Ladislav Štaidl

Datum narození: 10. 3. 1945
Datum úmrtí: 31. 1. 2021
Přezdívka: Mistr
Místo narození: Stříbrná Skalice
Profese: skladatel, zpěvák, hudebník, podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ladislav Štaidl proslul jako všestranně nadaný hudebník, svůdce českých zpěvaček a člověk se stigmatem spolupráce s StB.

Začínal se skupinou Crazy Boys, ve které hrál společně s Miky Volkem. Poté přešel Ladislav Štaidl do Semaforu, kde začal skládat. Texty k jeho hudbě mu psal bratr Jiří Štaidl (zemřel v pouhých 30 letech při autonehodě roku 1973). Společně tvořili songy pro Waldemara MatuškuKarla Gotta a další tehdejší hvězdy.

LADISLAV ŠTAIDL O IVETĚ BARTOŠOVÉ

S Gottem zazářil v Las Vegas

V roce 1965 založil společně s bratrem JiřímKarlem Gottem divadlo Apollo. A o dva roky později vyrazil s Karlem Gottem na půlroční koncertní šňůru do Las Vegas. Po návratu Ladislav Štaidl vytvořil orchestr, jemuž šéfoval až do roku 1989.

Tehdy Ladislav Štaidl nepsal jen pro Karla Gotta, jeho sklady zpívali i Helena Vondráčková, Hana Zagorová či Jiří Korn. Později se mezi umělci, kteří interpretují jeho písně, objevil i Dalibor Janda či Iveta Bartošová. Hudební kariéru Ladislav Štaidl ukončil v roce 1989. po Sametové revoluci začal podnikat.

Ladislav Štaidl psal i hudbu k filmům. Mezi ty známější patří Hvězda padá vzhůru, Parta Hic nebo seriály Malý pitaval z velkého města a Chlapci a chlapi.

V seznamech Stb byl jako Mistr

Hubebník Ladislav Štaidl figuruje v seznamech nechvalně proslulé komunistické StB jako spolupracovník s krycím jménem Mistr.

O LADISLAVU ŠTAIDLOVI ČTĚTE ZDE>>

Ladislav Štaidl byl ženatý s právničkou Aňou Štaidlovou, rozenou Annou Pleskotovou, s níž měl tři děti. Rozvedli se roku 2001 kvůli muzikantovým nevěrám.

S Bartošovou má Štaidl syna Artura

Několik let byla partnerkou Ladislava Štaidla zpěvačka Iveta Bartošová. Z jejich soužití vzešel syn Artur. V roce 2012 měla Iveta Bartošová velké osobní problémy a Artur přešel do péče otce. V dubnu 2014 Iveta Bartošová spáchala sebevraždu.

Ladislav Štaidl spal rovněž s Jitkou Zelenkovou a svedl i Daru Rolins, když teprve coby Darinka Rolincová začínala a bylo jí pouhých 14 let. Zpěvačka se do něj později tvrdě opřela.

Na přelomu tisíciletí se Ladislav Štaidl seznámil s o 30 let mladší rehabilitační sestrou Míšou Novotnou, která působila v Revmatologickém ústavu v Praze na Albertově, kam chodil navštěvovat nemocnou tetu, a dali se dohromady.

Ladislav Štaidl zemřel 31. ledna 2021. Bylo mu 75 let.

 

Články o celebritě

Umělci z Prahy měli na MDŽ žně! Kolik kasíroval Gott? Umělci z Prahy měli na MDŽ žně! Kolik kasíroval Gott? Dnes jsou ženy během svátku MDŽ obvykle obdarovány květinou či bonboniérou a po světě oslavují svá p... číst článek
Herečka Iva Janžurová: Tajemný dar od Gotta! Herečka Iva Janžurová: Tajemný dar od Gotta! Zahájení výstavy Orchidejí v pražské Botanické zahradě si nenechala ujít herečka Iva Janžurová (81).... číst článek
Zemřel Vladimír Janiš (†84): Gottův bubeník, kterého Mistr vyrazil za urážku! Zemřel Vladimír Janiš (†84): Gottův bubeník, kterého Mistr vyrazil za urážku! Na onen svět odešel už třetí Gottův bubeník. Bohem nadaný Vladimír Janiš (†84) dostal infarkt. V Orc... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Petřek
Petr Petřek
zobrazit profil Jindra Vobořil
Jindra Vobořil
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Michal Vavro
Michal Vavro
zobrazit profil Miroslav Barabáš
Miroslav Barabáš
zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts
zobrazit profil Robert Křesťan
Robert Křesťan