Eduard Krečmar

Eduard Krečmar

Datum narození: 17. 3. 1942
Místo narození: Praha
Profese: textař, libretista, zpěvák
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Eduard Krečmar se proslavil texty k hitům, jako jsou Být stále mlád či Jen se hádej pro Karla Gotta nebo Boty proti lásce, který nazpívala Yvonne Přenosilová.

Po maturitě se Eduard Krečmar neúspěšně pokusil absolvovat Vysokou školu ekonomickou. Studium nedokončil. Živil se jako textař a libretista. Byl spoluzakladatelem a zpěvákem skupiny Sputnici.

Spolupracoval se známými textaři, jako byl Karel Svoboda. Kromě hitů pro Karla GottaYvonne Přenosilovou Eduard Krečmar napsal např. texty k písním Chci tě líbat a Mýdlový princ pro Václava Neckáře nebo k skladbě Hvězdičko blýskavá pro Petra Nováka.

Krečmar otextoval Lvího krále

Pracoval také pro film a televizi. Eduard Krečmar napsal třeba české texty ke kreslené pohádce Lví král.

Z dílny Eduarda Krečmara jsou mj. texty k písním k TV hudební komedii Vrabci z devátého poschodí, k titulní skladbě k seriálu Zdivočelá země nebo k úvodní písni k seriálu Doktor z vejminku s názvem Když jdou na mužskýho léta v podání Waldemara Matušky.

Eduard Krečmar hrál v klipu 

Objevil se jako host v řadě televizních pořadů. Eduard Krečmar si též zahrál ve videoklipu k písni Václava Neckáře Andělé strážní.

O EDUARDU KREČMAROVI ČTĚTE ZDE>>

Po 19 letech manželství se Eduard Krečmar zamiloval do o 29 let mladší uklízečky Ildiky, kterou si poté, co opustil svou ženu Zdenu, vzal.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil Martin Ručinský
Martin Ručinský
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán
zobrazit profil Lubomír Štrougal
Lubomír Štrougal