Ladislav Štaidl | Celebwiki.cz

Ladislav Štaidl

Datum narození: 10. 3. 1945
Přezdívka: Mistr
Místo narození: Stříbrná Skalice
Profese: skladatel, zpěvák, hudebník, podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Muzikant Ladislav Štaidl proslul jako všestranně nadaný hudebník, svůdce českých zpěvaček a člověk se stigmatem spolupráce s StB.

Začínal se skupinou Crazy Boys, ve které hrál společně s Miky Volkem. Poté přešel Ladislav Štaidl do Semaforu, kde začal skládat. Texty k jeho hudbě mu psal bratr Jiří Štaidl (zemřel v pouhých 30 letech při autonehodě roku 1973). Společně tvořili songy pro Waldemara MatuškuKarla Gotta a další tehdejší hvězdy.

LADISLAV ŠTAIDL O IVETĚ BARTOŠOVÉ

V roce 1965 založil spolu s bratrem JiřímKarlem Gottem divadlo Apollo. A o dva roky později vyrazil s Karlem Gottem na půlroční koncertní šňůru do Las Vegas. Po návratu Ladislav Štaidl vytvořil orchestr, jemuž šéfoval až do roku 1989.

Tehdy Ladislav Štaidl nepsal jen pro Karla Gotta, jeho sklady zpívali i Helena Vondráčková, Hana Zagorová či Jiří Korn. Později se mezi umělci, kteří interpretují jeho písně, objevil i Dalibor Janda či Iveta Bartošová. Štaidl ukončil svojí hudební kariéru v roce 1989, po Sametové revoluci začal podnikat.

Ladislav Štaidl psal i hudbu k filmům. Mezi ty známější patří Hvězda padá vzhůru, Parta Hic nebo seriály Malý pitaval z velkého města a Chlapci a chlapi.

Hubebník Ladislav Štaidl figuruje v seznamech nechvalně proslulé komunistické StB jako spolupracovník s krycím jménem Mistr.

O LADISLAVU ŠTAIDLOVI ČTĚTE ZDE>>

Ladislav Štaidl byl ženatý s právničkou Aňou Štaidlovou, rozenou Annou Pleskotovou, s níž měl tři děti. Rozvedli se roku 2001 kvůli muzikantovým nevěrám.

Několik let byla partnerkou Ladislava Štaidla zpěvačka Iveta Bartošová, z jejich soužití vzešel syn Artur. V roce 2012 měla Iveta Bartošová velké osobní problémy a Artur přešel do péče otce. V dubnu 2014 Iveta Bartošová spáchala sebevraždu.

Ladislav Štaidl spal rovněž s Jitkou Zelenkovou a svedl dokonce i Daru Rolins, když teprve coby Darinka Rolincová začínala a bylo jí pouhých 14 let. Zpěvačka se do něj později tvrdě opřela.

Na přelomu tisíciletí se Ladislav Štaidl seznámil s o 30 let mladší rehabilitační sestrou Míšou Novotnou, která působila v Revmatologickém ústavu v Praze na Albertově, kam chodil navštěvovat nemocnou tetu, a dali se dohromady.

 

Články o celebritě

Známe scénář pocty Karlu Gottovi (†80): Slavík vystoupí z plátna! Známe scénář pocty Karlu Gottovi (†80): Slavík vystoupí z plátna! Rok 2021 přivítáme s nesmrtelným Karlem Gottem (†80), když na Silvestra těsně před půlnocí Česká tel... číst článek
Nedožité narozeniny Ivety Bartošové (†48): 14 mužů, kterým obětovala život! Nedožité narozeniny Ivety Bartošové (†48): 14 mužů, kterým obětovala život! Kdyby se 29. dubna 2014 nerozhodla svůj život ukončit skokem pod vlak, jen kousek od svého domu v pr... číst článek
Šokující přiznání před smrtí: Čeho Pilarová nejvíce litovala? Šokující přiznání před smrtí: Čeho Pilarová nejvíce litovala? Patřila mezi legendy české hudební scény, přesto si i zpěvačka Eva Pilarová (†80) nesla v sobě břímě... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Petr Hannig
Petr Hannig
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Till Lindemann
Till Lindemann
zobrazit profil Jiří Burian
Jiří Burian
zobrazit profil Jiří Zmožek
Jiří Zmožek