Související celebrity

Životopis

Ivana Zemanová, druhá manželka 3. prezidenta ČR Miloše Zemana, byla od 8. března 2013 deset let první dámou.

Ivana Zemanová, rozená Ivana Bednarčíková, je česko-slovenského původu. Otec, Slovák Pavel Bednarčík, byl politický vězeň. Během studia na gymnáziu v Popradu byl zatčen a společně s několika studenty obviněn z velezrady, za což dostal tři roky vězení. Po propuštění se seznámil s Češkou Anastázií Plánkovou, poštovní úřednicí, s níž měl syna Petra (*1961) a dceru Ivanu (*1965).

IVANA ZEMANOVÁ RADIKÁLNĚ ZMĚNILA ŠATNÍK

Kvůli Zemanovi nedodělala vysokou

Ivana Zemanová vystudovala gymnázium v Bystřici nad Pernštejnem a na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně poté začala studovat obor romanistika. Se svým budoucím manželem, tehdy ještě vědeckým pracovníkem Prognostického ústavu ČSAV a poslancem Milošem Zemanem, se Ivana Bednarčíková seznámila v roce 1990.

Kvůli charismatickému, o dvacet let staršímu a rozvedenému muži přerušila studium (i když měla už rozpracovanou diplomovou práci) a stala jeho asistentkou. V srpnu 1993 se vzali na Novoměstské radnici v Praze. To už byla Ivana Zemanová těhotná, dcera Kateřina se jim narodila 1. ledna 1994.

Zemanová s manželem žili odděleně

Po odchodu Miloše Zemana z postu předsedy vlády do penze začali žít manželé odděleně: Miloš Zeman na Vysočině v Novém Veselí, Ivana Zemanová s dcerou v panelovém bytě v pražských Stodůlkách.

PROMĚNY IVANY ZEMANOVÉ

Mezi zaměstnání Ivany Zemanové patřila např. propagace projektu Česká kulturní sezóna ve Francii 2002, který organizovalo ministerstvo kultury. Pracovala též jako vedoucí oddělení obchodu dovozce moldavských vín Mold Vin CZ manželova přítele a sponzora Strany práv občanů - Zemanovci Zdeňka Zbytka. Působila též jako produkční odboru kultury Správy Pražského hradu.

O IVANĚ ZEMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Zemanová se nezapojila do kampaně

Ivana Zemanová se od zvolení Miloše Zemana prezidentem ČR občas představila na mezinárodních návštěvách. S manželem se také začala účastnit dalších akcí, např. otevření nové botanické zahrady, kde se ukázala jako obrovská znalkyně květin. Na rozdíl od dcery Kateřiny se nezapojila do manželovy prezidentské volební kampaně v roce 2012. Před volbami 2018 mu podporu vyjádřila.

Manželovi Ivany Zemanové prezidentský mandát vypršel o půlnoci 8. března 2023.

  

 

Články o celebritě

Rošády na Hradě: Kdo končí se Zemanem a kdo přichází s Pavlem? Rošády na Hradě: Kdo končí se Zemanem a kdo přichází s Pavlem? Už dnes se stane českým prezidentem Petr Pavel (61). Ten totiž slavnostně složí slib, čímž nahradí p... číst článek
TOP 10 hlášek Miloše Zemana: Pitomci, dementi, smrt abstinentům i likvidace novinářů TOP 10 hlášek Miloše Zemana: Pitomci, dementi, smrt abstinentům i likvidace novinářů Prezident Miloš Zeman (78) už dnes zhasne pomyslné světlo a předá klíče od Pražského hradu svému nás... číst článek
Končící prezident buduje svou kancelář: Asistentku Zemanovi bude dělat manželka, prozradil Mynář Končící prezident buduje svou kancelář: Asistentku Zemanovi bude dělat manželka, prozradil Mynář Prezident Miloš Zeman byl dnes naposledy ve své kanceláři na Pražském hradě. V lánské pracovně bude ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Tereza Prucková Bufková
Tereza Prucková Bufková
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Marcela Skřivánková
Marcela Skřivánková
zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Mariem Mhadhbi
Mariem Mhadhbi
zobrazit profil Michal Janotka
Michal Janotka
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová