Tomáš Tuhý | Celebwiki.cz

Tomáš Tuhý

Datum narození: 8.1.1972
Místo narození: Město Albrechtice
Profese: bývalý policejní prezident, velvyslanec na Slovensku

Související celebrity

Životopis

Tomáš Tuhý začínal na Obvodním oddělení v Albrechticích. Z řadového policisty se vypracoval až na policejního prezidenta. Ve funkci byl od jara 2014 do podzimu 2018.

Ve služebním poměru byl Tomáš Tuhý od roku 1991. Z Obvodního oddělení ve Městě Albrechtice, které později také vedl, roku 2002 povýšil na zástupce ředitele Okresního ředitelství Policie ČR Jeseník, kde setrval do roku 2007, kdy se stal šéfem Okresního ředitelství Policie ČR Bruntál.

TOMÁŠ TUHÝ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Následujícího roku kariéra Tomáše Tuhého nabrala na obrátkách: stal se náměstkem ředitele Správy Severomoravského kraje Policie ČR, o rok později náměstkem ředitele Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje a v roce 2010 šéfem Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Z funkce odešel opět výš - od roku 2013 byl náměstkem policejního prezidenta pro vnější službu.

Od 1. března 2014 se Tomáš Tuhý stal prvním náměstkem policejního prezidenta a zároveň byl po rezignaci Petra Lessyho dočasně pověřen vedením policie. Následně jej ve výběrovém řízení komise jednomyslně doporučila na post policejního prezidenta. Tehdejší ministr vnitra Milan Chovanc ho do funkce jmenoval 12. dubna 2014.

Od prezidenta Miloše Zemana Tomáš Tuhý 28. října 2014 získal jmenování brigádním generálem; od 8. května 2016 je generálmajorem. Na podzim 2018 z funkce odešel a posléze se stal diplomatem - velvyslancem na Slovensku.

Ani působení policejního prezidenta Tomáše Tuhého nebylo, jak by se z jeho kariérního postupu dalo usoudit, naprosto bez mráčku. V létě 2016 ho policejní hlídka v Ostravě přistihla, když při řízení služebního auta výrazně překročil povolenou rychlost. A to právě bezpečnost na silnicích byla vždy jeho prioritou. TomášTuhý novinářům tehdy řekl, že je připraven nést důsledky, které vyplynou ze správního řízení.

Po absolvování Filozofické fakulty Ostravské univerzity Tomáš Tuhý vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Hovoří anglicky, rusky a polsky.

O TOMÁŠOVI TUHÉM ČTĚTE ZDE>>

Rodák z Města Albrechtice Tomáš Tuhý je rozvedený a má tři děti.

 

Články o celebritě

Čaputová v Praze: V zelených šatech a bez přítele čekala na „vrávorajícího“ Zemana  Čaputová v Praze: V zelených šatech a bez přítele čekala na „vrávorajícího“ Zemana Nejmladší prezidentka na světě je v Česku. Zuzana Čaputová – vítězka slovenských voleb - zahájila… číst článek
Kuberu na Slovensku přijal i Kiska. Před Hradem přibrzdil, pero poctivě vrátil Kuberu na Slovensku přijal i Kiska. Před Hradem přibrzdil, pero poctivě vrátil Jaroslav Kubera (ODS) vyrazil na svou první zahraniční cestu v roli předsedy Senátu. Dodržel letitou… číst článek
Hamáček jmenoval šéfem policie Švejdara. Kauzu Čapí hnízdo prý zvládne férově Hamáček jmenoval šéfem policie Švejdara. Kauzu Čapí hnízdo prý zvládne férově Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí ráno uvedl do úřadu nového policejního prezidenta Jana… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Petr Suchoň
Petr Suchoň
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko
zobrazit profil Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
zobrazit profil Jaroslav Zámečník
Jaroslav Zámečník
zobrazit profil Karel Šíp
Karel Šíp
zobrazit profil Jiří Dolejš
Jiří Dolejš
zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek
zobrazit profil Marek Dalík
Marek Dalík