Jiří Běhounek | Celebwiki.cz

Jiří Běhounek

Datum narození: 13. 5. 1952
Místo narození: Praha
Profese: politik ČSSD, hejtman kraje Vysočina
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek je politik ČSSD, jenž tento post poprvé získal roku 2008. Křeslo uhájil i ve volbách 2012 a 2016.

Jiří Běhounek střední i vysokou školu vystudoval v hlavním městě, směřoval zde k oboru lékařství. Jako postgraduální studium si zvolil atestaci ortopedie. Po ukončení studia nastoupil v roce 1976 na Ortopedické oddělení Nemocnice Pelhřimov a ještě tentýž rok byl jmenován tamním primářem. Tohoto místa se vzdal až v roce 2008, kdy byl zvolen hejtmanem.

V roce 1985 vstoupil Jiří Běhounek do KSČ, v roce 1989 z ní však zase vystoupil. Od roku 1998 působil jako člen zastupitelstva města Pelhřimov a mezi lety 2002 a 2010 jako člen Rady města. V roce 2004 kandidoval do zastupitelstva Kraje Vysočina a uspěl.

O čtyři roky později na Vysočině zvítězila ČSSD v krajských volbách a Jiří Běhounek byl lídrem kandidátky. Proto ho v listopadu 2008 krajské zastupitelstvo zvolilo hejtmanem Kraje Vysočina. Post obhájil i v roce 2012, stejně jako ve volbách 2016. V parlamentních volbách 2017 se stal opět lídrem ČSSD v Kraji Vysočina.

O JIŘÍM BĚHOUNKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2013 byl zvolen i do Sněmovny. Jelikož ČSSD zakázala svým členům kumulovat funkce, muselo se několik poslanců rozhodnout, který složí mandát. Jiří Běhounek však ještě s karlovarským hejtmanem Josefem Novotným ohlásili, že si hodlají ponechat obě funkce. Jiří Běhounek argumentoval jednoduchostí vedení Kraje Vysočina a faktem, že v případě odstoupení z postu poslance by ho nahradil kontroverzní politik Petr Zgarba.

Jiří Běhounek je ženatý a má dceru a syna.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Vojtěch na pranýři kvůli rouškám: „Ať je ministr Prymula,“ zní z ČSSD. Co na to Prymula? Vojtěch na pranýři kvůli rouškám: „Ať je ministr Prymula,“ zní z ČSSD. Co na to Prymula? Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se ocitl pod pořádným tlakem. A to kvůli nadále nedobré ... číst článek
Hamza: Vstupné vrátíme. Ale chce to čas, žádná pojišťovna nám nepomůže Hamza: Vstupné vrátíme. Ale chce to čas, žádná pojišťovna nám nepomůže Tušil, že k této situaci může dojít. Byl v kontaktu s politiky, vnímal novinky ze světa i Česka. „A ... číst článek
Naděje! Lék na koronavirus už je blízko! Naděje! Lék na koronavirus už je blízko! Nezadržitelně se šíří, zabíjí lidi, způsobuje paniku. Nakažených novým koronavirem je celosvětově už... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Zámečník
Jaroslav Zámečník
zobrazit profil Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský