Zora Jandová

Zora Jandová

Datum narození: 6. 9. 1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Zora Jandová se umí bít jako asijský tygr. Přes karate, sebeobranu a šerm se dostala až k čínskému umění tai-či. Stala se v něm nejlepší Evropankou, když skončila na mistrovství světa sedmá. Zpěvačka, překladatelka, moderátorka a scénáristka potkala svého manžela Zdeňka Mertu před maturitou. Znají se přes třicet let.

S hraním začala Zora Jandová už během studia na střední škole. Po pražské DAMU nastoupila na scénu Národního divadla, kde se ukázala v roli Ofélie, zhrzené hrdinky Shakespearova Hamleta. Z divadla ji ale za nevyjasněných okolností propustili. To už měla na stole smlouvu na výjezd do kanadského Vancouveru. Spolu s manželem podnikli hudební turné po celé Americe a dalších deseti státech světa.

Tai-či se věnovala od devadesátých let. Ve svém zápalu nastoupila Zora Jandová na sportovní vysokou školu, kde studovala i kondiční trenérství nebo masérství. Zpěvu ani herectví se však nevzdala. Spolu s manželem, hudebním skladatelem a producentem, vytvořila i muzikál Nahá múza. Pravidelně se objevuje v inscenacích Městského divadla v Brně.

V roce 2007 vydala knihu pro děti Ryba z Havaje, kterou sama ilustrovala. Dětem se věnovala i v televizi, kde uváděla pořad Tykadlo. Zahrála si v několika televizních filmech a seriálech. V roce 2012 vyhrála Zora Jandová konkurz na vedoucí Tvůrčí skupiny pro děti a mládež v Českém rozhlase, kde vytváří novou koncepci vysílání.  Zároveň studuje mediální komunikaci ve slovenské Nitře.

Zdeněk Merta a Zora Jandová se vzali v roce 1988. O tři roky později se jim narodila dcera Viktorie, kterou o deset let později následovala mladší Ester.

 

Články o celebritě

Ponižování v NA LOVU! To se nesnáší jednoduše, přiznal Sokol Ponižování v NA LOVU! To se nesnáší jednoduše, přiznal Sokol Jednapadesátiletý Ondřej Sokol je bezesporu hlavním tahounem vědomostní soutěže Na lovu. Aktuálně mu... číst článek
600 tisíc ročně? To byla v zásadě pravda, přiznala Zagorová 600 tisíc ročně? To byla v zásadě pravda, přiznala Zagorová Letos to bylo 33 let, co Hana Zagorová (†75) podepsala dokument Několik vět. Ze dne na den dostala z... číst článek
Jandová alergií netrpí! JARO VE VÝSTŘIHU Jandová alergií netrpí! JARO VE VÝSTŘIHU Zpěvačka Marta Jandová (47) nejde pro překvapení daleko. O to poslední se postarala v týdnu, když na... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Petra Molnárová
Petra Molnárová
zobrazit profil Kamila Magálová
Kamila Magálová
zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil