Martin Netolický | Celebwiki.cz

Martin Netolický

Datum narození: 22.9.1982
Profese: pardubický hejtman za ČSSD
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Právník a politik Martin Netolický vstoupil v širší povědomí jakožto hejtman Pardubického kraje. Stal se jím poprvé v roce 2012 a ve volbách 2016 křeslo obhájil. Martin Netolický je členem ČSSD.

Martin Netolický pilně studoval právo, jeho různé obory včetně práva teoretického a finančního. Na brněnské Masarykově univerzitě získal v roce 2010 titul doktora práv.

Rodák z Ústí nad Orlicí při studiu zvládal roli komunálního politika v České Třebové, v témže městě absolvoval dříve gymnázium. Zastupitelem se stal poprvé v roce 2006, o čtyři roky později už byl městským radním. V roce 2008 se stal také zastupitelem ČSSD v Pardubickém kraji.

Při tom všem dělal Martin Netolický poslaneckého asistenta Radko Martínkovi. Pomáhal mu, i když byl Radko Martínek ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Paroubka. Později se z Radko Martínka stal hejtman Pardubického kraje. Martin Netolický právě v této funkci Radko Martínka v roce 2012 vystřídal.

V roce 2015 byl oficiálním hostitelem prezidenta Miloše Zemana na Pardubicku. Martin Netolický si také užil trable s českými vládními letadly, když v dubnu 2016 vyrazil s poslanci do Malajsie a Indonésie na oficiální cestu. Kvůli stavu vládní letky se pohádal s ministrem obrany Martinem Stropnickým.

V České Třebové díky preferenčním hlasům Martin Netolický přeskákal v komunálních volbách 2014 z 9. místa do čela kandidátky. Volební úspěchy předurčily rozhodnutí Martina Netolického obhajovat v roce 2016 hejtmanské křeslo.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

ČSSD zve Zemana a tasí blond kritičku Babiše. V boji o Evropu chybí Poche i Keller ČSSD zve Zemana a tasí blond kritičku Babiše. V boji o Evropu chybí Poche i Keller ČSSD pozve na svůj březnový sjezd prezidenta Miloše Zeman. Její šéf Jan Hamáček posbíral na ukončených… číst článek
Paroubek vysekl poklonu Maláčové: „Má dobré nápady.“ A zpražil Petříčka Paroubek vysekl poklonu Maláčové: „Má dobré nápady.“ A zpražil Petříčka Z politického „záhrobí“ se ozval Jiří Paroubek a okomentoval dění kolem ČSSD, kterou dříve vedl.… číst článek
Ztracené voliče ČSSD chce Petříček získat zpět. A pro komunisty má mantinel Ztracené voliče ČSSD chce Petříček získat zpět. A pro komunisty má mantinel Dát straně novou tvář a získat zpět ty voliče, kteří se od ČSSD odklonili. Takový by měl být úkol… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík