Milan Chovanec

Datum narození: 31.1.1970
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ČSSD
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politik Milan Chovanec, který proslul především podezřele krátkým studiem a závratným zhubnutím, se stal ministrem vnitra za ČSSD ve vládě Bohuslava Sobotky. Jeho krátce před volbami 2017 nahradil na postu šéfa strany.

Milan Chovanec pracoval do roku 1989 v Československé bance. Po Sametové revoluci 1989 začal podnikat. Od roku 2001 byl šest let jediným společníkem ve firmě Plzeňský nábytek s.r.o. Svůj podíl prodal v roce 2007 za 10 a půl milionu korun.

MILAN CHOVANEC - ROZHOVOR PRO REFLEX 

Poté se Milan Chovanec vrhl do politiky. A už když byl plzeňským zastupitelem, přišla do té doby jeho nejkontroverznější kauza. Navštěvoval totiž kurzy celoživotního vzdělávání a po splnění nejasných podmínek skočil rovnou do 3. ročníku a za devět měsíců z něj byl bakalář.

Milan Chovanec proslul ale i mnohem pozitivnější věcí. Jako „nejtlustší politik“ se 175 kilogramy šel do sebe a zhubnul až neuvěřitelných 65 kilo. „Naštval jsem se na sebe a uklidnil jsem si to v sobě,“ říkal politik, který byl schopen sníst i kostku másla.

O MILANU CHOVANCOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2013 do Poslanecké sněmovny byl Milan Chovanec zvolen v Pzeňském kraji. Krátce po sečtení výsledků byl ale jedním z účastníků dnes již slavné „lánské schůzky“ s prezidentem Milošem Zemanem, po které "pučisti" vyzvali k odstoupení předsedu Bohuslava Sobotku.

Právě Milan Chovanec jako jediný schůzku přiznal a posléze dokonce prozradil některé detaily. U předsedy, který tlakům odolal a stal se premiérem, si tím zachránil kůži. Zřejmě i proto si jej Bohuslav Sobotka vzal do vlády, kde dostal post ministra vnitra. Po svém odchodu z čela strany v červnu 2017, tedy jen pár měsíců před parlamentními volbami, mu jako 1. místopředsedovi svěřil šéfovské křeslo. Ve volbách 2017 se Milan Chovanec stal lídrem Plzeňského kraje.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Zimola narychlo zmizel z vyhroceného jednání ČSSD. S čím se svěřil Hamáčkovi? Zimola narychlo zmizel z vyhroceného jednání ČSSD. S čím se svěřil Hamáčkovi? Pro sociální demokraty to byl důležitý politický podvečer. Jejich statutární místopředseda Jiří Zimola… číst článek
Referendum v ČSSD se protáhne do půlky června. A Hamáček má nový úkol Referendum v ČSSD se protáhne do půlky června. A Hamáček má nový úkol Referendum v ČSSD o vládě s Andrejem Babišem bude trvat od 21. května do 14. června. A na jednání… číst článek
Luxusní BMW pro ministry budou. I když se Babiš nad jejich nákupem tak rozohnil Luxusní BMW pro ministry budou. I když se Babiš nad jejich nákupem tak rozohnil Nová flotila luxusních „bavoráků“ nakonec na policejním prezidiu přece jen parkovat bude. V celkem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Jaromíra Vítková
Jaromíra Vítková