Vladimír Kruliš | Celebwiki.cz

Vladimír Kruliš

Datum narození: 27. 10. 1981
Místo narození: Brno
Profese: ředitel Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Vladimír Kruliš se v únoru 2018 stal ředitelem Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky. Zájem médií vyvolal zejména vztahem s dcerou Miloše Zemana a nehodou v policejním voze.

Po německém gymnáziu v Brně Vladimír Kruliš absolvoval studia marketingu a médií na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Deset let nato, tedy roku 2017, získal na fakultě managementu a ekonomiky titul Ph.D.

VLADIMÍR KRULIŠ HAVAROVAL V POLICEJNÍM BMW

Roku 2008 Vladimír Kruliš stál u zrodu agentury Studio reklamy. Rok nato se stal členem Strany Práv Občanů (SPO). Do této partaje ho přivedl bývalý senátor František Čuba, někdejší šéf JZD Slušovice.

V parlamentních volbách 2010 Vladimír Kruliš kandidoval na Zlínsku. Strana se do Sněmovny vůbec nedostala. V roce 2011 organizoval Petici za přímou volbu, která získala více než sto tisíc podpisů občanů. Díky ní se podařilo přimět zákonodárce k přijetí zákona o přímé volbě prezidenta, jímž se záhy stal Miloš Zeman.

Na sjezdu SPO v březnu 2013 byl Vladimír Kruliš zvolen místopředsedou strany. Funkci zastával rok. Zabodoval jako hlavní organizátor Petice za zákon o prokázání původu příjmů a majetku, která se díky 150 479 podpisům zařadila mezi největší v ČR.

V červnu 2014 Vladimír Kruliš začal pracovat pro Miloše Zemana v Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky. V dubnu 2016 obdržel Medaili II. stupně od Českého svazu bojovníků za svobodu. V krajských volbách 2016 se mu nepodařilo stát se zastupitelem Zlínského kraje.

Zato v Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Miloše Zemana Vladimír Kruliš stoupal výš, až se v únoru 2018 stal jeho ředitelem.

O VLADIMÍRU KRULIŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimír Kruliš pochází z rodiny výtvarnice Aleny Krulišové a emeritního rektora Západomoravské vysoké školy Třebíč Petra Kruliše.

V červnu 2013 média odhalila jeho vztah s Kateřinou Zemanovou, dcerou Miloše Zemana, který si jej zřejmě velmi oblíbil. V rozhovoru pro Blesk totiž uvedl: „Já znám Vladimíra Kruliše několik let. A nepoznal jsem v jeho generaci slušnějšího člověka, než je on.“

Vztah Vladimíra Kruliše s Kateřinou Zemanovou po několika měsících skončil. Důvody nechtěl, zřejmě jako pravý gentleman, nijak komentovat. Řekl pouze: „Káťa je skvělá holka a přeju si, ať je šťastná. Bez ohledu na to, jestli jsem, nebo nejsem součástí toho štěstí já.“

 

Články o celebritě

Zdrcená asistentka Kubery (†72) popsala jeho poslední minuty. Bude státní pohřeb? Zdrcená asistentka Kubery (†72) popsala jeho poslední minuty. Bude státní pohřeb? Všechno bylo v pořádku. A najednou přišla nevolnost, sanitka a úmrtí. Asistentka zesnulého předsedy ... číst článek
Hrad ukázal, jak hodoval o Vánocích TGM: Candát, bažant i sladké Masarykovky Hrad ukázal, jak hodoval o Vánocích TGM: Candát, bažant i sladké Masarykovky Pražský hrad odkryl další zajímavosti ze života prezidentů. Tentokrát ukázal štědrovečerní tabuli pr... číst článek
Alex Mynářová nelítostně sepsula Forejta: „Je to odborník na kokain a prostituty“ Alex Mynářová nelítostně sepsula Forejta: „Je to odborník na kokain a prostituty“ Tahle přestřelka nabrala pořádné grády. Alex Mynářová nemilosrdně zaútočila na bývalého šéfa hradníh... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jaromír Dědeček
Jaromír Dědeček
zobrazit profil Kim Čong-un
Kim Čong-un
zobrazit profil Ondřej Mirovský
Ondřej Mirovský
zobrazit profil Jan Bubeník
Jan Bubeník
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Natálie Hoštáková
Natálie Hoštáková
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Jiří Burian
Jiří Burian