Jaroslav Šaroch | Celebwiki.cz

Jaroslav Šaroch

Profese: bývalý prokurátor, někdejší advokát, státní zástupce

Související celebrity

Životopis

Coby stání zástupce se Jaroslav Šaroch, který se specializuje na řešení podvodů a ekonomických deliktů, do povědomí široké veřejnosti dostal kauzou Čapí hnízdo.

Po absolvování právnické fakulty Jaroslav Šaroch pracoval jako prokurátor. V roce 1992 se stal advokátem, opakovaně ale výkon advokacie pozastavoval a vracel se zpět na státní zastupitelství.

O JAROSLAVU ŠAROCHOVI ČTĚTE ZDE>>

V minulosti Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání někdejšího ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) a exšéfa Sazky Aleše Hušáka a také řešil kauzu bývalého ředitele TV Nova Vladimíra Železného.

V roce 2002 Jaroslav Šaroch poslal před soud lékařku Hanu Burešovou kvůli možnému šíření nakažlivé choroby z nedbalosti. Doktorka vyšetřovala muže s tuberkulózou, jehož poslala do Thomayerovy nemocnice, kam ovšem nedorazil a po několika dnech zemřel.

Od soudu Hana Burešová odešla s šestiměsíční podmínkou. Lékařka posléze dostala milost od tehdejšího prezidenta Václava Havla a navíc ji osvobodil Městský soud v Praze v odvolacím řízení.

K nejznámějším případům Jaroslava Šarocha patří kauza Čapí hnízdo, v níž v září 2019 zastavil trestní stíhání Andreje Babiše a dalších obviněných, čímž se stal terčem kritiky veřejnosti i opozičních politiků.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Zdeněk Kettner
Zdeněk Kettner
zobrazit profil Irena Pavlásková
Irena Pavlásková
zobrazit profil Milan Kožíšek
Milan Kožíšek
zobrazit profil Renata Kajdžas Angelov
Renata Kajdžas Angelov
zobrazit profil Jiří Milek
Jiří Milek
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Antonín Charouz
Antonín Charouz