Ladislav Štaidl

Datum narození: 10. 3. 1945
Datum úmrtí: 31. 1. 2021
Přezdívka: Mistr
Místo narození: Stříbrná Skalice
Profese: skladatel, zpěvák, hudebník, podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ladislav Štaidl proslul jako všestranně nadaný hudebník, svůdce českých zpěvaček a člověk se stigmatem spolupráce s StB.

Začínal se skupinou Crazy Boys, ve které hrál společně s Miky Volkem. Poté přešel Ladislav Štaidl do Semaforu, kde začal skládat. Texty k jeho hudbě mu psal bratr Jiří Štaidl (zemřel v pouhých 30 letech při autonehodě roku 1973). Společně tvořili songy pro Waldemara MatuškuKarla Gotta a další tehdejší hvězdy.

LADISLAV ŠTAIDL O IVETĚ BARTOŠOVÉ

S Gottem zazářil v Las Vegas

V roce 1965 založil společně s bratrem JiřímKarlem Gottem divadlo Apollo. A o dva roky později vyrazil s Karlem Gottem na půlroční koncertní šňůru do Las Vegas. Po návratu Ladislav Štaidl vytvořil orchestr, jemuž šéfoval až do roku 1989.

Tehdy Ladislav Štaidl nepsal jen pro Karla Gotta, jeho sklady zpívali i Helena Vondráčková, Hana Zagorová či Jiří Korn. Později se mezi umělci, kteří interpretují jeho písně, objevil i Dalibor Janda či Iveta Bartošová. Hudební kariéru Ladislav Štaidl ukončil v roce 1989. po Sametové revoluci začal podnikat.

Ladislav Štaidl psal i hudbu k filmům. Mezi ty známější patří Hvězda padá vzhůru, Parta Hic nebo seriály Malý pitaval z velkého města a Chlapci a chlapi.

V seznamech Stb byl jako Mistr

Hubebník Ladislav Štaidl figuruje v seznamech nechvalně proslulé komunistické StB jako spolupracovník s krycím jménem Mistr.

O LADISLAVU ŠTAIDLOVI ČTĚTE ZDE>>

Ladislav Štaidl byl ženatý s právničkou Aňou Štaidlovou, rozenou Annou Pleskotovou, s níž měl tři děti. Rozvedli se roku 2001 kvůli muzikantovým nevěrám.

S Bartošovou má Štaidl syna Artura

Několik let byla partnerkou Ladislava Štaidla zpěvačka Iveta Bartošová. Z jejich soužití vzešel syn Artur. V roce 2012 měla Iveta Bartošová velké osobní problémy a Artur přešel do péče otce. V dubnu 2014 Iveta Bartošová spáchala sebevraždu.

Ladislav Štaidl spal rovněž s Jitkou Zelenkovou a svedl i Daru Rolins, když teprve coby Darinka Rolincová začínala a bylo jí pouhých 14 let. Zpěvačka se do něj později tvrdě opřela.

Na přelomu tisíciletí se Ladislav Štaidl seznámil s o 30 let mladší rehabilitační sestrou Míšou Novotnou, která působila v Revmatologickém ústavu v Praze na Albertově, kam chodil navštěvovat nemocnou tetu, a dali se dohromady.

Ladislav Štaidl zemřel 31. ledna 2021. Bylo mu 75 let.

 

Články o celebritě

Svědectví o válce kapelníků Hybše a Štaidla: Gotta nazvali kostí! Svědectví o válce kapelníků Hybše a Štaidla: Gotta nazvali kostí! Co na srdci, to na jazyku! Muzikant Václav Hybš (88) neuměl taktizovat. V polovině 70. let na svou u... číst článek
ODHALENO! Gott zíral Leoně do výstřihu a Pilarka to fotila ODHALENO! Gott zíral Leoně do výstřihu a Pilarka to fotila Hvězdy jako Karel Gott (†80), Iveta Bartošová (†48), Hana Zagorová (†75), Eva Pilarová (†80) či Petr... číst článek
Vzpomínkový koncert na Hanku Zagorovou (†75): 5 milionů  na pódiu! Vzpomínkový koncert na Hanku Zagorovou (†75): 5 milionů na pódiu! Vánoční koncerty Hana Zagorová (†75) milovala. K tomu svému si dokonce sama napsala scénář. Na vzpom... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Stanislav Wabi Daněk
Stanislav Wabi Daněk
zobrazit profil Jaroslav Petrásek
Jaroslav Petrásek
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil  Annet X (Aneta Charitonova)
Annet X (Aneta Charitonova)
zobrazit profil Andrea Jiskrová
Andrea Jiskrová
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Petr Hannig
Petr Hannig
zobrazit profil Samuel Juan Torres
Samuel Juan Torres