Julius Špičák | Celebwiki.cz
Julius Špičák

Julius Špičák

Datum narození: 10. 6. 1952
Místo narození: Praha
Profese: přednosta v IKEM, kandidát na senátora za ANO
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Gastroenterolog Julius Špičák se ve volbách 2016 stal kandidátem hnutí ANO na senátora. V horní komoře by se chtěl zaměřit na zlepšení chodu školství, medicíny a vědy.

Přednosta Kliniky hepatogastroenterologie Transplantcentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Julius Špičák do voleb do Senátu PČR 2016 šel jako nestraník za hnutí ANO. V horní komoře se zapojil do boje o křeslo v horní komoře v obvodu č. 40 – Kutná Hora. „Po dvacet let vedu kliniku podílející se na transplantacích, působím v zahraničí a znám svět na Západě i Východě. V Senátu chci využít medicínských a manažerských zkušeností a zaměřit se na zlepšení chodu školství, medicíny i vědy, protože právě na úrovni těchto rezortů je další vývoj naší společnosti závislý. Zejména v oblasti medicíny chci maximálně spolupracovat se svým volebním obvodem a pomoci řešit jeho problémy,“ uvedl Julius Špičák na stránkách hnutí Andreje Babiše.

Po absolvování Fakulty všeobecného lékařství Karlovy univerzity v Praze Julius Špičák pracoval mj. ve Fakultní nemocnici v Praze 10 či jako odborný asistent na 1. interní klinika 1. lékařské fakulty. V roce 1992 získal atestaci z gastroenterologie a tři roky nato začal působit v IKEM, kde v době před volebnami 2016 byl přednostou Kliniky hepatogastroenterologie.

Julius Špičák je hlavní autor a spoluautor přibližně 350 sdělení, z toho 110 v zahraničním písemnictví, 93 impaktovaných, citace cca 1 400, H- index 14, prezentace pravidelně Evropský gastroenterologický kongres (UEGW), Americký gastroenterologický kongres (DDW), Egypt, Berlín, Chicago, Rochester, Brussells, Hamburg, Leipzig, Tel-Aviv aj. Jeho kvality byly veřejně uznány - Cena firmy Promed 1999 (za nejhodnotnější gastroenterologickou publikaci předchozího roku) či Herfortova cena firmy Janssen 2000 (za nejhodnotnější gastroenterologickou publikaci předchozího roku).

Doktor Julius Špičák je ženatý a má dvě dcery. Manželka Marie je úspěšnou lékařkou stejně jako jeho mladší dcera Kateřina; starší Tereza učí na základní škole.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Albert Samoura
Albert Samoura
zobrazit profil Zachy Lukáš Zachara
Zachy Lukáš Zachara
zobrazit profil Klára Oltová
Klára Oltová
zobrazit profil Tereza Jedličková
Tereza Jedličková
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Veronika Žilková
Veronika Žilková