Jiří Běhounek | Celebwiki.cz

Jiří Běhounek

Datum narození: 13.5.1952
Místo narození: Praha
Profese: politik ČSSD, hejtman kraje Vysočina
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek je politik ČSSD, jenž tento post poprvé získal roku 2008. Křeslo uhájil i ve volbách 2012 a 2016.

Jiří Běhounek střední i vysokou školu vystudoval v hlavním městě, směřoval zde k oboru lékařství. Jako postgraduální studium si zvolil atestaci ortopedie. Po ukončení studia nastoupil v roce 1976 na Ortopedické oddělení Nemocnice Pelhřimov a ještě tentýž rok byl jmenován tamním primářem. Tohoto místa se vzdal až v roce 2008, kdy byl zvolen hejtmanem.

V roce 1985 vstoupil Jiří Běhounek do KSČ, v roce 1989 z ní však zase vystoupil. Od roku 1998 působil jako člen zastupitelstva města Pelhřimov a mezi lety 2002 a 2010 jako člen Rady města. V roce 2004 kandidoval do zastupitelstva Kraje Vysočina a uspěl.

O čtyři roky později na Vysočině zvítězila ČSSD v krajských volbách a Jiří Běhounek byl lídrem kandidátky. Proto ho v listopadu 2008 krajské zastupitelstvo zvolilo hejtmanem Kraje Vysočina. Post obhájil i v roce 2012, stejně jako ve volbách 2016. V parlamentních volbách 2017 se stal opět lídrem ČSSD v Kraji Vysočina.

O JIŘÍM BĚHOUNKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2013 byl zvolen i do Sněmovny. Jelikož ČSSD zakázala svým členům kumulovat funkce, muselo se několik poslanců rozhodnout, který složí mandát. Jiří Běhounek však ještě s karlovarským hejtmanem Josefem Novotným ohlásili, že si hodlají ponechat obě funkce. Jiří Běhounek argumentoval jednoduchostí vedení Kraje Vysočina a faktem, že v případě odstoupení z postu poslance by ho nahradil kontroverzní politik Petr Zgarba.

Jiří Běhounek je ženatý a má dceru a syna.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Šmarda nebude ministrem kultury, nominace se vzdal. Hamáček: Mrzí mě to Šmarda nebude ministrem kultury, nominace se vzdal. Hamáček: Mrzí mě to Michal Šmarda se vzdal nominace na ministra kultury. V pondělí večer o svém rozhodnutí informoval… číst článek
Hašek varuje ČSSD před návratem „oranžové TOP 09“. Běhounek a Škromach přikývli Hašek varuje ČSSD před návratem „oranžové TOP 09“. Běhounek a Škromach přikývli Jako kruté opakování historické chyby. Tak vidí případný odchod ministrů ČSSD z vlády kvůli aktuální… číst článek
Kremlík chce převychovat piráty silnic. A zmínil „sprosťárnu“ u dálničních známek Kremlík chce převychovat piráty silnic. A zmínil „sprosťárnu“ u dálničních známek Chceš zase jezdit? Tak hybaj k psychologovi. Piráti silnic, kteří si svým agresivním chováním vykoledují… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková
zobrazit profil Michaela Marksová-Tominová
Michaela Marksová-Tominová
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Věra Procházková
Věra Procházková