Peter Pellegrini

Datum narození: 6. 10. 1975
Místo narození: Banská Bystrica, Slovensko
Profese: politik strany SMER-SD, osmý premiér Slovenska
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik strany SMER-SD Peter Pellegrini se 22. března 2018 stal osmým předsedou vlády Slovenské republiky. Dříve byl ministrem školství či předsedou Národní rady SR.

Po absolvování oboru finance, bankovnictví a investování na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici a Ekonomické fakulty na Technické univerzitě v Košicích Peter Pellegriny začal podnikat.

PETER PELLEGRINI SRAZIL JELENA

V roce 2000 vstoupil do Smeru a dva roky nato se stal asistentem poslance této strany Ľubomíra Vážného. V letech 2006, 2010 a 2012 byl Peter Pellegrini zvolen poslancem. Počátkem července 2014 ho prezident Andrej Kiska jmenoval ministrem školství.

V listopadu 2014 oznámil Robert Fico, že Peter Pellegrini bude předsedou Národní rady SR, takže podal demisi na post ministra školství. Po volbách 2016 se stal místopředsedou vlády pro investice a informatizaci.

Po zavraždění investigativního novináře Jána Kuciaka 4. března 2018 propukla na Slovensku politická krize, která vedla k demisi vlády premiéra Roberta Fica. Prezident Andrej Kiska pak Petera Pellegriniho pověřil sestavením nové vlády, již jmenoval 22. března 2018.

O PETEROVI PELLEGRINIM ČTĚTE ZDE>>

Peter Pellegrini má italské předky. Jeho příjmení v italštině znamená poutníci.

 

Články o celebritě

„Omezují nás blázni a psychopati.“ Slováci bouří proti vládě i covidovým opatřením „Omezují nás blázni a psychopati.“ Slováci bouří proti vládě i covidovým opatřením Odpůrci slovenské vlády využili dnešní svátek dne ústavy k demonstracím v Bratislavě a v Košicích. N... číst článek
Vládní chaos v opatřeních naštval pendlery: Ve velkém blokovali hranice dvou zemí Vládní chaos v opatřeních naštval pendlery: Ve velkém blokovali hranice dvou zemí Slovenští pendleři dnes odpoledne zablokovali některé hraniční přechody s Českem a Maďarskem na prot... číst článek
Čaputová přijala demisi Matoviče, ten prosil o odpuštění. Novou vládu sestaví Heger Čaputová přijala demisi Matoviče, ten prosil o odpuštění. Novou vládu sestaví Heger Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v úterý přijala demisi premiéra Igora Matoviče a pověřila dosa... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vladislav Vilímec
Vladislav Vilímec
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil Jan Schiller
Jan Schiller
zobrazit profil Petr Gajdáček
Petr Gajdáček
zobrazit profil Karel Deutcher
Karel Deutcher
zobrazit profil Aleš Juchelka
Aleš Juchelka
zobrazit profil Naděžda Šišková
Naděžda Šišková