Věra Martinová | Celebwiki.cz

Věra Martinová

Datum narození: 2.2.1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Věra Martinová žije v každé své písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila s titulem královna české country. Bývalý manžel Jaroslav Petrásek s ní hrál na bicí.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

VĚRA MARTINOVÁ O SETKÁNÍ SE SMRTÍ 

Sólovou dráhu Věra Martinová odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

O VĚŘE MARTINOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Věra Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.

Sestavila kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hrál tehdejší manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělala její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka. S bubeníkem se Věra Martinová rozvedla v roce 2017. To již zářila po boku nového přítele, terapeuta Květoslava Zmrhala.

 

Články o celebritě

Královna country Věra Martinová po rozvodu: Promluvila o třetí svatbě! Královna country Věra Martinová po rozvodu: Promluvila o třetí svatbě! Zpěvačka Věra Martinová (59) se před dvěma roky v tichosti rozvedla s druhým manželem, hudebníkem… číst článek
Nepříjemná nehoda zpěvačky Věry Martinové: Do společnosti vyrazila pořezaná! Nepříjemná nehoda zpěvačky Věry Martinové: Do společnosti vyrazila pořezaná! Zpěvačka Věra Martinová (59) co nevidět oslaví své šedesáté narozeniny, ale na svůj věk rozhodně… číst článek
Vdova po Brabcovi (†63) Rezková (50) chystá svatbu! Zásnuby přímo na jevišti Vdova po Brabcovi (†63) Rezková (50) chystá svatbu! Zásnuby přímo na jevišti Byl to obrovský doják! V závěru narozeninového koncertu Šárky Rezkové (50), vdovy po country muzikantovi… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Martina Balogová
Martina Balogová
zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Rihanna
Rihanna