Peter Pellegrini | Celebwiki.cz

Peter Pellegrini

Datum narození: 6. 10. 1975
Místo narození: Banská Bystrica, Slovensko
Profese: politik strany SMER-SD, osmý premiér Slovenska
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik strany SMER-SD Peter Pellegrini se 22. března 2018 stal osmým předsedou vlády Slovenské republiky. Dříve byl ministrem školství či předsedou Národní rady SR.

Po absolvování oboru finance, bankovnictví a investování na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici a Ekonomické fakulty na Technické univerzitě v Košicích Peter Pellegriny začal podnikat.

PETER PELLEGRINI SRAZIL JELENA

V roce 2000 vstoupil do Smeru a dva roky nato se stal asistentem poslance této strany Ľubomíra Vážného. V letech 2006, 2010 a 2012 byl Peter Pellegrini zvolen poslancem. Počátkem července 2014 ho prezident Andrej Kiska jmenoval ministrem školství.

V listopadu 2014 oznámil Robert Fico, že Peter Pellegrini bude předsedou Národní rady SR, takže podal demisi na post ministra školství. Po volbách 2016 se stal místopředsedou vlády pro investice a informatizaci.

Po zavraždění investigativního novináře Jána Kuciaka 4. března 2018 propukla na Slovensku politická krize, která vedla k demisi vlády premiéra Roberta Fica. Prezident Andrej Kiska pak Petera Pellegriniho pověřil sestavením nové vlády, již jmenoval 22. března 2018.

O PETEROVI PELLEGRINIM ČTĚTE ZDE>>

Peter Pellegrini má italské předky. Jeho příjmení v italštině znamená poutníci.

 

Články o celebritě

Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu Slovenský expremiér Peter Pellegrini dnes oznámil odchod ze své mateřské strany Směr-sociální demokr... číst článek
Čaputová jmenovala Matoviče i novou vládu. Dala jim úkol kvůli koronaviru na Slovensku Čaputová jmenovala Matoviče i novou vládu. Dala jim úkol kvůli koronaviru na Slovensku Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes jmenovala předsedu protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a ... číst článek
Slovensko má zřejmě první oběť koronaviru. Babičku (†84) nakazili syn s vnukem Slovensko má zřejmě první oběť koronaviru. Babičku (†84) nakazili syn s vnukem Na Slovensku zemřela žena (†84), která onemocněla koronavirem. Přesnou příčinu smrti s nákazou určov... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Zdeněk Štefek
Zdeněk Štefek
zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
zobrazit profil Jan Farský
Jan Farský
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil David Cameron
David Cameron