Lisa Marie Presley

Datum narození: 1. 2. 1968
Datum úmrtí: 12. 1. 2023
Místo narození: Memphis, Tennessee
Profese: zpěvačka, textařka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Dcera Elvise Presleyho Lisa Marie byla zpěvačka a nadšená členka scientologické církve. Mezi její exmanžely patřil například N. Cage nebo M. Jackson.

Lisa Marie Presley byla jedinou dcerou legendárního zpěváka Elvise Presleyho a jeho manželky, známé herečky Priscilly Presley (která hrála například ve velmi oblíbeném seriálu Dallas). V dětství vystřídala hodně škol, především těch internátních. Údajně byla několikrát vyhozena kvůli nelegálnímu držení a užívání různých léků a drog, především kokainu. Mimo jiné studovala také na scientologické škole v LA a tato církev ji oslovila natolik, že jí zůstala věrná i nadále.

Po dosažení třicátých narozenin zdědila Lisa Marie Presley jako jediný potomek Elvise Presleyho celé jeho jmění. Po otci zjevně zdědila také lásku k hudbě a její debutové album s názvem To Whom It May Concern vyšlo v roce 2003. Nikdy však velkou díru do světa neudělala.

Mnohem víc ji proslavila mnohá manželství, která v průběhu svého života uzavřela. Od roku 1988 do roku 1994 byla vdaná za muzikanta a herce Dannyho Keougha, s nímž má dvě děti – dceru Daniellu Riley Keough (narozenou 29. Května 1989) a syna Benjamina Storma Keougha (narozeného 21. Října 1992). Od května 1994 do ledna 1996 byla vdaná za popovou legendu Michaela Jacksona. V médiích se spekulovalo o tom, že sňatek má jen vylepšit Jacksonovu reputaci nahlodanou soudy o zneužívání dětí. Po rozvodu zůstali přáteli. Pak byla Lisa Marie krátce zasnoubená s hudebníkem Johnem Oszajcou v roce 2000 a od sprna 2002 do května 2004 trvalo manželství se slavným hercem Nicolasem Cagem. Svého posledního manžela Michaela Lockwooda si Lisa Marie Presley vzala v lednu 2006 v Japonsku a manželství dosud trvá. Ženichovi byl na svatbě za svědka zpěvaččin první manžel Danny Keough.

Lisu Marii Presley a její matku údajně poprvé ke scientologii přivedl herec John Travolta. V čase jejího manželství s Jacksonem měla Lisa Marie žít v blízkosti scientologického centra v Clearwateru na Floridě a její děti tam navštěvovaly různé kurzy. Její první manžel a otec dětí Danny Keough je členem této církve také. Později tento dům prodala scientologické přítelkyni Kirstie Alley. Dalším slavným obdivovatelem scientologie je například herec Tom Cruise.

Dcera Elvise Presleyho Lisa Marie, zpěvačka a nadšená členka scientologické církve, zemřela 12. ledna 2023. Bylo jí 54 let.

 

Články o celebritě

Vyškrtnutá Priscilla Presleyová zuří: Závěť mé dcery (†54) je podvod! Vyškrtnutá Priscilla Presleyová zuří: Závěť mé dcery (†54) je podvod! Priscilla Presleyová (77) soudně napadla závěť své dcery Lisy Marie (†54)! Na poslední verzi z roku ... číst článek
Bitva o dvojčata (14) Presleyové je dobojována: Kdo je získal do péče? Bitva o dvojčata (14) Presleyové je dobojována: Kdo je získal do péče? Jediná dcera Elvise Presleyho (†42) Lisa Marie Presleyová (†54) po sobě zanechala tři dcery (syn Ben... číst článek
Dojemný pohřeb dcery Elvise: Utajená vnučka, Fergie citující královnu Alžbětu a rockové pecky! Dojemný pohřeb dcery Elvise: Utajená vnučka, Fergie citující královnu Alžbětu a rockové pecky! Během víkendu se konalo poslední rozloučení s jedinou dcerou krále rock'n'rollu - Lisou Marií Presle... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Václav Ševčík
Václav Ševčík