Peter Pellegrini | Celebwiki.cz

Peter Pellegrini

Datum narození: 6.10.1975
Místo narození: Banská Bystrica, Slovensko
Profese: politik strany SMER-SD, osmý premiér Slovenska
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik strany SMER-SD Peter Pellegrini se 22. března 2018 stal osmým předsedou vlády Slovenské republiky. Dříve byl ministrem školství či předsedou Národní rady SR.

Po absolvování oboru finance, bankovnictví a investování na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici a Ekonomické fakulty na Technické univerzitě v Košicích Peter Pellegriny začal podnikat.

PETER PELLEGRINI SRAZIL JELENA

V roce 2000 vstoupil do Smeru a dva roky nato se stal asistentem poslance této strany Ľubomíra Vážného. V letech 2006, 2010 a 2012 byl Peter Pellegrini zvolen poslancem. Počátkem července 2014 ho prezident Andrej Kiska jmenoval ministrem školství.

V listopadu 2014 oznámil Robert Fico, že Peter Pellegrini bude předsedou Národní rady SR, takže podal demisi na post ministra školství. Po volbách 2016 se stal místopředsedou vlády pro investice a informatizaci.

Po zavraždění investigativního novináře Jána Kuciaka 4. března 2018 propukla na Slovensku politická krize, která vedla k demisi vlády premiéra Roberta Fica. Prezident Andrej Kiska pak Petera Pellegriniho pověřil sestavením nové vlády, již jmenoval 22. března 2018.

O PETEROVI PELLEGRINIM ČTĚTE ZDE>>

Peter Pellegrini má italské předky. Jeho příjmení v italštině znamená poutníci.

 

Články o celebritě

Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Seznam vzácných hostů! Kdo nepřišel a proč? Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Seznam vzácných hostů! Kdo nepřišel a proč? Zatímco veřejnost se s Karlem Gottem (†80) loučí dnes na Žofíně, dnešní zádušní mše v katedrále sv.… číst článek
Slováci se kvůli Gottovi stydí za Čaputovou, Češi si dobírají Babiše za odhad Slováci se kvůli Gottovi stydí za Čaputovou, Češi si dobírají Babiše za odhad Zesnulý zpěvák Karel Gott (†80) vyvolává v lidech emoce i po svém odchodu. Aktuálně hlavně kvůli… číst článek
Slováci si připomenou popravu novináře Kuciaka (†27). Demonstrovat se bude i v Brně Slováci si připomenou popravu novináře Kuciaka (†27). Demonstrovat se bude i v Brně V pátek si Slováci v několika městech doma i v zahraničí opět připomenou loňskou vraždu novináře… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová