Věra Martinová | Celebwiki.cz

Věra Martinová

Datum narození: 2. 2. 1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Věra Martinová žije v každé své písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila s titulem královna české country. Bývalý manžel Jaroslav Petrásek s ní hrál na bicí.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

VĚRA MARTINOVÁ O SETKÁNÍ SE SMRTÍ 

Sólovou dráhu Věra Martinová odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

O VĚŘE MARTINOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Věra Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.

Sestavila kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hrál tehdejší manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělala její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka. S bubeníkem se Věra Martinová rozvedla v roce 2017. To již zářila po boku nového přítele, terapeuta Květoslava Zmrhala.

 

Články o celebritě

Věra Martinová slaví 60 a našla recept na spokojený vztah: Tři dny spolu, čtyři bez! Věra Martinová slaví 60 a našla recept na spokojený vztah: Tři dny spolu, čtyři bez! O víkendu oslavila Věra Martinová šedesáté narozeniny, na hudební důchod ale rozhodně nemyslí. A ani... číst článek
Věra Martinová promluvila o rozchodu: Zůstala roztrpčenost! Věra Martinová promluvila o rozchodu: Zůstala roztrpčenost! Známá country zpěvačka Věra Martinová (59) byla dlouhá léta vdaná za muzikanta Jaroslava Petráska (6... číst článek
Královna country Věra Martinová po rozvodu: Promluvila o třetí svatbě! Královna country Věra Martinová po rozvodu: Promluvila o třetí svatbě! Zpěvačka Věra Martinová (59) se před dvěma roky v tichosti rozvedla s druhým manželem, hudebníkem Ja... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne