Jiří Běhounek | Celebwiki.cz

Jiří Běhounek

Datum narození: 13.5.1952
Místo narození: Praha
Profese: politik ČSSD, hejtman kraje Vysočina
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek je politik ČSSD, jenž tento post poprvé získal roku 2008. Křeslo uhájil i ve volbách 2012 a 2016.

Jiří Běhounek střední i vysokou školu vystudoval v hlavním městě, směřoval zde k oboru lékařství. Jako postgraduální studium si zvolil atestaci ortopedie. Po ukončení studia nastoupil v roce 1976 na Ortopedické oddělení Nemocnice Pelhřimov a ještě tentýž rok byl jmenován tamním primářem. Tohoto místa se vzdal až v roce 2008, kdy byl zvolen hejtmanem.

V roce 1985 vstoupil Jiří Běhounek do KSČ, v roce 1989 z ní však zase vystoupil. Od roku 1998 působil jako člen zastupitelstva města Pelhřimov a mezi lety 2002 a 2010 jako člen Rady města. V roce 2004 kandidoval do zastupitelstva Kraje Vysočina a uspěl.

O čtyři roky později na Vysočině zvítězila ČSSD v krajských volbách a Jiří Běhounek byl lídrem kandidátky. Proto ho v listopadu 2008 krajské zastupitelstvo zvolilo hejtmanem Kraje Vysočina. Post obhájil i v roce 2012, stejně jako ve volbách 2016. V parlamentních volbách 2017 se stal opět lídrem ČSSD v Kraji Vysočina.

O JIŘÍM BĚHOUNKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2013 byl zvolen i do Sněmovny. Jelikož ČSSD zakázala svým členům kumulovat funkce, muselo se několik poslanců rozhodnout, který složí mandát. Jiří Běhounek však ještě s karlovarským hejtmanem Josefem Novotným ohlásili, že si hodlají ponechat obě funkce. Jiří Běhounek argumentoval jednoduchostí vedení Kraje Vysočina a faktem, že v případě odstoupení z postu poslance by ho nahradil kontroverzní politik Petr Zgarba.

Jiří Běhounek je ženatý a má dceru a syna.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Za těhotnou hejtmanku má ANO nástupce. Ukázali na bývalého šéfa „měšťáků“ Za těhotnou hejtmanku má ANO nástupce. Ukázali na bývalého šéfa „měšťáků“ Těhotnou hejtmanku Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO) by měl v čele Karlovarského kraje nahradit… číst článek
Hejtman Běhounek znovu povede ČSSD do voleb na Vysočině, získal podporu v kraji Hejtman Běhounek znovu povede ČSSD do voleb na Vysočině, získal podporu v kraji Kandidátku sociálních demokratů na Vysočině příští rok v krajských volbách znovu povede nestraník… číst článek
ČSSD rokovala o vládě a krizi, za Hamáčkem stojí. Foldyna v klubu zůstává. Strana Babiše neopustí ČSSD rokovala o vládě a krizi, za Hamáčkem stojí. Foldyna v klubu zůstává. Strana Babiše neopustí Celý poslanecký klub ČSSD stojí za Janem Hamáčkem jako předsedou strany. Nikdo mu nevytkl jeho konání… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl
zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák