Jean-Claude Juncker | Celebwiki.cz

Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9. 12. 1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Zádrhel v EU: Juncker si prodlouží šichtu, nová komise nastoupí se zpožděním Zádrhel v EU: Juncker si prodlouží šichtu, nová komise nastoupí se zpožděním Nová Evropská komise v čele s Ursulou von der Leyenovou se neujme úřadu 1. listopadu, jak bylo původ... číst článek
Jourová na Hrad? Eurokomisařka nevyloučila kandidaturu. Promluvila i o sebevraždě Jourová na Hrad? Eurokomisařka nevyloučila kandidaturu. Promluvila i o sebevraždě Nejvlivnější Češka v Bruselu Věra Jourová skončila před 13 lety ve vězení. Soud ji nakonec osvobodil... číst článek
Petříček sepsul tureckého velvyslance. Zmínil smrt civilistů v Sýrii i konec invaze Petříček sepsul tureckého velvyslance. Zmínil smrt civilistů v Sýrii i konec invaze Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v pondělí zopakoval tureckému velvyslanci, že prioritou Evro... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Jakub Janda
Jakub Janda
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Václav Heřman
Václav Heřman
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník