Jaroslav Foldyna

Datum narození: 26.6.1960
Místo narození: Česká Lípa
Profese: politik ČSSD, místopředseda strany, poslanec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik Jaroslav Foldyna, který proslul zálibou v boxu a motorkách a též svými kontroverzními výroky, v parlamentních volbách 2017 opět obhájil poslanecký mandát za ČSSD.

„Nebojím se tvrdit, že jsou ekologové přímo zodpovědní za všechno špatné, co se děje na našich silnicích,“ tak zní výrok Jaroslava Foldyny z roku 2004, který mu vynesl třetí místo v soutěži Zelená perla, již organizuje sdružení Děti Země. Stejně tak udivil jeho negativní postoj k vyhlášení nezávislosti Kosova (jeho matka je Srbka) či kladné stanovisko k prolomení těžebních limitů uhlí v severních Čechách. Překvapilo i jeho členství v kontroverzním pravoslavném bratrstvu Řádu sv. Konstantina a Heleny, jehož členy byli i někdejší agenti StB.

JAROSLAV FOLDYNA: VEDENÍ ČT – PRASATA A ZAPRODANCI

Politickou kariéru Jaroslava Foldyny nastartovalo čtyřleté působení v pozici asistenta poslance Vladimíra Laštůvky a senátora Egona T. Lánského. Poté (2000) byl Jaroslav Foldyna zvolen do ústeckého krajského zastupitelstva, stal se námětkem hejtmana pro hospodářství a živnostenské podnikání, dopravu, dopravní infrastrukturu a životní prostředí. Roku 2003 byl zvolen zastupitelem statutárního města Děčín. Oba zmíněné posty obhájil.

Do krajských voleb 2008 už šel Jaroslav Foldyna jako lídr ČSSD v Ústeckém kraji. Hejtmanem však zvolen nebyl. O dva roky později se stal poslancem. V předčasných volbách 2013 mandát obhájil. Do křesla ústeckého hejtmana nezasedl ani po krajských volbách 2016.

Do parlamentních voleb 2017 sociální demokrcie Jaroslava Foldynu vyslala opět jako svého ústeckého lídra. V poslaneckém křesle setrval a posléze se stal místopředsedou ČSSD.

O JAROSLAVU FOLDYNOVI ČTĚTE ZDE>>

Politik Jaroslav Foldyna se vyučil v oboru lodní mechanik, roku 1987 složil státní zkoušku kapitána vnitrozemské plavby a státní zkoušku mezinárodní palubní radiooperátor. Studoval pravoslavnou teologii na detašovaném pracovišti University Olomouc v Prešově. V době totality prošel v Československé plavbě labsko-oderské všemi funkcemi palubních posádek, až po kapitána II. třídy a přístavního kormidelníka v přístavech Děčín a Hamburk. V letech 1994 až 1996 byl soukromým podnikatelem.

Jaroslav Foldyna je ženatý. S manželkou Blankou mají dceru Natálii. Z prvního manželství má politik ještě syna Jaroslava (1983) a dceru Kláru (1987). Mezi jeho koníčky patří motorky a box, kterým si přivodil vážné zranění oka.

 

 

 

Články o celebritě

Peklo na D1 rozvášnilo poslance. A Feri u Foldyny řešil módní policii Peklo na D1 rozvášnilo poslance. A Feri u Foldyny řešil módní policii Církevní restituce nebyly ve čtvrtek ve Sněmovně jediným žhavým tématem. Výrazně rezonovala i kalamita… číst článek
„Neviditelná“ žena zmizí z čela ČSSD. Ani boxer Foldyna zatím kandidovat nechce „Neviditelná“ žena zmizí z čela ČSSD. Ani boxer Foldyna zatím kandidovat nechce Z vedení ČSSD již zmizel Jiří Zimola, který demonstrativně odevzdal klíče od Lidového domu. Na podobný… číst článek
Babiš narazil s vysláním Čechů do bojových misí. KSČM hrozí koncem tolerance vlády Babiš narazil s vysláním Čechů do bojových misí. KSČM hrozí koncem tolerance vlády K myšlence premiéra Andreje Babiše (ANO) na vyslání českých vojáků do bojové mise se politici staví… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Stanislav Grospič
Stanislav Grospič
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Stanislav Juránek
Stanislav Juránek
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý