Miroslav Samaš

Miroslav Samaš

Datum narození: 12. 6. 1966
Místo narození: Lučenec, Slovensko
Profese: politik hnutí ANO 2011, voják z povolání
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO 2011 Miroslav Samaš se v lednu 2021 stal poslancem, poté co jako druhý náhradník do Sněmovny usedl místo Milana Hniličky. Setrval v ní do voleb 2021.

Absolvoval Vojenskou střední automobilovou školu v Nitře. Tři roky Miroslav Samaš studoval na Vojenské akademii Antonína Zápotockého v Brně. Působil jako pobočník prvního polistopadového náčelníka generálního štábu generála Karla Pezla a následně i u generála Jiřího Nekvasila.

Poté, co Miroslav Samaš odešel roku 1999 do civilu, pracoval mj. u pražské dopravní policie, v realitní kanceláři a v reklamní agentuře nebo dělal asistenta Jaroslavě Pokorné Jermanové.

V komunálních volbách 2014 byl člen hnutí ANO 2011 Miroslav Samaš zvolen rakovnickým zastupitelem a záhy se stal místostarostou města. Ve volbách 2018 obhájil mandát zastupitele, na nějž roku 2019, když se přestěhoval, rezignoval.

V parlamentních volbách 2017 Miroslav Samaš skončil jako druhý náhradník. Do Sněmovny se dostal v lednu 2021. Nejprve se totiž mandátu vzdala Jaroslava Pokorná Jermanová, když se stala hejtmankou, a posléze rezignoval Milan Hnilička, který účastí na oslavě narozenin Petra Bendy porušil protikovidová vládní nařízení.

Po volbách 2020 Miroslav Samaš zasedl do Zastupitelstva Středočeského kraje. V dolní komoře působil do podzimu 2021.

Miroslav Samaš byl dvakrát ženatý. Jako samoživitel vychoval dvě dcery.

 

Další Politici

zobrazit profil Jiří Kobza
Jiří Kobza
zobrazit profil Vladimír Špidla
Vladimír Špidla
zobrazit profil Tomáš Dubský
Tomáš Dubský
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Antonín Staněk
Antonín Staněk
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek