Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Babiš kvůli migrantům mluví o „cestě do pekel“. Rozohnil ho dopis z Itálie Babiš kvůli migrantům mluví o „cestě do pekel“. Rozohnil ho dopis z Itálie Česká republika dostala žádost italského premiéra, aby země Evropské unie pomohly se 450 migranty,… číst článek
Kurz vyhlásil boj s migranty a slibuje blahobyt. Rakousko převzalo otěže EU Kurz vyhlásil boj s migranty a slibuje blahobyt. Rakousko převzalo otěže EU Předsednictví v Evropské unii, respektivě v Radě EU, převzalo od 1. července po Bulharech Rakousko.… číst článek
Clem na máslo a bourbon „nakrkla“ EU Trumpa. Zuří obchodní válka, zasáhne i Česko Clem na máslo a bourbon „nakrkla“ EU Trumpa. Zuří obchodní válka, zasáhne i Česko Přesně před 50 lety vznikla v rámci EU jednotná celní unie, která je dnes klíčová v obchodní válce… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček