jen omluvenky! Proč hvězdy nepřišly?! Kulatiny v Malostranské besedě plánoval oslavit ve velkém stylu. Moderátor, herec, zpěvák a dabingový… číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Derfler
František Derfler
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová
zobrazit profil Jiří Štěpnička
Jiří Štěpnička
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall
zobrazit profil Marek Němec
Marek Němec
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková