Jean-Claude Juncker | Celebwiki.cz

Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Petříček sepsul tureckého velvyslance. Zmínil smrt civilistů v Sýrii i konec invaze Petříček sepsul tureckého velvyslance. Zmínil smrt civilistů v Sýrii i konec invaze Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v pondělí zopakoval tureckému velvyslanci, že prioritou Evropské… číst článek
Babiš: Vstupu Turecka do Sýrie šlo zabránit. Premiér přikývl hlasu Bruselu Babiš: Vstupu Turecka do Sýrie šlo zabránit. Premiér přikývl hlasu Bruselu Česká republika se ztotožňuje se společným postojem Evropské unie, která tureckou vojenskou operaci… číst článek
Francie truchlí za exprezidenta. S Chiracem (†86) se rozloučí celý svět, za Česko dorazí Vondráček Francie truchlí za exprezidenta. S Chiracem (†86) se rozloučí celý svět, za Česko dorazí Vondráček Pohřeb bývalého francouzského prezidenta Jacquesa Chiraka, který zemřel ve čtvrtek 26. září v 86… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka