Peter Pellegrini | Celebwiki.cz

Peter Pellegrini

Datum narození: 6.10.1975
Místo narození: Banská Bystrica, Slovensko
Profese: politik strany SMER-SD, osmý premiér Slovenska
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik strany SMER-SD Peter Pellegrini se 22. března 2018 stal osmým předsedou vlády Slovenské republiky. Dříve byl ministrem školství či předsedou Národní rady SR.

Po absolvování oboru finance, bankovnictví a investování na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici a Ekonomické fakulty na Technické univerzitě v Košicích Peter Pellegriny začal podnikat.

PETER PELLEGRINI SRAZIL JELENA

V roce 2000 vstoupil do Smeru a dva roky nato se stal asistentem poslance této strany Ľubomíra Vážného. V letech 2006, 2010 a 2012 byl Peter Pellegrini zvolen poslancem. Počátkem července 2014 ho prezident Andrej Kiska jmenoval ministrem školství.

V listopadu 2014 oznámil Robert Fico, že Peter Pellegrini bude předsedou Národní rady SR, takže podal demisi na post ministra školství. Po volbách 2016 se stal místopředsedou vlády pro investice a informatizaci.

Po zavraždění investigativního novináře Jána Kuciaka 4. března 2018 propukla na Slovensku politická krize, která vedla k demisi vlády premiéra Roberta Fica. Prezident Andrej Kiska pak Petera Pellegriniho pověřil sestavením nové vlády, již jmenoval 22. března 2018.

O PETEROVI PELLEGRINIM ČTĚTE ZDE>>

Peter Pellegrini má italské předky. Jeho příjmení v italštině znamená poutníci.

 

Články o celebritě

Čaputová i premiér truchlí pro mrtvé děti z autobusu smrti: Život měly před sebou Čaputová i premiér truchlí pro mrtvé děti z autobusu smrti: Život měly před sebou Oběti děsivé dopravní nehody uctí Slovensko v pátek státním smutkem. Zdrceni jsou prezidentka Zuzana… číst článek
Autobus plný školáků se srazil s náklaďákem: Nejméně 12 mrtvých a mnoho zraněných! Autobus plný školáků se srazil s náklaďákem: Nejméně 12 mrtvých a mnoho zraněných! K tragické dopravní nehodě došlo ve středu odpoledne nedaleko slovenské Nitry. Nejméně 12 lidí nepřežilo… číst článek
Revoluční bageta, „sametová“ sedmnáctka i zákusky. Obchody „rejžují“ na oslavách revoluce Revoluční bageta, „sametová“ sedmnáctka i zákusky. Obchody „rejžují“ na oslavách revoluce Ne každý bere oslavy 30. výročí od pádu železné opony jako moment, kdy by si měli lidé připomenou… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Milan Richter
Milan Richter
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Alexandr Vondra
Alexandr Vondra
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová