Scarlett Johansson

Scarlett Johansson

Datum narození: 22. 11. 1984
Místo narození: New York
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Popelka, ruská agentka, volnomyšlenkářská milenka nebo oběť drogového experimentu – to vše dokáže Scarlett Johansson zahrát. Charismatická a krásná americká herečka, která vyniká především svou všestranností a půvabem.

Prvním impulsem pro začínající herečku byla role ve filmu Zaříkávač koní, kde si zahrála dívku traumatizovanou po pádu z koně. Od té doby začalo nabídek na film přibývat a Scarlett Johansson se objevila například ve filmu Přízračný svět, který jí vynesl ocenění za nejlepší vedlejší roli.

Ve filmu Dívka s perlou si zahrála partnerku Colina Firtha a za tuto roli získala nominaci na Zlatý glóbus. Další nominaci si vysloužila za herecký výkon ve filmu Ztraceno v překladu, a za tuto roli také získala ocenění MFF Benátky za Nejlepší herečku. Kontroverzní roli měla ve filmu Pod kůží, kde ukázala své nahé tělo.

Hlavní roli si zahrála také ve filmu Vicky Christina Barcelona, kde si zahrála s Penelopé Cruz. Z hysterické milenky pak přešla na sérii superhrdinských filmů Avengers, Iron Man 1, 2, 3 nebo Kapitán Amerika. Role tajné agentky původem z Ruska ji ukázala v úplně novém světle. Nejen, že hovoří plynně rusky, ale také vypadá naprosto přirozeně v boxerském ringu, oblečená v latexu. V Avengers si zahrála po boku Roberta Downeyho jr. a dalších velkých hvězd.

Jedním z posledních snímků, ve kterých se Scarlett Johansson objevila v hlavní roli, je akční film Lucy, kde ji do těla voperují drogu, která jí řídí. Ve filmu si zahrála s legendou Morganem Freemanem.

Scarlett Johansson se v roce 2014 vdala za novináře Romaina Dauriaca, se kterým má dceru Rose Dorothy.

 

Články o celebritě

Rozzuřený Cruise vrací všechny Zlaté Glóby! Je za tím rasismus a korupce Rozzuřený Cruise vrací všechny Zlaté Glóby! Je za tím rasismus a korupce Herec Tom Cruise (58), jeden z nejslavnějších příznivců scientologické církve, se odhodlal k razantn... číst článek
»Černá vdova« Scarlett Johanssonová: Čekala jsem katastrofu! »Černá vdova« Scarlett Johanssonová: Čekala jsem katastrofu! Za superhrdinský spektákl Avengers získala v roce 2012 v přepočtu 333 milionů korun. Za každý další ... číst článek
Sexy Amanda Nicole v roli Spider-Babe: Na jejích mega přednostech si pochutnal Venom! Sexy Amanda Nicole v roli Spider-Babe: Na jejích mega přednostech si pochutnal Venom! Halloweenu sice dávno odzvonilo, prostopášná modelka Amanda Nicole (26) se ale v únoru rozhodla přev... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková
zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Ondřej Malý
Ondřej Malý