Ladislav Štaidl | Celebwiki.cz

Ladislav Štaidl

Datum narození: 10.3.1945
Přezdívka: Mistr
Místo narození: Stříbrná Skalice
Profese: skladatel, zpěvák, hudebník, podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Muzikant Ladislav Štaidl proslul jako všestranně nadaný hudebník, svůdce českých zpěvaček a člověk se stigmatem spolupráce s StB.

Začínal se skupinou Crazy Boys, ve které hrál společně s Miky Volkem. Poté přešel Ladislav Štaidl do Semaforu, kde začal skládat. Texty k jeho hudbě mu psal bratr Jiří Štaidl (zemřel v pouhých 30 letech při autonehodě roku 1973). Společně tvořili songy pro Waldemara MatuškuKarla Gotta a další tehdejší hvězdy.

LADISLAV ŠTAIDL O IVETĚ BARTOŠOVÉ

V roce 1965 založil spolu s bratrem JiřímKarlem Gottem divadlo Apollo. A o dva roky později vyrazil s Karlem Gottem na půlroční koncertní šňůru do Las Vegas. Po návratu Ladislav Štaidl vytvořil orchestr, jemuž šéfoval až do roku 1989.

Tehdy Ladislav Štaidl nepsal jen pro Karla Gotta, jeho sklady zpívali i Helena Vondráčková, Hana Zagorová či Jiří Korn. Později se mezi umělci, kteří interpretují jeho písně, objevil i Dalibor Janda či Iveta Bartošová. Štaidl ukončil svojí hudební kariéru v roce 1989, po Sametové revoluci začal podnikat.

Ladislav Štaidl psal i hudbu k filmům. Mezi ty známější patří Hvězda padá vzhůru, Parta Hic nebo seriály Malý pitaval z velkého města a Chlapci a chlapi.

Hubebník Ladislav Štaidl figuruje v seznamech nechvalně proslulé komunistické StB jako spolupracovník s krycím jménem Mistr.

O LADISLAVU ŠTAIDLOVI ČTĚTE ZDE>>

Ladislav Štaidl byl ženatý s právničkou Aňou Štaidlovou, rozenou Annou Pleskotovou, s níž měl tři děti. Rozvedli se roku 2001 kvůli muzikantovým nevěrám.

Několik let byla partnerkou Ladislava Štaidla zpěvačka Iveta Bartošová, z jejich soužití vzešel syn Artur. V roce 2012 měla Iveta Bartošová velké osobní problémy a Artur přešel do péče otce. V dubnu 2014 Iveta Bartošová spáchala sebevraždu.

Ladislav Štaidl spal rovněž s Jitkou Zelenkovou a svedl dokonce i Daru Rolins, když teprve coby Darinka Rolincová začínala a bylo jí pouhých 14 let. Zpěvačka se do něj později tvrdě opřela.

Na přelomu tisíciletí se Ladislav Štaidl seznámil s o 30 let mladší rehabilitační sestrou Míšou Novotnou, která působila v Revmatologickém ústavu v Praze na Albertově, kam chodil navštěvovat nemocnou tetu, a dali se dohromady.

 

Články o celebritě

Byl za tím Svoboda! Chůva Golda řekla, proč Bartošová (†48) utekla od Štaidla Byl za tím Svoboda! Chůva Golda řekla, proč Bartošová (†48) utekla od Štaidla Muži byli prokletím Ivety Bartošové (†48). Alespoň to si myslí chůva Zlata Dvořáková (65) alias Golda,… číst článek
Obrazy Ivety Bartošové (†48): Unikátní poklady z trezoru Obrazy Ivety Bartošové (†48): Unikátní poklady z trezoru Těsně před tím, než si před pěti lety vzala život, Iveta Bartošová (†48) malovala obrazy. Byly to… číst článek
5 let od sebevraždy Ivety Bartošové (†48): Artur Štaidl - PO SMRTI MU MÁMA VYDĚLALA MILIONY! 5 let od sebevraždy Ivety Bartošové (†48): Artur Štaidl - PO SMRTI MU MÁMA VYDĚLALA MILIONY! S mámou si zažil hodně! Artur Štaidl (22) ji miloval nadevše, i když byl často svědkem jejích špatných… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Eva Turnová
Eva Turnová
zobrazit profil Jaroslav Hutka
Jaroslav Hutka
zobrazit profil Vlasta Redl
Vlasta Redl
zobrazit profil Martin Kocián
Martin Kocián
zobrazit profil Richard Hes
Richard Hes
zobrazit profil Andrea Pomeje
Andrea Pomeje
zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil David Škach
David Škach