Igor Bareš | Celebwiki.cz

Igor Bareš

Datum narození: 15. 4. 1966
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec Igor Bareš se televizním divákům vryl do paměti rolemi v seriálech. Na divadelních prknech to dotáhl k nominacím na Cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie.

Při studiu na brněnské JAMU Igor Bareš hostoval v Divadle bratří Mrštíků. Později se přesunul do Národního divadla v Brně, kde poznal herečku Antonii Talackovou, svou budoucí manželkou.

IGOR BAREŠ PROŠEL VÁLKOU O ALIMENTY

Milovníci divadelních představení si Igora Bareše pamatují ze hry Král Lear a nebo z dramatu Hamlet. A právě za roli Hamleta byl nominován na Cenu Alfreda Radoka. Dalším individuálním úspěchem byla nominace na Cenu Thálie za roli v celosvětově známé hře Zločin a trest. Hrál v Národním divadle či v Divadle na Vinohradech.

Do povědomí širší veřejnosti se Igor Bareš dostal zejména díky seriálům. První, ve kterém se objevil, byl dobový seriál České televize Četnické humoresky. Největší díru do světa udělal coby nešika Harry z nováckého seriálu Pojišťovna štěstí či jako otec početné rodiny Jan v Horákových.

Igor Bareš je také velmi zdatným dabérem. V seriálu Dallas do češtiny převedl postavu Raye Krebbse. Svůj hlas propůjčil mj. Kevinu Spaceymu.

O IGORU BAREŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Igor Bareš se s Antonií Talackovou oženil roku 2008. Má s ní tři děti.

 

Články o celebritě

ČT točí nové »Chalupáře«! Napsal je autor populárního Mostu Kolečko ČT točí nové »Chalupáře«! Napsal je autor populárního Mostu Kolečko Už roky díky reprízám vládnou obrazovkám Chalupáři, ovšem nyní přišla Česká televize s odvážným plán... číst článek
Odvážný krok České televize: TOČÍ NOVÉ »CHALUPÁŘE«! Odvážný krok České televize: TOČÍ NOVÉ »CHALUPÁŘE«! Malebná osada Záhoří, kde platí tradice a neměnná pravidla. U Nižboru se točí nový seriál Chataři. N... číst článek
Igor Bareš v Národním divadle? Vyrazili ho, ale hraje tam dál! Igor Bareš v Národním divadle? Vyrazili ho, ale hraje tam dál! Vyhodili ho dveřmi, vrátil se oknem! Igor Bareš (53) sice dostal v roce 2015 výpověď z Národního div... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence
zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná