Peter Pellegrini | Celebwiki.cz

Peter Pellegrini

Datum narození: 6.10.1975
Místo narození: Banská Bystrica, Slovensko
Profese: politik strany SMER-SD, osmý premiér Slovenska
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik strany SMER-SD Peter Pellegrini se 22. března 2018 stal osmým předsedou vlády Slovenské republiky. Dříve byl ministrem školství či předsedou Národní rady SR.

Po absolvování oboru finance, bankovnictví a investování na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici a Ekonomické fakulty na Technické univerzitě v Košicích Peter Pellegriny začal podnikat.

PETER PELLEGRINI SRAZIL JELENA

V roce 2000 vstoupil do Smeru a dva roky nato se stal asistentem poslance této strany Ľubomíra Vážného. V letech 2006, 2010 a 2012 byl Peter Pellegrini zvolen poslancem. Počátkem července 2014 ho prezident Andrej Kiska jmenoval ministrem školství.

V listopadu 2014 oznámil Robert Fico, že Peter Pellegrini bude předsedou Národní rady SR, takže podal demisi na post ministra školství. Po volbách 2016 se stal místopředsedou vlády pro investice a informatizaci.

Po zavraždění investigativního novináře Jána Kuciaka 4. března 2018 propukla na Slovensku politická krize, která vedla k demisi vlády premiéra Roberta Fica. Prezident Andrej Kiska pak Petera Pellegriniho pověřil sestavením nové vlády, již jmenoval 22. března 2018.

O PETEROVI PELLEGRINIM ČTĚTE ZDE>>

Peter Pellegrini má italské předky. Jeho příjmení v italštině znamená poutníci.

 

Články o celebritě

Rakousko zavírá obchody, bary budou prázdné po 15. hodině. A Poláci zavírají hranice Rakousko zavírá obchody, bary budou prázdné po 15. hodině. A Poláci zavírají hranice V Rakousku budou kvůli šíření koronaviru od pondělí zavřeny obchody s výjimkou potravin, drogerií… číst článek
Čaputová podepíše 13. penze. Sporný zákon ale nechá přezkoumat ústavním soudem Čaputová podepíše 13. penze. Sporný zákon ale nechá přezkoumat ústavním soudem Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že nebude vetovat zákon o zavedení 13. penze pro… číst článek
Mazej do karantény! Dara Rolins to schytala kvůli koronaviru Mazej do karantény! Dara Rolins to schytala kvůli koronaviru Sotva se vrátila z pracovního pobytu v New Yorku, kde natáčela společně se zajíčkem Daliborem Štofanem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Karel Havlíček
Karel Havlíček