Miluše Horská | Celebwiki.cz
Miluše Horská

Miluše Horská

Datum narození: 26. 4. 1959
Místo narození: Humpolec
Profese: místopředsedkyně senátu
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Místopředsedkyně senátu Miluše Horská se dlouho živila jako pedagožka a s vyučováním nikdy nepřestala. Senátorkou se poprvé stala v roce 2010 jako nestranice, v roce 2016 mandát na Pardubicku obhájila.

Miluše Horská vystudovala českobudějovickou pedagogickou fakultu. Poté prošla mnoha základními školami, než v roce 1992 zakotvila v Základní a praktické škole Svítání. Z té se stala obecně prospěšná společnost, která se věnuje dětem i dospělým nejen s mentálním postižením. Miluše Horská je její dlouholetou ředitelkou.

Své zkušenosti ze speciální pedagogiky předává Miluše Horská, a to i jako místopředsedkyně horní komory parlamentu, studentům v Hradci Králové. Věnuje se zároveň neziskovému sektoru, dlouho předseda Koalici nevládek Pardubicka. "Snažím se být prospěšná své vlasti jako občan a pomáhám budovat společnost na principech slušnosti, lidskosti a odpovědnosti," řekla o sobě Miluše Horská.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

V roce 2010 Miluše Horská za hnutí Nestraníci zkusila kandidovat do senátu a ve druhém kole uspěla proti sociálnímu demokratovi Jiřímu Komárkovi. Místopředsedkyní senátu pak byla Miluše Horská zvolena v roce 2014.

Post senátorky se rozhodla Miluše Horská v říjnu 2016 na Pardubicku obhajovat, vedle Nestraníků si ji za společného kandidáta vybrala KDU-ČSL a SZ. ČSSD proti Miluši Horské nasadila lélkaře Vladimíra Ningera, TOP 09 ekonoma Jiřího Čáslavku, ANO radního Pardubic Miroslava Menšíka.

Miluše Horská má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Temný den a panská rasa: Vpád nacistů si v Praze připomněli legionáři i politici Temný den a panská rasa: Vpád nacistů si v Praze připomněli legionáři i politici Nejtemnější den moderních československých dějin. I tak překřtili politici 15. březen 1939 na pátečn... číst článek
Zeman má dovolenou, ukáže se jen na Štěpána. A vrátí se k tradici se šéfem Senátu Zeman má dovolenou, ukáže se jen na Štěpána. A vrátí se k tradici se šéfem Senátu O Miloši Zemanovi prý do konce roku neuslyšíme. Výjimkou bude jen 26. prosinec, na kdy chystá své tr... číst článek
Boj o šéfa Senátu vyhrál Kubera. Může brát přes 240 tisíc, pokud nestihnou probrat platy Boj o šéfa Senátu vyhrál Kubera. Může brát přes 240 tisíc, pokud nestihnou probrat platy Novým předsedou Senátu se stal Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla (... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Bohumil Šimek
Bohumil Šimek
zobrazit profil Igor Matovič
Igor Matovič
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová