Miroslav Antl | Celebwiki.cz
Miroslav Antl

Miroslav Antl

Datum narození: 21. 2. 1955
Místo narození: Ostrava
Profese: politik za ČSSD, senátor, právník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik Miroslav Antl, někdejší člen KSČ, dlouhá léta působil v justici. Jako nestraník úspěšně kandidoval v letech 2008 a 2014 za ČSSD do Senátu v Rychnově nad Kněžnou.

Politickou kariéru započal vystudovaný právník Miroslav Antl v KSČ, kde působil do roku 1989. V roce 1998 odmítl post ministra spravedlnosti pod předsedou vlády Josefem Tošovským.

MIROSLAV ANTL O NOVELE O ZBRANÍCH

V roce 2008 Miroslav Antl porazil Václavu Domšovou a stal se senátorem za ČSSD (o šest let později křeslo obhájil). To jej poslala strana učinit i do voleb 2020, a to opět za obvod č. 48 - Rychnov nad Kněžnou.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

Podílel se na schválení žaloby vůči bývalému prezidentovi Václavovi Klausovi.

Právnickou kariéru Miroslav Antl začínal v Litoměřicích, kde působil v roli právního čekatele na státním zastupitelství. Poté se ale stal na dlouhá léta výraznou tváří krajského státního zastupitelství v Hradci Králové a vybudoval si image tvrdého a nekompromisního státního zástupce, podobně jako např. Lenka Bradáčová.

Jelikož se Miroslav Antl navíc specializoval na nejzávažnější násilnou a drogou kriminalitu a organizovaný zločin, zaznamenal v roce 2001 další posun v kariéře. Stal se druhým mužem české policie, když dostal křeslo 1. náměstka policejního prezidenta pro trestní řízení. Funkce se ale vzdal kvůli autonehodě, při níž řídil pod vlivem alkoholu.

Působení v televizním pořadu si Miroslav Antl mohl vyzkoušet v TV Prima, kde účinkoval společně s Martinem Severou v pořadu Krimi Live.

Jako pedagog se Miroslav Antl zúčastňuje přednášek na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové. Věnuje se také vlastní tvorbě. Mezi jeho výtvory patří knihy Gaunery nemám rád a Miroslav Antl radí jak na gaunery.

V roce 1998 se Mirolsva Antl stal vítězem ankety Českého rozhlasu „Šarmantní osobnost roku“, kterou např. vyhráli takové osobnosti jako Marek Eben či Zdeněk Svěrák.

Miroslav Antl je ženatý.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Tyrani a kšeftaři se psy se můžou smát. Senátní výbor odmítl zpřísnit tresty Tyrani a kšeftaři se psy se můžou smát. Senátní výbor odmítl zpřísnit tresty Senátní ústavně-právní výbor odmítl zpřísnění trestů za úmyslné týrání zvířat. Ve středu nepodpořil ... číst článek
Babiše s audity chce prošetřit nová komise Senátu. V čele stanul člen ODS Babiše s audity chce prošetřit nová komise Senátu. V čele stanul člen ODS Senát ustavil komisi k vyhodnocení unijních auditů týkajících se premiéra Andreje Babiše (ANO) a vyp... číst článek
Zemanova favorita Gerlocha senátoři „rozcupovali“. Ovčáček vytáhl bolševiky Zemanova favorita Gerlocha senátoři „rozcupovali“. Ovčáček vytáhl bolševiky Senát odmítl návrh prezidenta Miloše Zemana na ústavního soudce. Ústavní právník Aleš Gerloch získal... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Václav Havel
Václav Havel
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová