Peter Pellegrini | Celebwiki.cz

Peter Pellegrini

Datum narození: 6. 10. 1975
Místo narození: Banská Bystrica, Slovensko
Profese: politik strany SMER-SD, osmý premiér Slovenska
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik strany SMER-SD Peter Pellegrini se 22. března 2018 stal osmým předsedou vlády Slovenské republiky. Dříve byl ministrem školství či předsedou Národní rady SR.

Po absolvování oboru finance, bankovnictví a investování na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici a Ekonomické fakulty na Technické univerzitě v Košicích Peter Pellegriny začal podnikat.

PETER PELLEGRINI SRAZIL JELENA

V roce 2000 vstoupil do Smeru a dva roky nato se stal asistentem poslance této strany Ľubomíra Vážného. V letech 2006, 2010 a 2012 byl Peter Pellegrini zvolen poslancem. Počátkem července 2014 ho prezident Andrej Kiska jmenoval ministrem školství.

V listopadu 2014 oznámil Robert Fico, že Peter Pellegrini bude předsedou Národní rady SR, takže podal demisi na post ministra školství. Po volbách 2016 se stal místopředsedou vlády pro investice a informatizaci.

Po zavraždění investigativního novináře Jána Kuciaka 4. března 2018 propukla na Slovensku politická krize, která vedla k demisi vlády premiéra Roberta Fica. Prezident Andrej Kiska pak Petera Pellegriniho pověřil sestavením nové vlády, již jmenoval 22. března 2018.

O PETEROVI PELLEGRINIM ČTĚTE ZDE>>

Peter Pellegrini má italské předky. Jeho příjmení v italštině znamená poutníci.

 

Články o celebritě

Čaputová jmenovala Matoviče i novou vládu. Dala jim úkol kvůli koronaviru na Slovensku Čaputová jmenovala Matoviče i novou vládu. Dala jim úkol kvůli koronaviru na Slovensku Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes jmenovala předsedu protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a ... číst článek
Slovensko má zřejmě první oběť koronaviru. Babičku (†84) nakazili syn s vnukem Slovensko má zřejmě první oběť koronaviru. Babičku (†84) nakazili syn s vnukem Na Slovensku zemřela žena (†84), která onemocněla koronavirem. Přesnou příčinu smrti s nákazou určov... číst článek
Matoviče do vlády doprovodí 3 ženy, nový ministr musí do karantény. Kiska zcela chybí Matoviče do vlády doprovodí 3 ženy, nový ministr musí do karantény. Kiska zcela chybí Slovensko se chystá vykročit do nové doby - výraznou změnu poněkud zakryly potíže s koronavirem. Vít... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Jaroslav Štěrba
Jaroslav Štěrba
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová