Rostislav Novák mladší | Celebwiki.cz

Rostislav Novák mladší

Datum narození: 24. 12. 1979
Místo narození: Praha
Profese: herec, loutkář, akrobat, režisér, dramatik

Související celebrity

Životopis

Herec Rostislav Novák mladší, jehož proslavila role Olina Líbala v seriálu Rodinná pouta, posléze přejmenovaném na Velmi křehké vztahy, se stal principálem Cirku La Putyka.

Jako potomek nejstarších slavných českých kočovných loutkářů Kopeckých měl Rosťa Novák ml. vždy k divadlu vskutku blízko. Diváci jej mohli vidět v dětském divadle Minor, dále pak v Národním divadle či na prknech divadla Archa.

ROSTISLAV NOVÁK ML. – SKRYTÁ TRAUMATA Z DĚTSTVÍ

Společně s režijním tandemem Skutr (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský) Rostislav Novák ml. vytvořil hudebně-akrobatický projekt La Putyka, který působil nejdříve v holešovickém kulturním centru La Fabrika a posléze přesídlil do prostoru v Pražské tržnici Jatka 78.

Principálem týmu již pod názvem Cirk La Putyka se stal právě Rostislav Novák ml., který je též režisérem a autorem či spoluautorem řady inscenací. Jmenujme např. Dolls, Family, Roots, Black Black Woods nebo Hit, Tell the Difference. Za přestavení 8 – polib prdel kosům (2006) byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

Na televizní obrazovce se Rostislav Novák ml. předvedl jako svérázný Moravan Olin Líbal v seriálu Rodinná pouta, který později pokračoval pod názvem Velmi křehké vztahy. To odstartovalo sérii menších rolí v dalších seriálech (Kriminálka Anděl, Clona, Ulice, Mordparta, Případy 1. oddělení, Svět pod hlavou, Temný kraj či Ohnivý kuře).

Na stříbrném plátně se Rostislav Novák ml. v celovečerních snímcích poprvé objevil roku 2008. Šlo o dvě válečná dramata: německo-britský akčňák Rudý Baron a film Vladimíra Drhy Anglické jahody. Do své romantické komedie Miluji tě modře (2017) s Václavem Jílkem a Denisou Nesvačilovou v hlavních rolích jej obsadil Miloslav Šmídmajer.

O ROSŤOVI NOVÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Rostislava Nováka ml. je též herec, dlouholetý člen liberecké Ypsilonky, Rostislav Novák starší.

 

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Anna Remková
Anna Remková
zobrazit profil Pavel Trávníček
Pavel Trávníček
zobrazit profil Robert  Englund
Robert Englund
zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Dana Hlaváčová
Dana Hlaváčová