Lisa Marie Presley | Celebwiki.cz

Lisa Marie Presley

Datum narození: 1. 2. 1968
Místo narození: Memphis, Tennessee
Profese: zpěvačka, textařka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Dcera Elvise Presleyho Lisa Marie je zpěvačka a nadšená členka scientologické církve. Mezi její exmanžely patří například N. Cage nebo M. Jackson.

Lisa Marie Presley je jedinou dcerou legendárního zpěváka Elvise Presleyho a jeho manželky, známé herečky Priscilly Presley (která hrála například ve velmi oblíbeném seriálu Dallas). V dětství vystřídala hodně škol, především těch internátních. Údajně byla několikrát vyhozena kvůli nelegálnímu držení a užívání různých léků a drog, především kokainu. Mimo jiné studovala také na scientologické škole v LA a tato církev ji oslovila natolik, že jí zůstala věrná i nadále.

Po dosažení třicátých narozenin zdědila Lisa Marie Presley jako jediný potomek Elvise Presleyho celé jeho jmění. Po otci zjevně zdědila také lásku k hudbě a její debutové album s názvem To Whom It May Concern vyšlo v roce 2003. Nikdy však velkou díru do světa neudělala.

Mnohem víc ji proslavila mnohá manželství, která v průběhu svého života uzavřela. Od roku 1988 do roku 1994 byla vdaná za muzikanta a herce Dannyho Keougha, s nímž má dvě děti – dceru Daniellu Riley Keough (narozenou 29. Května 1989) a syna Benjamina Storma Keougha (narozeného 21. Října 1992). Od května 1994 do ledna 1996 byla vdaná za popovou legendu Michaela Jacksona. V médiích se spekulovalo o tom, že sňatek má jen vylepšit Jacksonovu reputaci nahlodanou soudy o zneužívání dětí. Po rozvodu zůstali přáteli. Pak byla Lisa Marie krátce zasnoubená s hudebníkem Johnem Oszajcou v roce 2000 a od sprna 2002 do května 2004 trvalo manželství se slavným hercem Nicolasem Cagem. Svého posledního manžela Michaela Lockwooda si Lisa Marie Presley vzala v lednu 2006 v Japonsku a manželství dosud trvá. Ženichovi byl na svatbě za svědka zpěvaččin první manžel Danny Keough.

Lisu Marii Presley a její matku údajně poprvé ke scientologii přivedl herec John Travolta. V čase jejího manželství s Jacksonem měla Lisa Marie žít v blízkosti scientologického centra v Clearwateru na Floridě a její děti tam navštěvovaly různé kurzy. Její první manžel a otec dětí Danny Keough je členem této církve také. Později tento dům prodala scientologické přítelkyni Kirstie Alley. Dalším slavným obdivovatelem scientologie je například herec Tom Cruise.

 

Články o celebritě

Michael Jackson žije! Kdo to tvrdí? Dnes by slavil 60: Jaké jsou milníky jeho života? Michael Jackson žije! Kdo to tvrdí? Dnes by slavil 60: Jaké jsou milníky jeho života? Král popu Michael Jackson (†50), který zemřel v roce 2009, by 29. srpna oslavil šedesáté narozeniny.... číst článek
Elvis Presley (†42) by koukal! Jeho krásná vnučka se svlékla Elvis Presley (†42) by koukal! Jeho krásná vnučka se svlékla Zatímco její dědeček se proslavil coby král  rock'n rollu, krásku Riley Keough (28) živí herectví. V... číst článek
TOPMODELKY a jejich fígle na krásu: Pivo, tanec u tyče, jóga a půst TOPMODELKY a jejich fígle na krásu: Pivo, tanec u tyče, jóga a půst Byl to velkolepý »mejdan« supermodelek, skutečných celebrit. Přerušily poklidný modelkovský důchod, ... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Michaela Pártlová
Michaela Pártlová
zobrazit profil Daniel Landa
Daniel Landa
zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Tereza Anna Mašková
Tereza Anna Mašková
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková