Martin Vondrášek

Datum narození: 1. 8. 1973
Místo narození: Broumov
Profese: 12. policejní prezident PČR, pedagog
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Martin Vondrášek se v dubnu 2022 stal policejním prezidentem Policie České republiky. Ve funkci nahradil Jana Švejdara.

Kromě Střední odborné školy elektrotechnické v Hronově Martin Vondrášek absolvoval policejní management a kriminalistiku na Policejní akademii ČR v Praze a sociální pedagogiku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Vzdělával se také na Středoevropské policejní akademii (MEPA).

JAN VONDRÁŠEK V EPICENTRU BLESKU

U PČR Martin Vondrášek začínal v roce 1993 jako policejní inspektor v Hronově. Dále působil mj. na postu vedoucího oddělení pohraniční policie Teplice nad Metují nebo coby vedoucí skupiny a posléze oddělení na Oblastním ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Hradec Králové.

Vondrášek dělal pro dva prezidenty

Krátce (v letech 2007 až 2008) byl Martin Vondrášek zástupcem šéfa na Okresním ředitelství PČR Náchod. Poté jej kariérní postup přivedl do Prahy, kde začínal na postu náměstka ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, které v letech 2011 až 2014 řídil.

V roce 2012 Martin Vondrášek čelil kritice kvůli zásahu podřízených u dopravní nehody lobbisty Romana Janouška, který byl později odsouzen na 4,5 roku vězení za těžké ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Od 17. dubna 2014 do 31. března 2022 Martin Vondrášek zastával pozici prvního náměstka policejního prezidenta, tedy nejprve Tomáše Tuhého a poté Jana Švejdara.

Vondrášek dostal medaili od Zemana

V roce 2016 byl Martin Vondrášek prezidentem Milošem Zemanem jmenován brigádním generálem a roku 2020 generálmajorem. Téhož roku dostal od hlavy státu Medaili Za zásluhy I. stupně.

Ve funkci policejního prezidenta Martin Vondrášek 1. dubna 2022 nahradil Jana Švejdara, který se po rozhovoru s nastupujícím ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) rozhodl odstoupit.

O MARTINU VONDRÁŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Vondrášek je ženatý a má dvě děti.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Tereza Juščíková
Tereza Juščíková
zobrazit profil Daniel Farnbauer
Daniel Farnbauer
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
zobrazit profil Jakub Horák
Jakub Horák
zobrazit profil Gabriela Kloučková
Gabriela Kloučková