Julius Špičák | Celebwiki.cz
Julius Špičák

Julius Špičák

Datum narození: 10. 6. 1952
Místo narození: Praha
Profese: přednosta v IKEM, kandidát na senátora za ANO
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Gastroenterolog Julius Špičák se ve volbách 2016 stal kandidátem hnutí ANO na senátora. V horní komoře by se chtěl zaměřit na zlepšení chodu školství, medicíny a vědy.

Přednosta Kliniky hepatogastroenterologie Transplantcentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Julius Špičák do voleb do Senátu PČR 2016 šel jako nestraník za hnutí ANO. V horní komoře se zapojil do boje o křeslo v horní komoře v obvodu č. 40 – Kutná Hora. „Po dvacet let vedu kliniku podílející se na transplantacích, působím v zahraničí a znám svět na Západě i Východě. V Senátu chci využít medicínských a manažerských zkušeností a zaměřit se na zlepšení chodu školství, medicíny i vědy, protože právě na úrovni těchto rezortů je další vývoj naší společnosti závislý. Zejména v oblasti medicíny chci maximálně spolupracovat se svým volebním obvodem a pomoci řešit jeho problémy,“ uvedl Julius Špičák na stránkách hnutí Andreje Babiše.

Po absolvování Fakulty všeobecného lékařství Karlovy univerzity v Praze Julius Špičák pracoval mj. ve Fakultní nemocnici v Praze 10 či jako odborný asistent na 1. interní klinika 1. lékařské fakulty. V roce 1992 získal atestaci z gastroenterologie a tři roky nato začal působit v IKEM, kde v době před volebnami 2016 byl přednostou Kliniky hepatogastroenterologie.

Julius Špičák je hlavní autor a spoluautor přibližně 350 sdělení, z toho 110 v zahraničním písemnictví, 93 impaktovaných, citace cca 1 400, H- index 14, prezentace pravidelně Evropský gastroenterologický kongres (UEGW), Americký gastroenterologický kongres (DDW), Egypt, Berlín, Chicago, Rochester, Brussells, Hamburg, Leipzig, Tel-Aviv aj. Jeho kvality byly veřejně uznány - Cena firmy Promed 1999 (za nejhodnotnější gastroenterologickou publikaci předchozího roku) či Herfortova cena firmy Janssen 2000 (za nejhodnotnější gastroenterologickou publikaci předchozího roku).

Doktor Julius Špičák je ženatý a má dvě dcery. Manželka Marie je úspěšnou lékařkou stejně jako jeho mladší dcera Kateřina; starší Tereza učí na základní škole.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický
zobrazit profil Tereza Kardová
Tereza Kardová
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský