Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Juncker promluvil o vraždě Kuciaka: Pellegrini mi všechno vysvětlil Juncker promluvil o vraždě Kuciaka: Pellegrini mi všechno vysvětlil O vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové (†27) se… číst článek
Babiš kvůli Orbánovi „promrskal“ maďarštinu. Okamura řeší Sorose i neziskovky Babiš kvůli Orbánovi „promrskal“ maďarštinu. Okamura řeší Sorose i neziskovky Suverénní vítězství, které svědčí o tom, že Maďaři si přejí pokračovat v tom kurzu, který nastavila… číst článek
„Chceme Wi-Fi na hřišti.“ EU dává miliardy na internet, sáhlo po nich 170 obcí „Chceme Wi-Fi na hřišti.“ EU dává miliardy na internet, sáhlo po nich 170 obcí V parcích, knihovnách, na hřištích pro děti i na dalších veřejných místech by měl být už brzy bezplatný… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Jaromíra Vítková
Jaromíra Vítková