Milan Chovanec | Celebwiki.cz

Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik Milan Chovanec, který proslul především podezřele krátkým studiem a závratným zhubnutím, se stal ministrem vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Jeho krátce před volbami 2017 nahradil na postu šéfa strany.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance. Po Sametové revoluci 1989 začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10 a půl milionu korun.

MILAN CHOVANEC - ROZHOVOR PRO REFLEX 

Poté se Milan Chovanec vrhl do politiky. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla do té doby jeho nejkontroverznější kauza. Navštěvoval totiž kurzy celoživotního vzdělávání a po splnění nejasných podmínek skočil rovnou do 3. ročníku a za devět měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

O MILANU CHOVANCOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2013 do Poslanecké sněmovny byl Milan Chovanec zvolen v Pzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které "pučisti" vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U předsedy, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Zřejmě i proto si jej Bohuslav Sobotka vzal do vlády, kde dostal post ministra vnitra. Po svém odchodu z čela strany v červnu 2017, tedy jen pár měsíců před parlamentními volbami, mu jako 1. místopředsedovi svěřil šéfovské křeslo.

Ve volbách 2017 se Milan Chovanec stal lídrem Plzeňského kraje a poslanecký mandát obhájil. Na sjezdu strany začátkem března 2019 potvrdil, že odchází ze Sněmovny.

 

 

 

 

Články o celebritě

ČSSD hrozí „definitivní zesměšnění“, Haška štve fraška. Expert: Odejít teď nemá smysl ČSSD hrozí „definitivní zesměšnění“, Haška štve fraška. Expert: Odejít teď nemá smysl ČSSD řeší, co dál. Varianta odchodu jejích ministrů z Babišovy vlády stále není zažehnána, objevují… číst článek
Babišova vláda zasedla bez ministrů z ČSSD. Hamáčkovu partu nahradili náměstci Babišova vláda zasedla bez ministrů z ČSSD. Hamáčkovu partu nahradili náměstci Vláda Andreje Babiše v pondělí zasedla v netradičním složení - bez vicepremiéra Jana Hamáčka a ministrů… číst článek
Komentář: Babiš přežil noční masakr. Teď je řada na ČSSD Komentář: Babiš přežil noční masakr. Teď je řada na ČSSD Ve středu bylo horko i ve Sněmovně. Už podruhé během tři čtvrtě roku opozice zkusila shodit vládu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš