Věra Martinová | Celebwiki.cz

Věra Martinová

Datum narození: 2.2.1960
Místo narození: Opočno
Profese: zpěvačka, kytaristka, producentka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Věra Martinová žije v každé své písni. Začínala se skupinou Schovanky a skončila s titulem královna české country. Bývalý manžel Jaroslav Petrásek s ní hrál na bicí.

Vlastní kytaru měla už v osmi. Od té doby ji zpěvačka Věra Martinová nedala z ruky. Šla s ní i na brněnskou konzervatoř, kterou absolvovala v roce 1982. Poté získala angažmá v Orchestru Gustava Broma. Se Schovankami vystupovala pět let.

VĚRA MARTINOVÁ O SETKÁNÍ SE SMRTÍ 

Sólovou dráhu Věra Martinová odstartovala hitem Malý dům nad skálou. Následovaly Zázračné housle, Pláčou tvoje modré oči nebo Nebe, peklo, ráj. Kapelu Gram založila v roce 1987. O dva roky později měla autonehodu, kvůli které málem přišla o oko. Se svým manažerem narazili do neosvětleného sovětského transportéru. Na její tváři jsou dodnes vidět následky této nehody.

Vydala více než deset alb. Během roku stíhá Věra Martinová desítky koncertů. Vystupovala pro české publikum i v Americe. 11. září roku 2001 byla poblíž teroristického útoku na mrakodrapy World Trade Center.

O VĚŘE MARTINOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Věra Martinová ráda maluje, hraje tenis a cestuje. Pro televizi natočila cestopis o Austrálii a Novém Zélandu.

Sestavila kapelu P.R.S.T. Na bicí s ní hrál tehdejší manžel Jaroslav Petrásek a vokály dělala její sestra Lenka Slavíková i dcera Anežka. S bubeníkem se Věra Martinová rozvedla v roce 2017. To již zářila po boku nového přítele, terapeuta Květoslava Zmrhala.

 

Články o celebritě

Nepříjemná nehoda zpěvačky Věry Martinové: Do společnosti vyrazila pořezaná! Nepříjemná nehoda zpěvačky Věry Martinové: Do společnosti vyrazila pořezaná! Zpěvačka Věra Martinová (59) co nevidět oslaví své šedesáté narozeniny, ale na svůj věk rozhodně… číst článek
Vdova po Brabcovi (†63) Rezková (50) chystá svatbu! Zásnuby přímo na jevišti Vdova po Brabcovi (†63) Rezková (50) chystá svatbu! Zásnuby přímo na jevišti Byl to obrovský doják! V závěru narozeninového koncertu Šárky Rezkové (50), vdovy po country muzikantovi… číst článek
Panenky slavných šly na dračku: Martinová ušila Rottrovou! Panenky slavných šly na dračku: Martinová ušila Rottrovou! Čtyřicet, osmdesát, ale i sto tisíc korun. Na benefiční aukci panenek pro UNICEF padaly částky, na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Tony  Bennett
Tony Bennett
zobrazit profil Grace Jones
Grace Jones
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá