Petr Kajnar | Celebwiki.cz
Petr Kajnar

Petr Kajnar

Datum narození: 28. 1. 1956
Místo narození: Ostrava
Profese: politik ČSSD, kandidát na hejtmana ve volbách 2020
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politika ČSSD Petra Kajnara, někdejšího ostravského primátora, vyslali sociální demokraté do voleb 2020 zabojovat o křeslo hejtmana Moravskoslezského kraje.

Vystudoval technickou kybernetiku na Vysokém učení technickém v Brně. Petr Kajnar byl šéfem vojenského opravárenského podniku nebo zástupcem generálního ředitele Ostravských vodáren a kanalizací.

PETR KAJNAR O PUČI PROTI SOBOTKOVI

Signatář Charty 77 a jeden ze zakladatelů Občanského fóra v Ostravě Petr Kajnar se pohyboval napříč politickým spektrem. V roce 1991 se stal členem Občanského hnutí, v letech 1997 až 2014 posílil řady ČSSD, z níž jej vyloučili kvůli žalobám, které podával před volbami 2013, protože se nedostal na kandidátku. Pak založil Ostravské fórum (2014 až 2017) a roku 2019 se vrátil zpět do ČSSD.

Do komunální politiky Petr Kajnar vstoupil roku 1990, kdy byl zvolen členem Zastupitelstva města Ostravy. V něm setrval jedno volební období a posléze od roku 2002 do roku 2014. V letech 2006 až 2014 zastával post ostravského primátora.

Do vyšší politiky, tedy do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje, se Petr Kajnar dostal roku 2004 a setrval v něm osm let. Ve volbách 2020 se stal jedničkou kandidátky sociálních demokratů, tedy jejich adeptem na moravskoslezského hejtmana.

Petr Kajnar je podruhé ženatý a má čtyři děti. Dcera Petra Kajnara z prvního manželství Zuzana Kajnarová je herečka a jeho švagrem byl Lubomír Zaorálek.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Roman Celý
Roman Celý
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák
zobrazit profil Radim Sršeň
Radim Sršeň
zobrazit profil Jaroslav Chalupský
Jaroslav Chalupský
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil Zdeněk Dvořák
Zdeněk Dvořák
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká