Scarlett Johansson

Scarlett Johansson

Datum narození: 22. 11. 1984
Místo narození: New York
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Popelka, ruská agentka, volnomyšlenkářská milenka nebo oběť drogového experimentu – to vše dokáže Scarlett Johansson zahrát. Charismatická a krásná americká herečka, která vyniká především svou všestranností a půvabem.

Prvním impulsem pro začínající herečku byla role ve filmu Zaříkávač koní, kde si zahrála dívku traumatizovanou po pádu z koně. Od té doby začalo nabídek na film přibývat a Scarlett Johansson se objevila například ve filmu Přízračný svět, který jí vynesl ocenění za nejlepší vedlejší roli.

Ve filmu Dívka s perlou si zahrála partnerku Colina Firtha a za tuto roli získala nominaci na Zlatý glóbus. Další nominaci si vysloužila za herecký výkon ve filmu Ztraceno v překladu, a za tuto roli také získala ocenění MFF Benátky za Nejlepší herečku. Kontroverzní roli měla ve filmu Pod kůží, kde ukázala své nahé tělo.

Hlavní roli si zahrála také ve filmu Vicky Christina Barcelona, kde si zahrála s Penelopé Cruz. Z hysterické milenky pak přešla na sérii superhrdinských filmů Avengers, Iron Man 1, 2, 3 nebo Kapitán Amerika. Role tajné agentky původem z Ruska ji ukázala v úplně novém světle. Nejen, že hovoří plynně rusky, ale také vypadá naprosto přirozeně v boxerském ringu, oblečená v latexu. V Avengers si zahrála po boku Roberta Downeyho jr. a dalších velkých hvězd.

Jedním z posledních snímků, ve kterých se Scarlett Johansson objevila v hlavní roli, je akční film Lucy, kde ji do těla voperují drogu, která jí řídí. Ve filmu si zahrála s legendou Morganem Freemanem.

Scarlett Johansson se v roce 2014 vdala za novináře Romaina Dauriaca, se kterým má dceru Rose Dorothy.

 

Články o celebritě

Dvojníka slavného herce vykopli z Instagramu: Vy nejste Cruise! Dvojníka slavného herce vykopli z Instagramu: Vy nejste Cruise! Instagramové algoritmy jsou neúprosné. Ani se nemusíte vydávat za někoho jiného – stačí, když mu jst... číst článek
Slavné dvojice, na které se zapomnělo: Vzpomínáte si, že tvořily pár? Slavné dvojice, na které se zapomnělo: Vzpomínáte si, že tvořily pár? Občas se zapomíná na skutečnost, že celebrity jsou lidé z masa a kostí stejně jako my, mají své rado... číst článek
Ruská influencerka (25) dostává výhrůžky místo Johanssonové (37). Smrt za podobu se Scarlett? Ruská influencerka (25) dostává výhrůžky místo Johanssonové (37). Smrt za podobu se Scarlett? Ruskou influencerku Jekatěrinu Šumskou (25) sleduje na TikToku přes 10,2 milionů fanoušků. Vypadá to... číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Ondřej Rychlý
Ondřej Rychlý
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová
zobrazit profil Emma Watson
Emma Watson
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Veronika Žilková
Veronika Žilková
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna