Jaroslav Šaroch | Celebwiki.cz

Jaroslav Šaroch

Profese: bývalý prokurátor, někdejší advokát, státní zástupce

Související celebrity

Životopis

Coby stání zástupce se Jaroslav Šaroch, který se specializuje na řešení podvodů a ekonomických deliktů, do povědomí široké veřejnosti dostal kauzou Čapí hnízdo.

Po absolvování právnické fakulty Jaroslav Šaroch pracoval jako prokurátor. V roce 1992 se stal advokátem, opakovaně ale výkon advokacie pozastavoval a vracel se zpět na státní zastupitelství.

O JAROSLAVU ŠAROCHOVI ČTĚTE ZDE>>

V minulosti Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání někdejšího ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) a exšéfa Sazky Aleše Hušáka a také řešil kauzu bývalého ředitele TV Nova Vladimíra Železného.

V roce 2002 Jaroslav Šaroch poslal před soud lékařku Hanu Burešovou kvůli možnému šíření nakažlivé choroby z nedbalosti. Doktorka vyšetřovala muže s tuberkulózou, jehož poslala do Thomayerovy nemocnice, kam ovšem nedorazil a po několika dnech zemřel.

Od soudu Hana Burešová odešla s šestiměsíční podmínkou. Lékařka posléze dostala milost od tehdejšího prezidenta Václava Havla a navíc ji osvobodil Městský soud v Praze v odvolacím řízení.

K nejznámějším případům Jaroslava Šarocha patří kauza Čapí hnízdo, v níž v září 2019 zastavil trestní stíhání Andreje Babiše a dalších obviněných, čímž se stal terčem kritiky veřejnosti i opozičních politiků.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Zdeněk Izer
Zdeněk Izer
zobrazit profil Hanno Brühl
Hanno Brühl
zobrazit profil Dan Ťok
Dan Ťok
zobrazit profil Daniela Písařovicová
Daniela Písařovicová
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Libor Uhlík
Libor Uhlík
zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Olga Hepnarová
Olga Hepnarová