Související celebrity

Životopis

Ivana Zemanová se jako manželka prezidenta Miloše Zemana stala 8. března 2013 první dámou.

Ivana Zemanová, rozená Ivana Bednarčíková, je česko-slovenského původu. Otec, Slovák Pavel Bednarčík, byl politický vězeň. Během studia na gymnáziu v Popradu byl zatčen a společně s několika studenty obviněn z velezrady, za což dostal tři roky vězení. Po propuštění se seznámil s Češkou Anastázií Plánkovou, poštovní úřednicí, s níž měl syna Petra (*1961) a dceru Ivanu (*1965).

IVANA ZEMANOVÁ RADIKÁLNĚ ZMĚNILA ŠATNÍK

Kvůli Zemanovi nedodělala vysokou

Ivana Zemanová vystudovala gymnázium v Bystřici nad Pernštejnem a na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně poté začala studovat obor romanistika. Se svým budoucím manželem, tehdy ještě vědeckým pracovníkem Prognostického ústavu ČSAV a poslancem Milošem Zemanem, se Ivana Bednarčíková seznámila v roce 1990.

Kvůli charismatickému, o dvacet let staršímu a rozvedenému muži přerušila studium (i když měla už rozpracovanou diplomovou práci) a stala jeho asistentkou. V srpnu 1993 se vzali na Novoměstské radnici v Praze. To už byla Ivana Zemanová těhotná, dcera Kateřina se jim narodila 1. ledna 1994.

Zemanová s manželem žili odděleně

Po odchodu Miloše Zemana z postu předsedy vlády do penze začali žít manželé odděleně: Miloš Zeman na Vysočině v Novém Veselí, Ivana Zemanová s dcerou v panelovém bytě v pražských Stodůlkách.

PROMĚNY IVANY ZEMANOVÉ

Mezi zaměstnání Ivany Zemanové patřila např. propagace projektu Česká kulturní sezóna ve Francii 2002, který organizovalo ministerstvo kultury. Pracovala též jako vedoucí oddělení obchodu dovozce moldavských vín Mold Vin CZ manželova přítele a sponzora Strany práv občanů - Zemanovci Zdeňka Zbytka. Působila též jako produkční odboru kultury Správy Pražského hradu.

O IVANĚ ZEMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Zemanová se nezapojila do kampaně

Ivana Zemanová se od zvolení Miloše Zemana prezidentem ČR občas představila na mezinárodních návštěvách. S manželem se také začala účastnit dalších akcí, např. otevření nové botanické zahrady, kde se ukázala jako obrovská "znalkyně" květin. Na rozdíl od dcery Kateřiny se nezapojila do manželovy prezidentské volební kampaně v roce 2012. Před volbami 2018 mu podporu vyjádřila.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

  

 

Články o celebritě

Očkování pro Babišovou, ve vládě i u Zemanů: První dáma už vakcínu má, Monika zase termín Očkování pro Babišovou, ve vládě i u Zemanů: První dáma už vakcínu má, Monika zase termín Očkování proti covidu-19 se blíží do finále. Od nedělní půlnoci by se měli mít možnost registrovat o... číst článek
Ivana Zemanová dnes v tichosti slaví. První dáma se zbrojním pasem a schopností nebýt příliš vidět Ivana Zemanová dnes v tichosti slaví. První dáma se zbrojním pasem a schopností nebýt příliš vidět O dvacet let mladší manželka prezidenta Miloše Zemana není ženou, která by vyhledávala pozornost méd... číst článek
Návrat z(a)tracené dcery: Kate Zemanová ve funkci první dámy? Návrat z(a)tracené dcery: Kate Zemanová ve funkci první dámy? Prezident Miloš Zeman (76) je již v půlce svého druhého funkčního období. Třebaže je i během covidov... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Václav Bělohradský
Václav Bělohradský
zobrazit profil Gregorio Marsiaj
Gregorio Marsiaj
zobrazit profil Kristýna Nerudová
Kristýna Nerudová
zobrazit profil Zdeňka Žádníková
Zdeňka Žádníková
zobrazit profil Michal Lukeš
Michal Lukeš
zobrazit profil Daniela Drtinová
Daniela Drtinová
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Liběna Rochová
Liběna Rochová