Scarlett Johansson | Celebwiki.cz

Scarlett Johansson

Datum narození: 22.11.1984
Místo narození: New York
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Popelka, ruská agentka, volnomyšlenkářská milenka nebo oběť drogového experimentu – to vše dokáže Scarlett Johansson zahrát. Charismatická a krásná americká herečka, která vyniká především svou všestranností a půvabem.

Prvním impulsem pro začínající herečku byla role ve filmu Zaříkávač koní, kde si zahrála dívku traumatizovanou po pádu z koně. Od té doby začalo nabídek na film přibývat a Scarlett Johansson se objevila například ve filmu Přízračný svět, který jí vynesl ocenění za nejlepší vedlejší roli.

Ve filmu Dívka s perlou si zahrála partnerku Colina Firtha a za tuto roli získala nominaci na Zlatý glóbus. Další nominaci si vysloužila za herecký výkon ve filmu Ztraceno v překladu, a za tuto roli také získala ocenění MFF Benátky za Nejlepší herečku. Kontroverzní roli měla ve filmu Pod kůží, kde ukázala své nahé tělo.

Hlavní roli si zahrála také ve filmu Vicky Christina Barcelona, kde si zahrála s Penelopé Cruz. Z hysterické milenky pak přešla na sérii superhrdinských filmů Avengers, Iron Man 1, 2, 3 nebo Kapitán Amerika. Role tajné agentky původem z Ruska ji ukázala v úplně novém světle. Nejen, že hovoří plynně rusky, ale také vypadá naprosto přirozeně v boxerském ringu, oblečená v latexu. V Avengers si zahrála po boku Roberta Downeyho jr. a dalších velkých hvězd.

Jedním z posledních snímků, ve kterých se Scarlett Johansson objevila v hlavní roli, je akční film Lucy, kde ji do těla voperují drogu, která jí řídí. Ve filmu si zahrála s legendou Morganem Freemanem.

Scarlett Johansson se v roce 2014 vdala za novináře Romaina Dauriaca, se kterým má dceru Rose Dorothy.

 

Články o celebritě

Konečně! Trailer na Avengers: Endgame je tu Konečně! Trailer na Avengers: Endgame je tu Den, na který všichni fanoušci Marvelovek čekali, je tu! Filmová společnost Marvel Studios zveřejnila… číst článek
Sexy Scarlett Johansson: Tajné rande v Praze! Sexy Scarlett Johansson: Tajné rande v Praze! Kdybyste náhodou během prázdninových toulek po Česku narazili na hollywoodskou hvězdu Scarlett Johansson… číst článek
Největší hvězdy, které se kdy objevily na karlovarském festivalu: Kdo přijel letos? Největší hvězdy, které se kdy objevily na karlovarském festivalu: Kdo přijel letos? Třiapadesátý ročník nejprestižnějšího filmového festivalu v České republice odstartoval. Jako každý… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Milan Šteindler
Milan Šteindler
zobrazit profil Karel Hábl
Karel Hábl
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Šárka Vaculíková
Šárka Vaculíková
zobrazit profil Heath  Ledger
Heath Ledger