Zora Jandová

Zora Jandová

Datum narození: 6. 9. 1958
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Zora Jandová se umí bít jako asijský tygr. Přes karate, sebeobranu a šerm se dostala až k čínskému umění tai-či. Stala se v něm nejlepší Evropankou, když skončila na mistrovství světa sedmá. Zpěvačka, překladatelka, moderátorka a scénáristka potkala svého manžela Zdeňka Mertu před maturitou. Znají se přes třicet let.

S hraním začala Zora Jandová už během studia na střední škole. Po pražské DAMU nastoupila na scénu Národního divadla, kde se ukázala v roli Ofélie, zhrzené hrdinky Shakespearova Hamleta. Z divadla ji ale za nevyjasněných okolností propustili. To už měla na stole smlouvu na výjezd do kanadského Vancouveru. Spolu s manželem podnikli hudební turné po celé Americe a dalších deseti státech světa.

Tai-či se věnovala od devadesátých let. Ve svém zápalu nastoupila Zora Jandová na sportovní vysokou školu, kde studovala i kondiční trenérství nebo masérství. Zpěvu ani herectví se však nevzdala. Spolu s manželem, hudebním skladatelem a producentem, vytvořila i muzikál Nahá múza. Pravidelně se objevuje v inscenacích Městského divadla v Brně.

V roce 2007 vydala knihu pro děti Ryba z Havaje, kterou sama ilustrovala. Dětem se věnovala i v televizi, kde uváděla pořad Tykadlo. Zahrála si v několika televizních filmech a seriálech. V roce 2012 vyhrála Zora Jandová konkurz na vedoucí Tvůrčí skupiny pro děti a mládež v Českém rozhlase, kde vytváří novou koncepci vysílání.  Zároveň studuje mediální komunikaci ve slovenské Nitře.

Zdeněk Merta a Zora Jandová se vzali v roce 1988. O tři roky později se jim narodila dcera Viktorie, kterou o deset let později následovala mladší Ester.

 

Články o celebritě

Tajemství Zory Jandové: »Ukradená« role v Třetím princi! Za dcery má Belladonnu a Wednesday  Tajemství Zory Jandové: »Ukradená« role v Třetím princi! Za dcery má Belladonnu a Wednesday Stačilo málo a pohádka Třetí princ, kde zazářil Pavel Trávníček (73), mohla vypadat úplně jinak. Pův... číst článek
Jan Rosák se v Mníšku zbavuje všeho majetku: Na útěku »vydělá« 33 milionů! Jan Rosák se v Mníšku zbavuje všeho majetku: Na útěku »vydělá« 33 milionů! Konec života v Mníšku pod Brdy, k němuž se po čtvrt století rozhodl Jan Rosák (76), je v plném proud... číst článek
Co se děje s králem Videostopu Janem Rosákem (76)? Zbavuje se všeho majetku! Co se děje s králem Videostopu Janem Rosákem (76)? Zbavuje se všeho majetku! Když si v roce 1997 začal stavět v Mníšku pod Brdy dům u zámku, proslavil toto městečko po celé zemi... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić
zobrazit profil Daisy Edgar-Jones
Daisy Edgar-Jones
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková
zobrazit profil Charlie Vickers
Charlie Vickers
zobrazit profil Aleš Bílík
Aleš Bílík
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak