Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Blábolíte, pustil se Skopeček z ODS do soupeře. A schytal to i Juncker Blábolíte, pustil se Skopeček z ODS do soupeře. A schytal to i Juncker S výměnou operátora se pral jen několik dní, a když jede na služební cestu do Německa, rodinný nákup… číst článek
Lidé se učí kupovat kvalitní jídlo, cenu másla neovlivním, říká ministr Jurečka Lidé se učí kupovat kvalitní jídlo, cenu másla neovlivním, říká ministr Jurečka Osobní averzi k výrobcům, kteří pohořeli v testu srovnání kvality potravin se zahraničím, nemá a… číst článek
„Blbci a bláboly!“ Politici se zhádali nad drahým máslem a špatnými potravinami „Blbci a bláboly!“ Politici se zhádali nad drahým máslem a špatnými potravinami Vypadá to, že nejdiskutovanějším tématem předvolební kampaně bude cena a kvalita potravin, včetně… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil Michal Moroz
Michal Moroz
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík