Jean-Claude Juncker | Celebwiki.cz

Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9. 12. 1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Brexitová dohoda je na světě. Johnson se domluvil s Junckerem, jak Británie opustí EU Brexitová dohoda je na světě. Johnson se domluvil s Junckerem, jak Británie opustí EU Británie a Evropská unie se dohodly na podmínkách brexitu. Informovali o tom ve čtvrtek na twitteru ... číst článek
Zádrhel v EU: Juncker si prodlouží šichtu, nová komise nastoupí se zpožděním Zádrhel v EU: Juncker si prodlouží šichtu, nová komise nastoupí se zpožděním Nová Evropská komise v čele s Ursulou von der Leyenovou se neujme úřadu 1. listopadu, jak bylo původ... číst článek
Jourová na Hrad? Eurokomisařka nevyloučila kandidaturu. Promluvila i o sebevraždě Jourová na Hrad? Eurokomisařka nevyloučila kandidaturu. Promluvila i o sebevraždě Nejvlivnější Češka v Bruselu Věra Jourová skončila před 13 lety ve vězení. Soud ji nakonec osvobodil... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Vojtěch Pikal
Vojtěch Pikal
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Josef Janů
Josef Janů
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola