Karel Zitterbart

Karel Zitterbart

Datum narození: 8. 10. 1978
Místo narození: Brno
Profese: 3. senátor za obvod č. 57 - Vyškov, onkolog
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Bezpartijní Karel Zitterbart ve volbách 2020 za hnutí STAN a Piráty postoupil do druhého kola v boji o křeslo v Senátu za obvod číslo 57 - Vyškov, v němž porazil Jaroslava Klašku.

Po Gymnáziu T. G. Masaryka v Zastávce u Brna Karel Zitterbart absolvoval obor všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity a posléze doktorský obor onkologie tamtéž.

Pracoval na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno, kde byl i zástupcem primáře. Karel Zitterbart působil na Klinice dětské onkologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a jako člen Akademického senátu Masarykovy univerzity a Akademického senátu Lékařské fakulty MU.

Léčil na pohotovostních službách na Dětském oddělení Nemocnice Boskovice. Koncem roku 2019 si Karel Zitterbart otevřel vlastní praxi praktického dětského lékaře v brněnské čtvrti Lesná.

V letech 1998 až 2003 byl členem US-DEU. Neúspěšně nestraník Karel Zitterbart kandidoval v roce 2014 za TOP 09 do Zastupitelstva MČ Brno-sever, roku 2017 za hnutí STAN do Sněmovny a v roce 2018 za KDU-ČSL do Zastupitelstva obce Mokrá-Horákov. 

Za hnutí STAN a Piráty se Karel Zitterbart v senátních volbách 2020 dostal z 2. místa do druhého kola, a to za obvod č. 57 - Vyškov. V něm porazil Jaroslava Klašku (KDU-ČSL a podporou TOP 09)

Mezi koníčky Karla Zitterbara patří chov koček plemene cornish rex.

Karel Zitterbart žije s partnerkou a se synem.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Jaroslav Zeman
Jaroslav Zeman
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Filip Ušák
Filip Ušák
zobrazit profil Jana Levová
Jana Levová