Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik Milan Chovanec, který proslul především podezřele krátkým studiem a závratným zhubnutím, se stal ministrem vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Jeho krátce před volbami 2017 nahradil na postu šéfa strany.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance. Po Sametové revoluci 1989 začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10 a půl milionu korun.

MILAN CHOVANEC - ROZHOVOR PRO REFLEX 

Poté se Milan Chovanec vrhl do politiky. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla do té doby jeho nejkontroverznější kauza. Navštěvoval totiž kurzy celoživotního vzdělávání a po splnění nejasných podmínek skočil rovnou do 3. ročníku a za devět měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

O MILANU CHOVANCOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2013 do Poslanecké sněmovny byl Milan Chovanec zvolen v Pzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které "pučisti" vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U předsedy, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Zřejmě i proto si jej Bohuslav Sobotka vzal do vlády, kde dostal post ministra vnitra. Po svém odchodu z čela strany v červnu 2017, tedy jen pár měsíců před parlamentními volbami, mu jako 1. místopředsedovi svěřil šéfovské křeslo. Ve volbách 2017 se Milan Chovanec stal lídrem Plzeňského kraje.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

„Nebyl jsem opilý.“ Ondráček vysvětlil soudruhům z KSČM, proč chyběl při důvěře vládě „Nebyl jsem opilý.“ Ondráček vysvětlil soudruhům z KSČM, proč chyběl při důvěře vládě Poslanec Zdeněk Ondráček přišel dnes vedení KSČM vysvětlit, proč v noci na čtvrtek nehlasoval pro… číst článek
Vzpurný Chovanec nabídl, ať ČSSD jedná o jeho vyloučení. Odejde jako Sobotka? Vzpurný Chovanec nabídl, ať ČSSD jedná o jeho vyloučení. Odejde jako Sobotka? Bývalý úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec nabídl poslaneckému klubu sociálních demokratů, aby… číst článek
Bouřlivý noční flám. Létaly flašky i »srabi«: Česko má vládu s důvěrou!...po 16hodinové hádce Bouřlivý noční flám. Létaly flašky i »srabi«: Česko má vládu s důvěrou!...po 16hodinové hádce Byl to dlouhý flám a pořádně divoký. Česko se včera ráno probudilo z noční kocoviny už jako stabilnější… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček