Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Nejžhavějším kandidátem na Junckerův post je lidovec Weber. Jeho volba rozdělila Čechy Nejžhavějším kandidátem na Junckerův post je lidovec Weber. Jeho volba rozdělila Čechy Předseda lidovecké frakce Evropského parlamentu, kam spadají poslanci KDU-ČSL, STAN a TOP 09, bude… číst článek
Místo střídání času totální chaos: Přeřídíme si hodinky i cestou do Německa? Místo střídání času totální chaos: Přeřídíme si hodinky i cestou do Německa? V Evropské unii může teď nastat chaos, aspoň pokud politici nenajdou společnou řeč kolem konce střídání… číst článek
Šojdrová jela do Řecka hledat syrské sirotky. Chce za Babišem, z mise má radost Šojdrová jela do Řecka hledat syrské sirotky. Chce za Babišem, z mise má radost Řecké úřady chtějí spolupracovat s Českou republikou ve věci dětských uprchlíků bez doprovodu, uvedla… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Roman Celý
Roman Celý
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska