Jiří Běhounek | Celebwiki.cz

Jiří Běhounek

Datum narození: 13. 5. 1952
Místo narození: Praha
Profese: politik ČSSD, hejtman kraje Vysočina
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek je politik ČSSD, jenž tento post poprvé získal roku 2008. Křeslo uhájil i ve volbách 2012 a 2016.

Jiří Běhounek střední i vysokou školu vystudoval v hlavním městě, směřoval zde k oboru lékařství. Jako postgraduální studium si zvolil atestaci ortopedie. Po ukončení studia nastoupil v roce 1976 na Ortopedické oddělení Nemocnice Pelhřimov a ještě tentýž rok byl jmenován tamním primářem. Tohoto místa se vzdal až v roce 2008, kdy byl zvolen hejtmanem.

V roce 1985 vstoupil Jiří Běhounek do KSČ, v roce 1989 z ní však zase vystoupil. Od roku 1998 působil jako člen zastupitelstva města Pelhřimov a mezi lety 2002 a 2010 jako člen Rady města. V roce 2004 kandidoval do zastupitelstva Kraje Vysočina a uspěl.

O čtyři roky později na Vysočině zvítězila ČSSD v krajských volbách a Jiří Běhounek byl lídrem kandidátky. Proto ho v listopadu 2008 krajské zastupitelstvo zvolilo hejtmanem Kraje Vysočina. Post obhájil i v roce 2012, stejně jako ve volbách 2016. V parlamentních volbách 2017 se stal opět lídrem ČSSD v Kraji Vysočina.

O JIŘÍM BĚHOUNKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2013 byl zvolen i do Sněmovny. Jelikož ČSSD zakázala svým členům kumulovat funkce, muselo se několik poslanců rozhodnout, který složí mandát. Jiří Běhounek však ještě s karlovarským hejtmanem Josefem Novotným ohlásili, že si hodlají ponechat obě funkce. Jiří Běhounek argumentoval jednoduchostí vedení Kraje Vysočina a faktem, že v případě odstoupení z postu poslance by ho nahradil kontroverzní politik Petr Zgarba.

Jiří Běhounek je ženatý a má dceru a syna.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Koronavirus v Česku: Politici v první linii. Vojtěchovi jde o krk, Hamáček boduje Koronavirus v Česku: Politici v první linii. Vojtěchovi jde o krk, Hamáček boduje Nejdůležitější rezort v době koronavirové? Člověka logicky napadne ministerstvo zdravotnictví, které... číst článek
Vojtěch na pranýři kvůli rouškám: „Ať je ministr Prymula,“ zní z ČSSD. Co na to Prymula? Vojtěch na pranýři kvůli rouškám: „Ať je ministr Prymula,“ zní z ČSSD. Co na to Prymula? Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se ocitl pod pořádným tlakem. A to kvůli nadále nedobré ... číst článek
Hamza: Vstupné vrátíme. Ale chce to čas, žádná pojišťovna nám nepomůže Hamza: Vstupné vrátíme. Ale chce to čas, žádná pojišťovna nám nepomůže Tušil, že k této situaci může dojít. Byl v kontaktu s politiky, vnímal novinky ze světa i Česka. „A ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil