Ladislav Štaidl | Celebwiki.cz

Ladislav Štaidl

Datum narození: 10.3.1945
Přezdívka: Mistr
Místo narození: Stříbrná Skalice
Profese: skladatel, zpěvák, hudebník, podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Muzikant Ladislav Štaidl proslul jako všestranně nadaný hudebník, svůdce českých zpěvaček a člověk se stigmatem spolupráce s StB.

Začínal se skupinou Crazy Boys, ve které hrál společně s Miky Volkem. Poté přešel Ladislav Štaidl do Semaforu, kde začal skládat. Texty k jeho hudbě mu psal bratr Jiří Štaidl (zemřel v pouhých 30 letech při autonehodě roku 1973). Společně tvořili songy pro Waldemara MatuškuKarla Gotta a další tehdejší hvězdy.

LADISLAV ŠTAIDL O IVETĚ BARTOŠOVÉ

V roce 1965 založil spolu s bratrem JiřímKarlem Gottem divadlo Apollo. A o dva roky později vyrazil s Karlem Gottem na půlroční koncertní šňůru do Las Vegas. Po návratu Ladislav Štaidl vytvořil orchestr, jemuž šéfoval až do roku 1989.

Tehdy Ladislav Štaidl nepsal jen pro Karla Gotta, jeho sklady zpívali i Helena Vondráčková, Hana Zagorová či Jiří Korn. Později se mezi umělci, kteří interpretují jeho písně, objevil i Dalibor Janda či Iveta Bartošová. Štaidl ukončil svojí hudební kariéru v roce 1989, po Sametové revoluci začal podnikat.

Ladislav Štaidl psal i hudbu k filmům. Mezi ty známější patří Hvězda padá vzhůru, Parta Hic nebo seriály Malý pitaval z velkého města a Chlapci a chlapi.

Hubebník Ladislav Štaidl figuruje v seznamech nechvalně proslulé komunistické StB jako spolupracovník s krycím jménem Mistr.

O LADISLAVU ŠTAIDLOVI ČTĚTE ZDE>>

Ladislav Štaidl byl ženatý s právničkou Aňou Štaidlovou, rozenou Annou Pleskotovou, s níž měl tři děti. Rozvedli se roku 2001 kvůli muzikantovým nevěrám.

Několik let byla partnerkou Ladislava Štaidla zpěvačka Iveta Bartošová, z jejich soužití vzešel syn Artur. V roce 2012 měla Iveta Bartošová velké osobní problémy a Artur přešel do péče otce. V dubnu 2014 Iveta Bartošová spáchala sebevraždu.

Ladislav Štaidl spal rovněž s Jitkou Zelenkovou a svedl dokonce i Daru Rolins, když teprve coby Darinka Rolincová začínala a bylo jí pouhých 14 let. Zpěvačka se do něj později tvrdě opřela.

Na přelomu tisíciletí se Ladislav Štaidl seznámil s o 30 let mladší rehabilitační sestrou Míšou Novotnou, která působila v Revmatologickém ústavu v Praze na Albertově, kam chodil navštěvovat nemocnou tetu, a dali se dohromady.

 

Články o celebritě

Hrob Karla Gotta (†80) řeší policie! O co jí jde? Hrob Karla Gotta (†80) řeší policie! O co jí jde? Ještě nemá hotový hrob, ale už se o něj zajímají úřady a policie! Karel Gott (†80) se dočká místa… číst článek
Smutný svátek pro Zelenkovou: Vzpomínám na své Karly... Smutný svátek pro Zelenkovou: Vzpomínám na své Karly... Jak ráda by jim popřála vše nejlepší a hlavně hodně zdraví k jejich pondělnímu svátku. Do života… číst článek
Mistrův kapelník Větrovec slavil 70: Nad dárkem „s Gottem“ se rozplakal! Mistrův kapelník Větrovec slavil 70: Nad dárkem „s Gottem“ se rozplakal! S tříměsíčním zpožděním oslavil Gottův kapelník Pavel Větrovec 70. narozeniny. Stálo to ale za to.… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Romek Hanzlík
Romek Hanzlík
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Jaroslav Hutka
Jaroslav Hutka
zobrazit profil Marpo (Otakar Petřina)
Marpo (Otakar Petřina)
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil Ivan Timko
Ivan Timko