Jean-Claude Juncker | Celebwiki.cz

Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Zádrhel v EU: Juncker si prodlouží šichtu, nová komise nastoupí se zpožděním Zádrhel v EU: Juncker si prodlouží šichtu, nová komise nastoupí se zpožděním Nová Evropská komise v čele s Ursulou von der Leyenovou se neujme úřadu 1. listopadu, jak bylo původně… číst článek
Jourová na Hrad? Eurokomisařka nevyloučila kandidaturu. Promluvila i o sebevraždě Jourová na Hrad? Eurokomisařka nevyloučila kandidaturu. Promluvila i o sebevraždě Nejvlivnější Češka v Bruselu Věra Jourová skončila před 13 lety ve vězení. Soud ji nakonec osvobodil… číst článek
Petříček sepsul tureckého velvyslance. Zmínil smrt civilistů v Sýrii i konec invaze Petříček sepsul tureckého velvyslance. Zmínil smrt civilistů v Sýrii i konec invaze Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v pondělí zopakoval tureckému velvyslanci, že prioritou Evropské… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil Leo Luzar
Leo Luzar