Jaroslav Šaroch

Jaroslav Šaroch

Profese: bývalý prokurátor, někdejší advokát, státní zástupce

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šaroch se do povědomí široké veřejnosti dostal kauzou Čapí hnízdo. Coby státní zástupce se specializuje na řešení podvodů a ekonomických deliktů.

Po absolvování právnické fakulty Jaroslav Šaroch pracoval jako prokurátor. V roce 1992 se stal advokátem, opakovaně ale výkon advokacie pozastavoval a vracel se zpět na státní zastupitelství.

O JAROSLAVU ŠAROCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Šaroch řešil kauzu Železného

V minulosti Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání někdejšího ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) a exšéfa Sazky Aleše Hušáka a také řešil kauzu bývalého ředitele TV Nova Vladimíra Železného.

V roce 2002 Jaroslav Šaroch poslal před soud lékařku Hanu Burešovou kvůli možnému šíření nakažlivé choroby z nedbalosti. Doktorka vyšetřovala muže s tuberkulózou, jehož poslala do Thomayerovy nemocnice, kam ovšem nedorazil a po několika dnech zemřel.

Šaroch zastil trestní stíhání Babiše

Od soudu Hana Burešová odešla s šestiměsíční podmínkou. Lékařka posléze dostala milost od tehdejšího prezidenta Václava Havla, a navíc ji osvobodil Městský soud v Praze v odvolacím řízení.

K nejznámějším případům Jaroslava Šarocha patří kauza Čapí hnízdo, v níž v září 2019 zastavil trestní stíhání Andreje Babiše a dalších obviněných, čímž se stal terčem kritiky veřejnosti i opozičních politiků.

 

Články o celebritě

Detaily z odůvodnění rozsudku nad Babišem: Soudce naznačil, kdo mohl lhát. Vnější tlak necítil Detaily z odůvodnění rozsudku nad Babišem: Soudce naznačil, kdo mohl lhát. Vnější tlak necítil Soudce Jan Šott necítil při rozhodování o kauze Čapího hnízda žádný vnější tlak. Politickými kroky o... číst článek
Velké finále kauzy Čapí hnízdo: Soud zprostil obžaloby Babiše i Nagyovou! Velké finále kauzy Čapí hnízdo: Soud zprostil obžaloby Babiše i Nagyovou! Pražský městský soud dnes nepravomocně osvobodil bývalého premiéra a prezidentského kandidáta Andrej... číst článek
Závěrečný monolog Babiše: Nikdy jsem nekradl! A vytáhl „polistopadový kartel“. Soudce expremiéra krotil Závěrečný monolog Babiše: Nikdy jsem nekradl! A vytáhl „polistopadový kartel“. Soudce expremiéra krotil Bývalý premiér a kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) dnes u soudu přednesl závěrečnou řeč v ka... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Filip Renč
Filip Renč
zobrazit profil Veronika Lálová
Veronika Lálová
zobrazit profil Miroslav Toman
Miroslav Toman
zobrazit profil Tomáš Klein
Tomáš Klein
zobrazit profil Svatava Simonová
Svatava Simonová
zobrazit profil Stanislava Lučková
Stanislava Lučková
zobrazit profil Jan Pešout
Jan Pešout
zobrazit profil Mikoláš Růžička
Mikoláš Růžička