Miluše Horská

Miluše Horská

Datum narození: 26. 4. 1959
Místo narození: Humpolec
Profese: 3. senátorka za Pardubice, pedagožka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Bezpartijní Miluše Horská křeslo v horní komoře za obvod č. 43 - Pardubice poprvé získala v roce 2010. V senátních volbách 2022 mandát opět obhájila.

Vystudovala českobudějovickou pedagogickou fakultu. Poté Miluše Horská pracovala jako učitelka a posléze ředitelka základní školy. V roce 2008 začala přednášek na královéhradecké pedagogické fakultě.

Horskou podpořila i koalice SPOLU

Věnuje se zároveň neziskovému sektoru. Roku 2002 se stala předsedkyní správní rady Koalici nevládek Pardubicka. „Snažím se být prospěšná své vlasti jako občan a pomáhám budovat společnost na principech slušnosti, lidskosti a odpovědnosti,“ řekla o sobě Miluše Horská.

V roce 2010 Miluše Horská za hnutí Nestraníci získala křeslo v Senátu v obvodu č. 43 - Pardubice. Ve volbách 2016 post obhájila.

Do senátních voleb 2022 Miluši Horskou vyslala koalice KDU-ČSL a hnutí Nestraníci s podporou koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09). Z prvního místa postoupila do druhého kola, v němž zvítězila.

O MILUŠI HORSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Miluše Horská má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Předpověď počasí: Od poloviny týdne to začne! Předpověď počasí: Od poloviny týdne to začne! Jako by se počasí nemohlo rozhodnout, zda nás zahnat ke krbu, nebo lákat do přírody na výlet! Zataže... číst článek
Senát má nové vedení: Vystrčil potvrzen tajnou volbou jako předseda, v čele i Drahoš či Czernin Senát má nové vedení: Vystrčil potvrzen tajnou volbou jako předseda, v čele i Drahoš či Czernin Předsedou Senátu byl opětovně zvolen Miloš Vystrčil (ODS). Tak jako před dvěma lety neměl protikandi... číst článek
Zástupcem ombudsmana bude právník Schorm. Zemanovi kandidáti ve Sněmovně pohořeli Zástupcem ombudsmana bude právník Schorm. Zemanovi kandidáti ve Sněmovně pohořeli Novým zástupcem ombudsmana bude právník Vít Alexander Schorm, kterého nominoval Senát jako svého jed... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Krákora
Jaroslav Krákora
zobrazit profil Zdeněk Nekula
Zdeněk Nekula
zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař
zobrazit profil Karel Karika
Karel Karika
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Jaroslav Klaška
Jaroslav Klaška
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Ondřej Lochman
Ondřej Lochman