Jonna Mendez

Jonna Mendez

Místo narození: Campbellsville, Kentucky, USA
Profese: bývalá důstojnice Ústřední zpravodajské služby (CIA)

Související celebrity

Životopis

Jonna Mendez, rozená Hiestand, byla americkou důstojnicí pro technické i fotografické operace a šéfkou maskování Ústřední zpravodajské služby (CIA).

Během svého působení ve funkci šéfky maskování Ústřední zpravodajské služby (CIA) se Jonna Mendez setkala s tehdejším prezidentem Georgem Bushem v přestojení, které při setkání sundala, aby demonstrovala účinnost umění převleků.

V roce 1993 Jonna Mendez (narozena 1945) odešla do důchodu a byla jí udělena pochvalná medaile CIA. Poté společně s manželem působila ve správní radě Mezinárodního špionážního muzea ve Washingtonu, D.C. Oba se podíleli na plánování a projektování muzea.

V březnu 2023 začal Nefflix vysílat dokumentární seriál D. B. Cooper: Kde je mu konec? (D. B. Cooper: Where Are You?!), na němž se Jonna Mendez podílela. Jeho námětem je dosud nevyřešený případ únosu dopravního letadla Boeing 727 z 24. listopadu 1971.

Se svým druhým budoucím manželem se Jonna Mendez seznámila během svého působení v Bangkoku. Tony Mendez byl rovněž důstojníkem CIA. Vzali se roku 1991 a měli spolu syna.

 

Další Všichni

zobrazit profil Andrej Babiš jr.
Andrej Babiš jr.
zobrazit profil Gregory Scott Long
Gregory Scott Long
zobrazit profil Jana Vopěnková
Jana Vopěnková
zobrazit profil Iva Uchytilová
Iva Uchytilová
zobrazit profil Jiří Král
Jiří Král
zobrazit profil Michaela Kadlecová
Michaela Kadlecová
zobrazit profil Ester Dee Dohnalová
Ester Dee Dohnalová