Scarlett Johansson | Celebwiki.cz

Scarlett Johansson

Datum narození: 22.11.1984
Místo narození: New York
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Popelka, ruská agentka, volnomyšlenkářská milenka nebo oběť drogového experimentu – to vše dokáže Scarlett Johansson zahrát. Charismatická a krásná americká herečka, která vyniká především svou všestranností a půvabem.

Prvním impulsem pro začínající herečku byla role ve filmu Zaříkávač koní, kde si zahrála dívku traumatizovanou po pádu z koně. Od té doby začalo nabídek na film přibývat a Scarlett Johansson se objevila například ve filmu Přízračný svět, který jí vynesl ocenění za nejlepší vedlejší roli.

Ve filmu Dívka s perlou si zahrála partnerku Colina Firtha a za tuto roli získala nominaci na Zlatý glóbus. Další nominaci si vysloužila za herecký výkon ve filmu Ztraceno v překladu, a za tuto roli také získala ocenění MFF Benátky za Nejlepší herečku. Kontroverzní roli měla ve filmu Pod kůží, kde ukázala své nahé tělo.

Hlavní roli si zahrála také ve filmu Vicky Christina Barcelona, kde si zahrála s Penelopé Cruz. Z hysterické milenky pak přešla na sérii superhrdinských filmů Avengers, Iron Man 1, 2, 3 nebo Kapitán Amerika. Role tajné agentky původem z Ruska ji ukázala v úplně novém světle. Nejen, že hovoří plynně rusky, ale také vypadá naprosto přirozeně v boxerském ringu, oblečená v latexu. V Avengers si zahrála po boku Roberta Downeyho jr. a dalších velkých hvězd.

Jedním z posledních snímků, ve kterých se Scarlett Johansson objevila v hlavní roli, je akční film Lucy, kde ji do těla voperují drogu, která jí řídí. Ve filmu si zahrála s legendou Morganem Freemanem.

Scarlett Johansson se v roce 2014 vdala za novináře Romaina Dauriaca, se kterým má dceru Rose Dorothy.

 

Články o celebritě

Fanoušci Marvelu u vytržení: Na Comic Conu se představily nové filmy a chystané seriály! Fanoušci Marvelu u vytržení: Na Comic Conu se představily nové filmy a chystané seriály! Na Comic Conu tento víkend došlo k něčemu, na co se těšili všichni filmoví fanoušci. Společnost Marvel… číst článek
Smutná zpráva pro obdivovatele Black Widow: Scarlett Johanssonová se bude vdávat! Smutná zpráva pro obdivovatele Black Widow: Scarlett Johanssonová se bude vdávat! Pánové, máte smůlu. Nejkrásnější herečka komiksových filmů ze „stáje“ společnosti Marvel, tedy Scarlett… číst článek
Pozor, spoilery! Kdo zemře v Avengers: Endgame? Pozor, spoilery! Kdo zemře v Avengers: Endgame? Nejočekávanější popkulturní film roku 2019 Avengers: Endgame boduje ve světových i českých kinech… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Braňo Holiček
Braňo Holiček
zobrazit profil Karina Rchichev
Karina Rchichev
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić
zobrazit profil Oleg Pavlovič Tabakov
Oleg Pavlovič Tabakov
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý