Související celebrity

Životopis

Ivana Zemanová, druhá manželka 3. prezidenta ČR Miloše Zemana, byla od 8. března 2013 deset let první dámou.

Ivana Zemanová, rozená Ivana Bednarčíková, je česko-slovenského původu. Otec, Slovák Pavel Bednarčík, byl politický vězeň. Během studia na gymnáziu v Popradu byl zatčen a společně s několika studenty obviněn z velezrady, za což dostal tři roky vězení. Po propuštění se seznámil s Češkou Anastázií Plánkovou, poštovní úřednicí, s níž měl syna Petra (*1961) a dceru Ivanu (*1965).

IVANA ZEMANOVÁ RADIKÁLNĚ ZMĚNILA ŠATNÍK

Kvůli Zemanovi nedodělala vysokou

Ivana Zemanová vystudovala gymnázium v Bystřici nad Pernštejnem a na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně poté začala studovat obor romanistika. Se svým budoucím manželem, tehdy ještě vědeckým pracovníkem Prognostického ústavu ČSAV a poslancem Milošem Zemanem, se Ivana Bednarčíková seznámila v roce 1990.

Kvůli charismatickému, o dvacet let staršímu a rozvedenému muži přerušila studium (i když měla už rozpracovanou diplomovou práci) a stala jeho asistentkou. V srpnu 1993 se vzali na Novoměstské radnici v Praze. To už byla Ivana Zemanová těhotná, dcera Kateřina se jim narodila 1. ledna 1994.

Zemanová s manželem žili odděleně

Po odchodu Miloše Zemana z postu předsedy vlády do penze začali žít manželé odděleně: Miloš Zeman na Vysočině v Novém Veselí, Ivana Zemanová s dcerou v panelovém bytě v pražských Stodůlkách.

PROMĚNY IVANY ZEMANOVÉ

Mezi zaměstnání Ivany Zemanové patřila např. propagace projektu Česká kulturní sezóna ve Francii 2002, který organizovalo ministerstvo kultury. Pracovala též jako vedoucí oddělení obchodu dovozce moldavských vín Mold Vin CZ manželova přítele a sponzora Strany práv občanů - Zemanovci Zdeňka Zbytka. Působila též jako produkční odboru kultury Správy Pražského hradu.

O IVANĚ ZEMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Zemanová se nezapojila do kampaně

Ivana Zemanová se od zvolení Miloše Zemana prezidentem ČR občas představila na mezinárodních návštěvách. S manželem se také začala účastnit dalších akcí, např. otevření nové botanické zahrady, kde se ukázala jako obrovská znalkyně květin. Na rozdíl od dcery Kateřiny se nezapojila do manželovy prezidentské volební kampaně v roce 2012. Před volbami 2018 mu podporu vyjádřila.

Manželovi Ivany Zemanové prezidentský mandát vypršel o půlnoci 8. března 2023.

  

 

Články o celebritě

Exprezident Miloš Zeman je stále na JIP: Kruliš a Mynář na návštěvě! Exprezident Miloš Zeman je stále na JIP: Kruliš a Mynář na návštěvě! Přestože se exprezident Miloš Zeman (79) stále zotavuje ne jednotce intenzivní péče motolské nemocni... číst článek
Obermaierová z Ulice se chlubí tykačkou se Zemanem: Řešili svoje důchody! Obermaierová z Ulice se chlubí tykačkou se Zemanem: Řešili svoje důchody! Nejde o žádnou novou aktivitu drbny Vilmy Nyklové z nekonečného seriálu Ulice. Jaroslava Obermaierov... číst článek
Pavlová představila svůj fond: Sponzory zatím neshání Pavlová představila svůj fond: Sponzory zatím neshání Svoji roli první dámy posiluje Eva Pavlová (59). Ta chce skrz svůj nový nadační fond, který včera př... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Petr Slavík
Petr Slavík
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská
zobrazit profil Ondřej Neff
Ondřej Neff
zobrazit profil Veronika Sandholzová
Veronika Sandholzová
zobrazit profil Viktor Orbán
Viktor Orbán