Peter Pellegrini

Datum narození: 6. 10. 1975
Místo narození: Banská Bystrica, Slovensko
Profese: 6. prezident Slovenské republiky
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Peter Pellegrin, který byl v letech 2018 až 2020 předsedou vlády SR, se v roce 2024 stal prezidentem Slovenské republiky.

Po absolvování oboru finance, bankovnictví a investování na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici a Ekonomické fakulty na Technické univerzitě v Košicích Peter Pellegriny začal podnikat.

PETER PELLEGRINI SRAZIL JELENA

V roce 2000 vstoupil do Smeru a dva roky nato se stal asistentem poslance této strany Ľubomíra Vážného. V letech 2006, 2010 a 2012 byl Peter Pellegrini zvolen poslancem. Počátkem července 2014 ho prezident Andrej Kiska jmenoval ministrem školství.

V listopadu 2014 oznámil Robert Fico, že Peter Pellegrini bude předsedou Národní rady SR, takže podal demisi na post ministra školství. Po volbách 2016 se stal místopředsedou vlády pro investice a informatizaci.

Po zavraždění investigativního novináře Jána Kuciaka 4. března 2018 propukla na Slovensku politická krize, která vedla k demisi vlády premiéra Roberta Fica. Prezident Andrej Kiska pak Petera Pellegriniho pověřil sestavením nové vlády, již jmenoval 22. března 2018. Premiérem byl do do března 2020.

V roce 2024 Peter Pellegrini vyhrál prezidentské volby.

O PETEROVI PELLEGRINIM ČTĚTE ZDE>>

Peter Pellegrini má italské předky. Jeho příjmení v italštině znamená poutníci.

 

Články o celebritě

Za Ficem dorazili přítelkyně Katarína a syn. V nemocnici budou řešit i jeho převoz Za Ficem dorazili přítelkyně Katarína a syn. V nemocnici budou řešit i jeho převoz Robert Fico zůstává ve vážném stavu hospitalizovaný v Rooseveltově nemocnici v Banské Bystrici, podl... číst článek
Ovlivní atentát výměnu Čaputové a inauguraci? Český velvyslanec: Lidé se bojí, co bude Ovlivní atentát výměnu Čaputové a inauguraci? Český velvyslanec: Lidé se bojí, co bude Středeční atentát na premiéra Roberta Fica otřásl celým Slovenskem. Podle tamního českého velvyslanc... číst článek
Útočil osamělý vlk, hlásí ministr. Fico se bude muset učit některé věci znovu, říká Kaliňák Útočil osamělý vlk, hlásí ministr. Fico se bude muset učit některé věci znovu, říká Kaliňák Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica byl politicky motivovaný, prohlásil dnes slovenský mini... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Matušek
Zdeněk Matušek
zobrazit profil Ctirad Musil
Ctirad Musil
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Petr Venhoda
Petr Venhoda
zobrazit profil Josef Jadrný
Josef Jadrný
zobrazit profil Martina Lisová
Martina Lisová
zobrazit profil Jaromír Fojtík
Jaromír Fojtík
zobrazit profil Mikuláš Peksa
Mikuláš Peksa