Martin Netolický | Celebwiki.cz

Martin Netolický

Datum narození: 22. 9. 1982
Profese: pardubický hejtman za ČSSD
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Právník a politik Martin Netolický vstoupil v širší povědomí jakožto hejtman Pardubického kraje. Stal se jím poprvé v roce 2012 a ve volbách 2016 křeslo obhájil. Martin Netolický je členem ČSSD.

Martin Netolický pilně studoval právo, jeho různé obory včetně práva teoretického a finančního. Na brněnské Masarykově univerzitě získal v roce 2010 titul doktora práv.

Rodák z Ústí nad Orlicí při studiu zvládal roli komunálního politika v České Třebové, v témže městě absolvoval dříve gymnázium. Zastupitelem se stal poprvé v roce 2006, o čtyři roky později už byl městským radním. V roce 2008 se stal také zastupitelem ČSSD v Pardubickém kraji.

Při tom všem dělal Martin Netolický poslaneckého asistenta Radko Martínkovi. Pomáhal mu, i když byl Radko Martínek ministrem pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Paroubka. Později se z Radko Martínka stal hejtman Pardubického kraje. Martin Netolický právě v této funkci Radko Martínka v roce 2012 vystřídal.

V roce 2015 byl oficiálním hostitelem prezidenta Miloše Zemana na Pardubicku. Martin Netolický si také užil trable s českými vládními letadly, když v dubnu 2016 vyrazil s poslanci do Malajsie a Indonésie na oficiální cestu. Kvůli stavu vládní letky se pohádal s ministrem obrany Martinem Stropnickým.

V České Třebové díky preferenčním hlasům Martin Netolický přeskákal v komunálních volbách 2014 z 9. místa do čela kandidátky. Volební úspěchy předurčily rozhodnutí Martina Netolického obhajovat v roce 2016 hejtmanské křeslo.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Čeští sobci kašlali na karanténu. Hamáček: Mohou někoho zabít, nejezdím ani za babičkou Čeští sobci kašlali na karanténu. Hamáček: Mohou někoho zabít, nejezdím ani za babičkou Karanténa? Nařízení vlády bylo naprosto ukradené až polovině Čechů, kteří se vrátili z Itálie. Domác... číst článek
Vojtěch na pranýři kvůli rouškám: „Ať je ministr Prymula,“ zní z ČSSD. Co na to Prymula? Vojtěch na pranýři kvůli rouškám: „Ať je ministr Prymula,“ zní z ČSSD. Co na to Prymula? Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se ocitl pod pořádným tlakem. A to kvůli nadále nedobré ... číst článek
Zimola dal vale ČSSD, zmínil nechuť i malost. „Musíme se zbavit zátěže,“ zní ze strany Zimola dal vale ČSSD, zmínil nechuť i malost. „Musíme se zbavit zátěže,“ zní ze strany Jiří Zimola v pondělí rezignoval na pozici krajského předsedy ČSSD. Zimola zváží, zda zůstane členem... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Zdeněk Hřib
Zdeněk Hřib
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Patrik Kunčar
Patrik Kunčar
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil